Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 952.4-czy da radę

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 15:59

Jak masz nie szerokie długie pola tzn 60-rządkowe to ganiasz dookoła jest szybko, sprawnie wydajnie nawet ścieżki technologiczne wychodzą nieźle. Jak pola szerokie noto albo dzielimy na 2 i ganiamy w koło albo raz koło razu i zawracamy jak z przyczepka. Mi to nie przeszkadza.

Zalety leki w transporcie mogę jeździć pełną prędkością bez obaw że coś urwę. Talerzowy system uprawy i siewu daje to co na filmie prawie nie możliwe aby zapchać zestaw. Można siać poplony prosto w ściernisko. Mała masa do transportu ale to zrozumiałe.

Wady problem z obracaniem na polu jednak to tylko kwestia wprawy. Sypie wał na złożeniach co jest trochę nie fajne ale tak to z talerzówką jest.

Czy bym kupił ponownie --tak-- Jednak nie namawiam zawieszany na pewno lepiej obsługiwać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 952.4-czy da radę Dzisiaj, 17:32
  •  

#22 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,bydło mięsne,książki.

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:48

Pompa nsz 10 i nsz 14 to do wspomagania. Hydraulikę zasila nsz 32 płaska lub okrągła. Okrągła jest zdecydowanie lepsza.

Tłumik posadź na kleju do wydechów czy choć by silikonie. Już stawia jakiś opór. 

Tak,masz rację,mój błąd. Dawno temu w szkole rosyjski miałam...Co do tłumika to na pewno tak zrobimy. Dziękuję za pomoc :)

Jak masz nie szerokie długie pola tzn 60-rządkowe to ganiasz dookoła jest szybko, sprawnie wydajnie nawet ścieżki technologiczne wychodzą nieźle. Jak pola szerokie noto albo dzielimy na 2 i ganiamy w koło albo raz koło razu i zawracamy jak z przyczepka. Mi to nie przeszkadza.

Zalety leki w transporcie mogę jeździć pełną prędkością bez obaw że coś urwę. Talerzowy system uprawy i siewu daje to co na filmie prawie nie możliwe aby zapchać zestaw. Można siać poplony prosto w ściernisko. Mała masa do transportu ale to zrozumiałe.

Wady problem z obracaniem na polu jednak to tylko kwestia wprawy. Sypie wał na złożeniach co jest trochę nie fajne ale tak to z talerzówką jest.

Czy bym kupił ponownie --tak-- Jednak nie namawiam zawieszany na pewno lepiej obsługiwać.

Pola u mnie w kształtach urozmaicone-część długich i wąskich,reszta małe kwadraty i kliny. Większośc z nich graniczy z rowami,więc manewrowanie takim agregatem było by raczej utrudnione. Ale ciągnik ma lżej i go nie wietrzy. Bardzo zgrabny ten twój agregat,nie powiem :)

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:51

Spoko. Ja ruskiego uczyłem się ponad 20 lat temu. Niewiele zostało a fajny, prosty język.

Kombinuj posadź go na czymkolwiek co opór daje a się nie wypali. U mnie nie było problemu może temu że te opaski są lepsze?

http://allegro.pl/ag...5820615884.html

KPK Kumurun Team

#24 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:51

Moja żona jak zobaczyła jak wygląda podnoszenie całego zestawu do siewu i co się dzieje z tylnymi oponami w Reni to zaczęła kręcić głową a w końcu powiedziała do mnie tylko 2 słowa " nie jedź".

Ile koni mechanicznych napedzą Twoją Renię ?

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:54

A dokładnie taką. Prawdziwy mocarz wśród zacisków.

http://agromasklep.p...id_product=2015

KPK Kumurun Team

#26 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:56

Spoko. Ja ruskiego uczyłem się ponad 20 lat temu. Niewiele zostało a fajny, prosty język.

Kombinuj posadź go na czymkolwiek co opór daje a się nie wypali. U mnie nie było problemu może temu że te opaski są lepsze?

http://allegro.pl/ag...5820615884.html

To pewnie jesteśmy tak samo młodzi :D Mam taką samą opaskę,śruby dokrecone na maxa.. Ba! Komin ponacinany,żeby lepiej ścisnąc i doopa....Pozostaje wprowadzić Twoje pomysły z sylikonem w czyn :)

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:58

No kurcze to ciekawe. U mnie jak wspomniałem trzymało. Kombinować jedynie. Nie mam innego pomysły. 

To znaczy miałem i wprowadziłem go w życie. Wydech wywaliłem na słupek kabiny.

KPK Kumurun Team

#28 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 21:01

A dokładnie taką. Prawdziwy mocarz wśród zacisków.

http://agromasklep.p...id_product=2015

Ta faktycznie inna. Cena zadziwiająco komfortowa,zaryzykuję tą opskę razem z sylikonem. Tubka czerwonego powinna wystarczyć :)

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 21:03

Musisz patrzyć na średnicę. Ja ją miałem na turbinie. Tłumok ma grubszą rurę w tym miejscu.

KPK Kumurun Team

#30 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 21:21

Belarus 952.4-czy da radę @margerita26 moje Reno ma 123 KM i 6 cylindrów ale masa mojego zestawu zasypanego do pełna to 2370kg także jest co dźwigać. Najgorsze w tym wszystkim jest to że siewnik jest daleko odsunięty od ciągnika a swoje niestety waży (1220kg).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 22:04

Odgrzeję temat,bo już wiem,że Belarusina nie da rady z tym zestawem......Mieliście rację,ciągnik robi na zakrętach,na co ma ochotę. Prosto jedzie całkiem dobrze,po polu jeszcze lepiej,ale zawracanie nawet z uniesionym nad agregat siewnikiem to już mission impossible....A próby były robione z  pustym siewnikiem ! Jutro przyjedzie facet zobaczyć i ocenić fachowym okiem,co się z tym fantem da zrobić (czyli jak dociążyć z przodu traktor) . Nie po to wykosztowywałam się na hydropak,żeby teraz ładnie pod szopą wyglądał.

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 15:09

Ile masz na przodzie balastu?

KPK Kumurun Team

#33 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 15:28

Fabrycznie maja 440kg

#34 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 15:54

Ile masz na przodzie balastu?

Na przodzie ma 8 x 45 kg plus 2 x 40 kg czyli w sumie 440 kg. A dołożymy jeszcze przed obciążnikami takie koromysło o wadze 150 kg (jak będzie gotowe,wrzucę zdjęcia ). Jak to nie da rady,to chyba będę podczas siewu na tym siedzieć i dociążać.....Tylko czy wtedy się rusek nie rozkraczy...... :huh:

#35 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 16:06

Rusek to solidna maszyna ,na Twoim miejscu do bocznej ramy przymocowal bym lagi po obu stronach cięgnika i na nich powiesił balast max 200kg ale tak aby były przed oryginalnymi obciąznikami im dalej do przodu tym lepsza równowaga ,wejdz w moją galerię i tam masz mojego z pługiem do sniegu ,odwzoruj podobną ramke i na niej zawieś balast :)

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 18:34

Zobacz sobie do mojej galerii.

MTZ i solniczka

Lagi, obciążniki, mocowanie ramion, same ramiona, siłownik i pług z przodu to ponad lekko. 700 kG.

Z tym co jest na podnośniku to wszystko fruwa w powietrzu. Ciągnikowi nic jakoś się nie dzieje. 

Ale zanim zaczniesz go tak bujać wymień śruby którymi jest przykręcona półrama do obudowy sprzęgła na twarde 12.9.

ja mam prócz tego zastrzały pod spodem. Tez na pewno pomaga.

KPK Kumurun Team

#37 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 12 marzec 2016 - 20:09

Te 150 kg to minimum, radziłbym raczej coś o wadze 200-300 kg - to ustabilizowałoby pracę ciągnika. Jeśli masz na zbyciu trochę kasy warto pomyśleć o amortyzacji podnośnika. Na nierównościach, miedzach niezastąpiona sprawa - eliminuje wszelkie naprężenia i szarpnięcia chroniąc newralgiczne połączenia ciągnika.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#38 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 20:12

Ważne jest przy dużych przeciążeniach żeby zastosować zastrzały pod spodem i śruby dokręcić a wytrzyma wiele.

#39 Share margerita26

margerita26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 20:27

Rusek to solidna maszyna ,na Twoim miejscu do bocznej ramy przymocowal bym lagi po obu stronach cięgnika i na nich powiesił balast max 200kg ale tak aby były przed oryginalnymi obciąznikami im dalej do przodu tym lepsza równowaga ,wejdz w moją galerię i tam masz mojego z pługiem do sniegu ,odwzoruj podobną ramke i na niej zawieś balast :)

Będzie własnie coś w ten deseń - po bokach dwie lagi przykręcone na sześć śrub i z przodu przed fabrycznymi obciążnikami nastepne obciążniki,które łatwo można będzie zdemontować. To tak z grubsza , bo nie było mnie przy omawianiu szczegółów .w każdym razie mają być tak zamontowane,żeby przy bujnięciu nie spadły na ziemię. A Twój wynalazek jest bardzo sensowny i solidny,gratuluje pomysłu i wykonania :)

Zobacz sobie do mojej galerii.

MTZ i solniczka

Lagi, obciążniki, mocowanie ramion, same ramiona, siłownik i pług z przodu to ponad lekko. 700 kG.

Z tym co jest na podnośniku to wszystko fruwa w powietrzu. Ciągnikowi nic jakoś się nie dzieje. 

Ale zanim zaczniesz go tak bujać wymień śruby którymi jest przykręcona półrama do obudowy sprzęgła na twarde 12.9.

ja mam prócz tego zastrzały pod spodem. Tez na pewno pomaga.

Szacun kolego , robi wrażenie.....

Ważne jest przy dużych przeciążeniach żeby zastosować zastrzały pod spodem i śruby dokręcić a wytrzyma wiele.

O tych zastrzałach powiem temu facetowi od konstrukcji dociążającej przód . Bo nawet nie wiem,czy o tym rozmawiali podczas projektowania :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 20:58

Ja zawsze zdejmowałem ramiona  i lagi na lato od pługa.  Mimo 6 obciążników z forszaja mtz ma i tak lekki przód. Planowałem robić ramkę zakładana na przód ciągnika a do niej wkładane jak książki czy walizki w pionie zwykle kostki chodnikowe 50x50cm. jedna waży jeśli się nie mule koło 30 kilogramów chyba. W każdym razie miała to zdjąć i założyć jedna osoba. ładne nie musiało być bo to tylko do pola. W końcu zostało na tym że nie zdejmuje przystawki od pługa a dołożyłem 4 sztuki obciążników. 

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź