Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 luty 2013 - 17:58

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ty napewno ale on to niekoniecznie:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 22:16
  •  

#1362 Share daro090

daro090

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 11 luty 2013 - 12:15

Pierwsze kroki w hodowli opasów czy ja wiem sam zaproponował taką cene!!! i mówi ze jeszcze z 2.5 tony przywiezie więc chyba musi być zadowolony:D

#1363 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 11 luty 2013 - 13:43

Pierwsze kroki w hodowli opasów U nas owies jest 550zł-650zł. Mieszanka z jęczmieniem podobnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#1364 Share szota86

szota86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 luty 2013 - 23:15

Pierwsze kroki w hodowli opasów Witam serdecznie! to jest mój pierwszy post na tym forum bo jestem poprostu amatorem w tym temacie ale chciałem wejść w ten biznes czyli hodowlę bydła mięsnego rasy limousine. pytanie mam takie: mam ochotę hodować ok 50 sztuk bydła (50 jałówek + 1 lub 2 byczki) ale problem jest taki że nie posiadam na tyle dużego pastwiska by krówki mogły się tam paść, i ogólnie chciałem wiedzieć ile mniej więcej muszę posiadać pola rolnego i i co muszę na nim posadzić i ile tego? wiem że trzeba trochę kukurydzy ale właśnie.. ile? i co jeszcze muszę uprawiać? dziękuję za odpowiedź i nie wiem czy ogólnie w dobrym temacie na forum piszę tego posta, jeśli nie to proszę mnie pokierować i z góry przepraszam.

#1365 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 13 luty 2013 - 23:18

Pierwsze kroki w hodowli opasów Jakbyś pośledził to forum troszkę to dużo można się dowiedzieć.

Ochotę to można mieć ale na kobietę :wub:

A masz wogóle gdzie to trzymać?

#1366 Share szota86

szota86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 luty 2013 - 23:33

Pierwsze kroki w hodowli opasów oborę mam też w planach postawić ale chodzi mi ogólnie o ilość posadzonego plonu. co i mniej więcej ile trzega posadzić?

#1367 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 13 luty 2013 - 23:57

Pierwsze kroki w hodowli opasów Ile masz pola? Ile kasy zgromadzone? Bo jak nie masz nic to napisz

takie na szybko wyliczenia:

Bydło 50szt to wydatek licząc z wiatrem i z dużym żaglem = 50*3500zł= 175 000zł
Obora na 50szt z własną robotą licząc same materiały to gdzieś 60 000zł
Ziemia którą musiałbyś mieć to jakieś 35-50ha conajmniej

Z reszta po co ja to liczę kolejne dziecięce marzenia na forum ;)

Jak więc sam widzisz to nie biznes ale biznesmenem to Ty musisz być

Edytowany przez lemysz1, 14 luty 2013 - 00:06.

#1368 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 14 luty 2013 - 10:55

Pierwsze kroki w hodowli opasów jaka wiedza takie pytanie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#1369 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 14 luty 2013 - 15:49

Pierwsze kroki w hodowli opasów Zależy jakie wymiary obory bo za 60 tyś to postawisz jedynie 8x20 nie licząc wyposażenia w środku

Edytowany przez Jelcz, 14 luty 2013 - 15:49.

#1370 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 14 luty 2013 - 18:55

Pierwsze kroki w hodowli opasów Chodzi o oborę dla opasów. Spokojnie za te pieniądze postawisz ale bez jakiegoś szału.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:00

Pierwsze kroki w hodowli opasów No no...Moja jeszcze nie wykończona i przyszła mnie już 428tyś :(

#1372 Share szota86

szota86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:33

Pierwsze kroki w hodowli opasów nie mam zamiaru wyskakiwać z motyką na księżyc i to nie są jakieś dziecięce marzenia tylko mam zamiar wziąć się za TO na poważnie dlatego pytam, przebywam za granicą już ładnych trochę lat więc też liczę się z kosztami. więc jeśli chodzi o krowy to mam rozumieć że za 3500tys kupię już krówkę do zacielenia? a co do pola czyli jak mi lemysz1 napisał że potrzebuję 35-50 ha to co ma się na nim znajdować? ile czego?

#1373 Share dlugii09

dlugii09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 luty 2013 - 20:33

Pierwsze kroki w hodowli opasów
  • witam . tak czytam ze zaczynacie rozmowe na temat obory na 30 opasów koszt jest 140 tys pod klucz

#1374 Share dlugii09

dlugii09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:09

Pierwsze kroki w hodowli opasów kolego co stawiasz obore za 428 tys z ciekawosci zapytam ile masz sztuk ????????

#1375 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:27

Pierwsze kroki w hodowli opasów Obora na 90 opasów wymiary 50x20 http://www.agrofoto....tal__22__st__20

Edytowany przez Jelcz, 14 luty 2013 - 21:29.

#1376 Share szota86

szota86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 luty 2013 - 21:41

Pierwsze kroki w hodowli opasów czyli nie dostanę odpowiedzi na moje pytanie?

#1377 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 luty 2013 - 09:03

Pierwsze kroki w hodowli opasów a ja Ci nie polecam zaczynanie opasów od zera bo to szkoda Twoich ciężko zarobionych pieniędzy, rozumiem jak ktoś ma wiedzę i doświadczenie i przedewszytskim stado podstawowe. byk to nie jest pieczarka czy kurczak że urośnie w 8 tygodni tylko na niego inwestuje się 2 lata pod warunkiem że nic nie padnie. nasiejez kukurydzy i nazbierasz trawy tylkkjo po co jak nie będziesz znał oznak chorób i po roku czasu będziesz bluźnił co ja zrobiłem albo zaciskał zęby i brnął w to dalej. I przepraszam ile tego zysku jest przez 2 lata na sztuce ? 500 zł ? bo jak tyle jest to się każdy cieszy. za 300 tys. lepiej nakupić teraz ziemi i przewracać ją nawet byle chwast nie rósł, przez ostatnmie lata u mnie piach zdrożał z 6-7 tys za ha do 20-22 ! ludzei na czym można lepiej zarobić Jak nadal do Ciiebie nie dociera to chcesz dam Ci namiar do gości aktóry miał krowy mleczne sprzedał 100 sztuk kupił stado mamek 160 szt blonde'd a po 2 latach wyzbywał się tego bo z torbami odchodziłi z powrotem zakupił stado krów mlecznych
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#1378 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 luty 2013 - 09:35

Pierwsze kroki w hodowli opasów szota86,kolega wyżej dobrze radzi ja dodam jeszcze że kup kilka ha pola i oddaj w dzierżawę, nawet za same dopłaty-inwestycja będzie ci powoli zwracać a ty dalej zarabiaj kasę. A z bydłem możesz zacząć zawsze za 3czy5 lat. Ewentualnie jak masz w polsce ojca z w miare zdrowiem to zakup kilka byczków i niech ci je chowa-zobaczysz ile kasy jest z tego i czy tak kolorowo jest.

#1379 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 luty 2013 - 11:04

Pierwsze kroki w hodowli opasów a Ty mimo że jesteś rolnikiem musisz propagować odbieranie kasy z doplat tym którym to się należy i jaka jest tego idea czy poprostu lepiej niech ludzie z miasta przejedzą to co powinno się dostać w ramach niestabliności cen za produkcję dla tych którzy naprawdę ciężko pracują ?
jak ma taki pęd do rolnictwa niech kupi ziemię i maszyny bo i tak musi to czymś obrobić i spróbuje wyprodukować paszę z tych 20 ha na początek. wtedy porozmawiamy w tym dziale o zakupie zwierząt i napiszemy ile co ma zeżreć i jak się po****a to co dać na biegunkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 luty 2013 - 11:51

Pierwsze kroki w hodowli opasów atomik ,też się z tym nie zgadzam[sam mam kawałek takiej dzierżawy gdzie dopłat nie widzę],lecz bądżmy szczerzy-jest to praktykowane na bardzo szeroką skalę.... co zrobi rolnik gdy potrzeba np słomy... Przykre lecz prawdziwe. Dla mnie niech kolega kupi stadko -sam wiele z tego forum się dowiedziałem ,mimo iż od dzieciaka z bydłem mam doczynienia.Każdy uczy się do końca życia i tak wszystkiego nie wje. Prawdą jest że na dzień dzisiejszy najlepiej na pr roślinnej idzie-wszystko sprzedać a słomę zamienić za obornik i git.