Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#121 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:31

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Valtra to fajny ciągnik, no i jak masz mało czasu to ciągniczek w sam raz dla ciebie. No i te silniki Sisu, klasa sama w sobie, kiedyś mieli wajny zwyczaj podpisywania silnika nazwiskiem osoby która go składała. Dodatkowo Valtra jest mało popularnym ciągnikiem, więc będziesz oryginalny na takim rumaku.
a

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 08:00
  •  

#122 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:34

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) hehe tez mi sie wydaje ze 110 KM ciągnik na 20h to za duzo...ale mój wujek na ten areał ma Forrterą 11441 i proxime 6441...ludzie szaleja :] a co do tematu to os 80-90Km jakis JD :)
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

#123 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 00:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) John Deere 5620 najlepiej Premium, ale BASIC kosztuje 111 111 zł netto.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#124 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 06:30

Chyba żartujesz, na taki areał to ciągnik max 80KM, no chyba że masz kase na sprzęt i wache.

a jak dokupi nastepne 20ha?? -to ciagnik bedzie w sam raz :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#125 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 07:05

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Na ten areał nie potrzebuje on jakiegoś dużego czy drogiego ciągnika... No chyba, że jest kasiasty i kupi sobie 200KM Massey Fergusona, ale to jego sprawa... Mi się wydaje, że Belarus byłby wystarczający, chociaż niektórzy uważają, że to totalne złomy... Ale modele 920 i 952 wcale nie są złe... A z ciągników to są one najtańsze pod wzdlędem mocy... No chyba, że chcesz jakiegoś Zetora np. 8441, ale Zetory podobno paliwa nieoszczędzają... Wybór należy do Ciebie...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#126 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 08:43

a jak dokupi nastepne 20ha?? -to ciagnik bedzie w sam raz

wtedy już będzie trochę bardziej wykorzystany. ale wtym przypadku ciągnik to nie jedyny wydatek, bo będzie musział kupic do niego odpowiednie maszyny. praca ciągnikiem o mocy 110 km z maszynami od zetora 5211 będzie troche mało ekonomicznie uzasadniona, nawet przy tych 20 ha.

#127 Share pitti

pitti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 09:09

Valtra to fajny ciągnik, no i jak masz mało czasu to ciągniczek w sam raz dla ciebie. No i te silniki Sisu, klasa sama w sobie, kiedyś mieli wajny zwyczaj podpisywania silnika nazwiskiem osoby która go składała. Dodatkowo Valtra jest mało popularnym ciągnikiem, więc będziesz oryginalny na takim rumaku.

tez mi sie to podoba przynajmniej wiem ze ktos to nadzorował. a nie szło jak z niektóre ciagniki na sztuki. dla taty spodobało sie najbardziej ze nie trzeba sprzęgła wciskac. bo sprzęgło jest w dźwigni od biegów. jeden koleś co ma valtre n mówił ze z przezwyczajenia zaczyna wrzycac biegi w samochodzie bez sprzegła

#128 Share saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 10:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) JD 5720 chyba bedzie najlepszy :)

#129 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 11:44

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Cześć. Dzięki za rady, czyli waszym zdaniem jak na razie nie opłacalne jest kupno tak dużego ciągniczka?

#130 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 17:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) To nie chodzi o to, że ciągnik jest za duży tylko jak kupisz Zetora 11441 to do niego musisz i pługi 4-skibowe i ogólnie myśleć o zmianie całego sprzętu... A jakbyś kupił jakiegoś do 80-90KM to póki co wystarczyłby Ci sprzęt którym się wcześniej obchodziłeś... A kasa, która Ci zostanie z zakupu ciągnika [150000zł - Zetor 8441 = ok.35000zł]... Za to dokupisz potrzebny sprzęt do nowego ciągnika... Niezły plan...hehe :)
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 08:00
  •  

#131 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 20:18

tez mi sie to podoba przynajmniej wiem ze ktos to nadzorował. a nie szło jak z niektóre ciagniki na sztuki. dla taty spodobało sie najbardziej ze nie trzeba sprzęgła wciskac. bo sprzęgło jest w dźwigni od biegów. jeden koleś co ma valtre n mówił ze z przezwyczajenia zaczyna wrzycac biegi w samochodzie bez sprzegła

I skrzynia w aucie wytrzymała?
a

#132 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 20:57

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) zetora proxime albo forterre 82 km albo proxime plus
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#133 Share pitti

pitti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 22:04

I skrzynia w aucie wytrzymała?

koles mówił ze zdarza mu sieze prubuje biegi na siłe wrzucic ale skrzynie za zgrzyta i sobie przypomina o sprzegle. ale mówil ze praca tym ciagnikiem robie sie nudna bo praktycznie nie ma co robic przy obsłudze.

#134 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 22:25

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) musi sie przezucic na ursusa :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#135 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 11 sierpień 2007 - 12:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ja na twoim miejscu kupiłbym Massey Ferguson używanego, mniejszy wydatek i w ogóle. takiego 3080 do 50000-60000 tyś.zł kupisz w dobrym stanie. Ale wybór należy do ciebie

#136 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 08:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) bierz forterre 82 km !!!!!!!!!!!!
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#137 Share kamilon1234

kamilon1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 14:24

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Nie bier zetora bo to muły, żrą i lenie!!! Ja mam 20 h i mam P5 z silnikiem Iveco 100 km!! Jak chcesz więcej info o tym ciągniku pisz na blejk.marian@wp.pl

#138 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 14:52

Nie bier zetora bo to muły, żrą i lenie!!! Ja mam 20 h i mam P5 z silnikiem Iveco 100 km!! Jak chcesz więcej info o tym ciągniku pisz na blejk.marian@wp.pl

masz naprawde mega pojecie o nich.duuuzo ludzi ma zetory i nie narzekają.moze to nie fendt czy jd ale lepszy od ursusa.a nie wiem czemu sie tak podniecasz swoim pronarem...porownywalny do zetora

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#139 Share dominator150

dominator150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 16:02

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) moim zdaniem duzy ciagnik to nie sztuka kupic tylko go potem wyposazyc a czym wieksza maszyna tym wiekszy wydatek a przeciez do takiego ciagnika nie podczepisz 2 skibowego pluga a wiec kup sobie cos mniejszego np jakiegos ursusa 4514,6340,malego massy fergusona i to ci wystarczy moim zdaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share kamilon1234

kamilon1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 17:05

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Ty tak nie broń swego zetorka bo sam mam 12 z 2000 r i złom jak hu*!!! Ty go możesz do 30 porównać!!! A ja mam sie czym podniecać bo mam elektronike od fendt!!