Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

1820 odpowiedzi na ten temat

#541 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:39

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Proponuję Ci ursusa 5024. proxime 7441 lub na szarym końcu farmtraca 80 4wd. a jeśli Cie stać na coś lepszego to case 70 . Moje traktory pracuja na 20 H a nowy ursusek jak narazie bez zarzutu. Zobacz w mojej galerii
... bo wszystko zaczyna się w głowie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 15:58
  •  

#542 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 22:04

nawalone we lbie bedziesz mial ty siejesz zboze zobaczysz jak nikt go nie kupi to bedziesz musial dolozyc.przyjezdzaja do nas sprzedawcy sruty po wszystkich gospodarstwach i pytaja dla czego bierzemy tak malo sruty bo mleko bylo po 1.20 a spadlo na 60 gr.

Widze ze kolega źle się czuje i chce chyba z AF wyleciec.
Oczywiscie nikt zboza nie kupi. ;)
A i się nie martw o to czy ktos spłaci sprzet czy nie bo jak ktos potrafi gospodarowac to sprzet spokojnie spłaci.
Widac ze zazdroscisz nowegos sprzetu ludziom a to nie ma marpawde czego zazdroscic bo to jest cięzka praca a jesli tobie nie chce sie pracowac na to to juz nie nasza wina tylko twoja.
Jak ktos mysli to nie zbankrutuje.
Oj zdziwiłbys sie twoje grand 95 tez mozna przeciązyc tak jak kazdy ciągnik.

Wiadomo ze na 20ha juz nowy ciagnik mozna brac ale wszystko zalezy od danego gospodarstwa czasami lepiej nowy czasami uzywany.
Ja osobiscie stawiałbym na nowy.

#543 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 22:12

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) "Edwin" pohamuj trochę atakujesz nie atakuj kobrę "kobra89" za nic nie winną wypowiedz a skąd możesz wiedzieć chociażby jaka będzie sytuacja ze zbożem po żniwach od razu zakładasz że nikt tego nie kupi kupią zawsze ale zależy za jaką cenę wiemy jak szybko zmieniają się ceny raz spadek raz wzrost i tak jest w kółko co do ludzi biorących no dofinansowania z UE to dobrze że biorą niech wykorzystują co ci do tego a jak ktoś wziął to jego problem żeby spłacić sprzęt.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#544 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 22:55

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dokładnie masseyferguson6140 dobrze gada ;)

#545 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 luty 2009 - 08:00

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Wiecie 5 lat tmu tez tak gadalem z ojcem ze ludzie pobankrutuja itp. ze beda sobie zycie odbierac, ale jakos do tej pory moge stwierdzic jedno ze jak mieli w gospodarstwie starego ZETORA i kilka bykow, to splacali cale dofinansowanie w co ja nie moglem uwierzyc i smigaja noweksami i sie smieja z nas glupkow ktorzy watpili w takie cos ze UNIA wogole cos ci pomoze.

Nie wiem jakie ty tam masz gospodarstwo EDWIN i niebardzo mnie to interesuje ale jak ktos mysli przyszlosciowo to inwestuje, ja mam male gospodarstwoe no ze wszystka ziemia 35 hektarow na ktroe biore doplaty, porobilem sobie programow rolnosrodowiskowych i sie teraz smieje a kasa plynie robiac to samo.

Wiec taka moja rada "Najpierw dwa razy pomysl a po tem to zrob".
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#546 Share Pawel423

Pawel423

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 luty 2009 - 12:52

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Pomyślcie jak gospodarz mający 20ha może sobie pozwolić na ciągnik za 150 000 lub droższy??? Za ę kase to kupi ile sprzętu do niego, wiem to po sobie.
MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

#547 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 luty 2009 - 13:40

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Możliwe jak ktos ma ogrodnictwo???? to może sobie na 20 hektarach pozwalić na droższy traktor:P Albo jak ktoś hoduje Marychuane ;) Zarcik :)

#548 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 01 luty 2009 - 13:50

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dla mnie ciagnik ktory kosztuje 125 tysiecy wyniesie 25 tysi. Taka kalkulacja.

#549 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 luty 2009 - 14:06

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Po sobie wiem że na 20ha przy hodowli bydła mlecznego nie można wiele zdziałać a napewno nie stać nas na staranie sie o dofinansowanie.

#550 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 01 luty 2009 - 14:36

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Wiadomo zalezy kto ile ma kasy ;) Jeden ma duzo to moze sobie kupic niezlego traktorka a drugi ma mniej to mu poprostu c-360 wystarczy:)

Ale tak naa 20ha to by wystarczyl 914 lub 912 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Dzisiaj, 15:58
  •  

#551 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 01 luty 2009 - 16:09

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Drodzy koledzy z nowymi ciągnikami to trzeba się dobrze zastanowić czy mając te 20 ha opłaca się kupić nowy, czy nie lepiej sprzedać stary troszkę dołożyć i kupić większej mocy. Trochę ma rację Kobra i trochę EDWIN. Kobra ma rację trzeba się rozwijać i kupować coraz lepsze maszyny, z drugiej strony EDWIN mówi a jak stanieje zboże lub mleko co w tedy oddać traktor do dilera a zwrot Agencji oto jest pytanie. Przed takim pytaniem i ja stałem czy kupić nowy, czy ciągnik używkę konkretną i do do tego mszyny towarzyszące. Tak jak pisałem w poprzednim poście jak zobaczylem usterki w nowym Landinim i posłuchalem kolegów o nowych ciągnikach, zdecydowałem że nie kupię nowego takiego jakiego musiałbym ale kupię używkę taką jaką chcę + maszyna towarzysząca. Wniosek zrobilem, dostałem zwrot kasy i teraz się zastanwiam na co wydam zwrot. Zaznaczam wniosek robiłem za swoje pieniądze bez żadnych pożyczek.
W przyszłości kupię sobie ciągnik nowy ale taki jaki chcę mieć. Były u nas przypadki że ludzie pooddawali nowe ciągniki do dilerów, szczególnie hodowcy trzody chlewnej odczuli spadek cen w zeszłym roku. Teraz Agencja podniosła poprzeczkę gdyż tylko nowe sprzęty lub używane do 5 lat, przy wahliwym rynku artykułów rolnych warto sobie przemyśleć długofalowo czy stac na taki wydatek.

#552 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 01 luty 2009 - 16:21

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) No to prawda, ale jak moj C 330 ma juz prawie 40 lat a MTZ 20 no to musze zmienia sprzety, i wyszedlem z takim wnioskiem mam kase na ciagnik wlasna, biore go na PROW, zwracam Vat bo jestem vatowcem, sprzedaje starego i powiedz mi czy kupisz nowy ciagnik za 50 tysiecy??????? oj chyba niee, MTZ kosztuje w tej chwili 80 tysiecy. Tak jak belarka wyszla mi za 6 tysiecy nowiotka. A ze mam podpisany weksel imblanko to niesty klopot ale jak bede cos tam chowal zeby zawsze miec te 4 SU, to moga mi naskoczyc.
Z uszanowanie:P

#553 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 01 luty 2009 - 16:28

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) na 20ha nowy ciagnik ;) to sie nie ooplaca nawet jak bys mial 50ha kup uzywke

#554 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 luty 2009 - 22:38

Dla mnie ciagnik ktory kosztuje 125 tysiecy wyniesie 25 tysi. Taka kalkulacja.

Co to za kalkulacja????

#555 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 01 luty 2009 - 23:38

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Weź chłopie pomyśl jezeli traktor który chce kupić Kobra kosztuje 80 tys a jego kosztować będzie 25 tys to znaczy że dostanie zwrotu 40 tyś zwrotu z Agencji , z vatu Urzędu Skarbowego za faktury z produktów potrzebnych do hodowli zwierząt 15 tys czyli zostaje do skołowania 25 tys.-takie trochę zadanie matematyczne

#556 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 luty 2009 - 11:18

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) jak ma ktos kase to brac a jak boza swoje to niczym sie nie ryzykuje.a jak sie zastawia i nie da rady splacic to KONIEC.mi jak by zwrucili to bral bym fendt-a albo valtre poco sie cackac ale mam nowy traktor to jeszcze nie czas. jak z50 ha i20 dzierzawy zrobi sie 100ha to wtedy bede myslal.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#557 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 02 luty 2009 - 11:21

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Np. ciągnik kosztuje 150tys to ile mi zwrócą 75tys czy 50 tys (bez vat jestem na krusie)?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#558 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 luty 2009 - 13:07

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) jeżeli kosztuje 150tyś brutto, to cena netto wychodzi ok 120tyś, 40 % z 120tyś to bedzie 48tyś - tyle ci zwrócą......
(na przyszłość takie pytania pisz w temacie "w sprawie prow")

#559 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:15

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) panowie każdy z nas ma swoją kalkulację. jeśłi masz swoją kasę i chcesz sobie ułatwić albo nawet poprawić jakość tej pracy czy może dla siebie komfort to warto kupić coś fajnego nowego z dofinansowaniem ale jak brać 200.000 żł kredytu bo sąsiad kupił i nie spać po nocach bo się zbliża termin raty to lepiej dać komuś drugiemu ha w dzierżawę i czekać spokojnie aż zapłaci. a tu iść na ciecia i 1000 zł na miesiąc wpadnie. jak policzycie rolnictwo na 20 ha i tą drugą wersję to napewno kalkulacja dla rolnictwa korzystna nie będzie. chyba że rolnictwo to hobby to 20 ha na hobby jest w sam raz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share MegaRolniczek

MegaRolniczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:16

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich) Unia czasem nie zwraca 50% ????