Skocz do zawartości

Zdjęcie

władimiriec t25

2630 odpowiedzi na ten temat

#2181 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 18:13

władimiriec t25 Witam panowie pomocy mój ruski czasami normalnie odpala a czasami nie,czasem nie chce krecic rozrusznik tylko pstryka to wtedy daje na bieg i ruszam leciutko na rozruszniku do przodu i wtedy juz n ormalnie kreci i odpal co to moze byc za przyczyna?prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
władimiriec t25 Dzisiaj, 23:03
  •  

#2182 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 18:30

władimiriec t25 Witam,wygląda na to że kończą sie szczotki, lub są uszkodzone(powykruszane), a może też być komutator zabrudzony,ale najpierw sprawdż połączenia przewodów czy dobrze dochodzi prąd i czy masa dobrze łączy :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 16 marzec 2014 - 18:32.

#2183 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 18:43

władimiriec t25 szczotki wymialem na jesien przewody i akumulatory sa dobre to tak wyglada jak by automat nie dzial dobrze,czy jest to mozliwe?

#2184 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:56

władimiriec t25 może być do wymiany sprzęgiełko rozrusznika, jak się dobrze ułoży to zapali a czasem słychać aby szum (świst,zgrzyt) jak nie zazębi się tryb , wymieniałem kiedyś u siebie i pomogło

#2185 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:58

władimiriec t25 Szczotki ci się wieszają w prowadnicach czyli są za ciasne.wyczyść je żeby luźno chodziły w prowadnicach.

#2186 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:22

władimiriec t25 Albo włącznik elektromagnetyczny szwankuje, np. zwora źle łączy styki.

#2187 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:23

władimiriec t25 Witam, może być to jak podaje kolega wyżej, lub też cewka może mieć styki nadpalone w środku i nie przenosi prądu na rozrusznik, pomimo że cewka bendiks wypycha i widełki załączają z kołem wieńcowym to rozrusznik nie będzie kręcił bo prąd na stykach w wewnątrz cewki nie przechodzi na przewód od rozrusznika ,też to kiedyś miałem ,rozebrałem cewkę ale styki były tak wypalone że musiałem i tak nową cewkę kupić ;) Pozdrawiam.

#2188 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 16 marzec 2014 - 21:24

władimiriec t25 Jak masz stary zwykły rozrusznik to spróbuj wyregulować tą dźwignię wypychającą bendiks. Czasem jest tak że po przekręceniu kluczyka zębatka nie trafi między zęby na kole zamachowym tylko oprze się o nie i rozrusznik się nie załączy. Trzeba tak wyregulować żeby automat załączył rozrusznik minimalnie przed zetknięciem się zębatki bendiksa z zębatka na kole zamachowym.
W miejscu gdzie automat łączy się z rozrusznikiem jest śruba na płaski śrubokręt która jest mimośrodowa. Przekręcając ją reguluje sie moment załączenia rozrusznika względem pozycji bendiksa

#2189 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 19:46

władimiriec t25 A jak ja mam szybko obrotowy i często mi się zdarza że jak odpalam To rozrusznik nie zazębia z kołem zamachowym, tylko zgrzyt idzie. Stało się to po wymianie całego bendiksa. Tryb identyczny jak był oryginalny. Wieniec w stanie dobrym bo odwrócony.
Rozrusznik mam taki. :
http://pokazywarka.pl/0cvdyv/
http://pokazywarka.pl/xeitt0/

#2190 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:15

władimiriec t25 Ja tak miałem przy MTZ że często rozrusznik nie zazębił tylko zazgrzytał. Rozebrałem go, pomierzyłem wszystko i wyszło że mogę bendix przesunąć w stronę wieńca o 3-4 mm. Jako że regulacji nie ma to musiałem trochę podszlifować trzpień ciągnący za blaszkę wypychającą bendix i podłożyłem tam podkładkę. Teraz będix przesuwa się o kilka mm dalej zanim załączy się rozrusznik i ładnie zazębia. Zobaczymy jak długo.
Później przy wymianie tarczy okazało się że wieniec był w jednym miejscu wytarty tzn brakowało ponad 5mm zębów z szerokości więc też go odwróciłem. Ale jakiś czas po przeróbce rozrusznika a przed odwróceniem wieńca jeździłem i juz za każdym razem zaskoczył dobrze a wcześniej często nie łapał.

Edytowany przez mani51, 17 marzec 2014 - 20:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2191 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 17 marzec 2014 - 20:53

władimiriec t25 Ja mam R11 i czasami (raz na kilka tygodni/miesiac a odpalany po kilka razy dziennie) robil zgrzyt. Przy remoncie obrocilem wieniec i przestal W jednym miejscu wyciete bylo 1/3 szerokosci zebow, a bylo widac, ze bendix nie bierze na cale zeby.
Jak tyka, a nie kreci, to nie ma co kombinowac, cewka nowa nie jest droga, a bedzie znacznie lepiej odpalac.
U mnie kiedys stara cewka z dnia na dzien padla, do samego wieczora palil, a na drugi dzien tylko tykanie, pognalem do sklepu, cewka nie jakas super, tylko Komax i nawet znacznie lepiej kreci.
A i polecam zrobic oslone na rozrusznik (jak w Bizonie), bo mialem kiedys sytuacje ze padal deszcz i w nocy zamarzlo a rano nie moglem odpalic, bo styki pokryly sie lodem. Po rozgrzaniu wszystko wrocilo do normy.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#2192 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:21

władimiriec t25 Mam stary oryginalny rozrusznik i on pieknie zazebia a Ten kurde cos nie chce. Czyli musze go rozebrac i sprawdzic.

#2193 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2014 - 21:30

władimiriec t25 Witam. Mam problem z zapowietrzaniem się mojego T25. Po wymianie wężyków na przezroczyste wyszło, że powietrze zaciąga z baku przez gwint rurki paliwa. Samą rurkę sprawdziłem, jest szczelna, podkładki wymienione, niestety dalej do odstojnika leci paliwo z powietrzem i to w takiej ilości że odpowietrzenie na filtrach paliwa nie daje sobie rady przy większych obrotach. Macie pomysły jak to uszczelnić? Nie jestem pewnien, ale w nowszych T25 rurka paliwa jest najpierw wkręcona w bak, a dopiero na nią przykręca się przewód do odstojnika, natomiast u mnie rurką przykręca się przewód do samego baku. Może by przeróbka na nowszy typ pomogła?

#2194 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:34

władimiriec t25 Podgrzej podkładki do czerwoności i wrzuć do wody i dopiero je załóż.

#2195 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2014 - 21:36

władimiriec t25 Tak też robiłem, nawet próbowałem połączenia miedzianej z gumową , lecz nadal ciągnie powietrze po gwincie z baku.

#2196 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:57

władimiriec t25 to wymień rurkę na nowy typ.

#2197 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2014 - 22:03

władimiriec t25 Z tego co widzęna poniższym zdjęciu to powinno to pomóc, tylko czy średnica otworu i reszta będzie pasować? Bo niestety pozostaje mi zakup w internecie, a nie chcę się potem bawić w odsyłanie itp.
m__035_A11.jpg
Przenieś do galerii

Edytowany przez Piotrek94, 18 marzec 2014 - 22:03.

#2198 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:12

władimiriec t25 Średnica chyba jest ta sama.

#2199 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 19 marzec 2014 - 00:18

władimiriec t25 tylko dokup korek do rurki

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2200 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 06:35

władimiriec t25 Najlepiej to przerobić zasilanie od dołu i jest spokój. Ja wykręciłem ten króciec do spuszczania paliwa kupiłem śrubę z gwintem chyba 18x1,5 do tego oczko do węza 10mm (pasuje takie do zakuwania przy wężach hydraulicznych). Z drugiej strony przy odstojniku odwróciłem rurkę wygięciem w dół, trochę ja przegiąłem i założyłem wężyk. Po problemie. Teraz ja zaleję pełny bak to widzę gdzie jest ewentualna nieszczelność i mogę ją szybko usunąć, a wcześniej to było szukanie w ciemno, wymienianie podkładek, wężyków, rurek, dokręcanie opasek a koniec końcem musiałem przy zbiorniku na hermetyku skręcać bo już były wżery na tym wspawanym króćcu.
Jedno co bym jeszcze zrobił to jakiś kranik dopasował i było by full wypas.