Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#15081 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 październik 2015 - 10:52

Pszenica Ozima i jara

Jak pogoda będzie się tak kształtować u mnie (przymrozki) to rezygnuje z jesiennego odchwaszczania. Ale jeszcze jest czas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 09:08
  •  

#15082 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 09 październik 2015 - 11:30

Pszenica Ozima i jara

No właśnie pogoda może pokrzyżować plany przymrozki to raz (te na wiosnę też utrudniają zabieg) ale jest bardzo sucho, ziemia jest bardzo zbrylona i z pewnością wschody będą nierówne. Jednak osobiście bym chciał jakiś zabieg jesienny wykonać może w późniejszej fazie ala Snajperem bo mam bardzo duże nasilenie fiołka, który szybko rośnie i doi nawozy wiosną.

#15083 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 październik 2015 - 12:01

Pszenica Ozima i jara

To druga sprawa, u mnie też sucho więc z zabiegiem trzeba czekać. W razie co to na wiosnę tanie mieszanki można zrobić

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#15084 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 09 październik 2015 - 12:35

Pszenica Ozima i jara

Tolurex 2l + Glean 10g powschodowo, czy to dobra dawka, poradżcie

Może być  i przymrozki nie przeszkadzają

Ja myślę dać 1l lentipur(tolurex) +8g Glean+ 0,25l legato plus

#15085 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 09 październik 2015 - 13:18

Pszenica Ozima i jara

Lub tylko wiosna  tak piszesz ,widzę po sobie że wiosną bardzo trudno zlikwidować chwasty stosowałem środki kombinacje koszt ok 180 zł na ha i pola nieciekawe po prostu przymrozki inne warunki pogodowe opóżniają oprysk a chwasty wyrośnięte i opryski nie radzą sobie wiosną

U mnie Lancet od kilku lat załatwia wszystko na wiosnę i koszt max 130 zł na ha. Czasem domieszam do niego 0,5 litra chwastoxu trio jak widzę, że na działce są silnie wyrośnięte chwasty. Do 150 zł załatwiam wszystko i nie trzeba jeździć 2 razy.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#15086 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 09 październik 2015 - 13:57

Pszenica Ozima i jara

Zawsze pryskam na jesieni nawet pszenicę sianą w listopadzie. Ewentualna poprawka na przytulię jak już ciepło, przy okazji. Perz najskuteczniej zwalczam  po żniwach lub w okopowych i innych jarych dwuliściennych.

Na jesieni najważniejsza miotła i ewentualnie fiołek pozostałe wiosną.

np.

Expert Met + DFE około 80zł/ha  na wiosnę ewentualnie  HELM Flurox + Helm Tribi to już ful wypas.

Attribut 70 SG fajnie działa ale wymaga precyzji w stosowaniu, najlepiej w dawkach dzielonych. Załatwia 100% perz ale jak coś pójdzie nie tak to nawet miotłę przepuści. No i pozostałości- poplony, burak, rzepak

#15087 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 09 październik 2015 - 15:23

Pszenica Ozima i jara

U mnie Lancet od kilku lat załatwia wszystko na wiosnę i koszt max 130 zł na ha. Czasem domieszam do niego 0,5 litra chwastoxu trio jak widzę, że na działce są silnie wyrośnięte chwasty. Do 150 zł załatwiam wszystko i nie trzeba jeździć 2 razy.

Ja właśnie sie zastanawiam nad Lancetem w pszenicy. Gotowa mieszanina i cenowo prawie to samo co wlasnoreczne mieszaniny. No i duzy plus za stosowanie w fazie 1 kolanka.

#15088 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 09 październik 2015 - 15:55

Pszenica Ozima i jara Jak pogoda pozwoli to pojadę expert met 350gr i legato 0.25l zostalo mi gleanu to doloze 4gramy ale nie bede mial samosiewów.

#15089 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 09 październik 2015 - 16:26

Pszenica Ozima i jara O jakich dawkach attributu dzielonych mowisz ? Mozesz podac konkretnie, bo bede mial pszenzyto do prysniecia nim na wiosne.

Apropo lancetu jak dopilnujesz temperature to mi w tym roku dawka na 3ha polozyla wszystko na kawalku 4ha (miotla chaber przytulia) oczywiscie wyszlo przypadkiem ;-) a gdzie nie zalapalo to pelno badziewia wyroslo

#15090 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 09 październik 2015 - 17:17

Pszenica Ozima i jara

Ja właśnie sie zastanawiam nad Lancetem w pszenicy. Gotowa mieszanina i cenowo prawie to samo co wlasnoreczne mieszaniny. No i duzy plus za stosowanie w fazie 1 kolanka.

moim zdaniem jeżeli nie dasz rady jesienią lancet można postawić na równym miejscu a nawet wyżej jak mieszaninę Mustang forte plus atlantis ze względu na cenę lancet jest atrakcyjniejszy na chwasty petarda

O jakich dawkach attributu dzielonych mowisz ? Mozesz podac konkretnie, bo bede mial pszenzyto do prysniecia nim na wiosne.

Apropo lancetu jak dopilnujesz temperature to mi w tym roku dawka na 3ha polozyla wszystko na kawalku 4ha (miotla chaber przytulia) oczywiscie wyszlo przypadkiem ;-) a gdzie nie zalapalo to pelno badziewia wyroslo

atributt pełna dawka podzielona na dwa razy czyli połowę dawki jeden oprysk i połowę za jakiś czas a chodzi o to żeby nie dać popalić za bardzo zbożu

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15091 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 09 październik 2015 - 17:19

Pszenica Ozima i jara

Spotkał się ktoś z pszenica Samopsza?Ponoć najdroższa pszenica :)

#15092 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 09 październik 2015 - 17:25

Pszenica Ozima i jara

samopsza to jest przodek wszystkich zbóż  - droga to fakt jest ale plonuje słabo - coś około 1t/ha

#15093 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 09 październik 2015 - 17:49

Pszenica Ozima i jara

atributt pełna dawka podzielona na dwa razy czyli połowę dawki jeden oprysk i połowę za jakiś czas a chodzi o to żeby nie dać popalić za bardzo zbożu

ja dawałem pełna dawkę na raz, razem z sekator pak i zero problemu, a pole czyściutke

#15094 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 09 październik 2015 - 18:02

Pszenica Ozima i jara

Pani w sklepie namówiła mnie na Herbicyd Bizon. Mówi, że to u niej nowość i nie wie jak działa, ponoć zwalczy wszystko, składa się z trzech substancji, koszt 133. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym środkiem?

#15095 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 09 październik 2015 - 18:06

Pszenica Ozima i jara

podobno na miotłe słabo skuteczny. Ma substancje która słabo zwalcza miotłe jesienią. Znajoma ktora sprzedaje srodki to mowiła ze duzo ludzi narzekało na Bizona.

#15096 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 09 październik 2015 - 18:14

Pszenica Ozima i jara

stosował ktos Expert Met 0,2kg + Legato 500 0,1l + Tolurex 1l?  czy dawki odpowiednie? moze ktorys zwiększyc? koszt jezeli dobrze policzone to jakos 85zł

#15097 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 09 październik 2015 - 18:15

Pszenica Ozima i jara

ja dawałem pełna dawkę na raz, razem z sekator pak i zero problemu, a pole czyściutke

Znaczy 100g czy 60g ? Dawales razem z adiuwantem co sprzdaja ?

#15098 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 09 październik 2015 - 18:27

Pszenica Ozima i jara

60g + sekator pak wg etykiety

#15099 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 09 październik 2015 - 18:40

Pszenica Ozima i jara

stosował ktos Expert Met 0,2kg + Legato 500 0,1l + Tolurex 1l?  czy dawki odpowiednie? moze ktorys zwiększyc? koszt jezeli dobrze policzone to jakos 85zł

za mało dff i chlorotoluronu legato minimum 0,15 tolurex 1.3

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15100 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 październik 2015 - 20:29

Pszenica Ozima i jara Stosowalem kilka ładnych lat atribune w mieszaninie z mustang, ale po tej mieszaninie widać jak zboże stoi w miejscu przez jakiś czas. W zeszłym roku stosowalem lancet, przepuścił mi oset i chaberek. Duży rolnik mówił mi że być może pojechałem zbyt wcześnie. Ogólnie jestem zwolennikiem odchwaszczania jesiennego. Chwasty nie pobierają składników odżywczych i zboże wygląda inaczej. Oprysk wiosenny np mustangiem nie hamuje tak zboża jak atributt.