Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

23083 odpowiedzi na ten temat

#12781 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 13:44

Pszenica Ozima i jara

Wszystkie  przypadki z czerwonymi liśćmi pszenicy to wirus żółtej karłowatości jęczmienia ,nic już nie można zrobić i będzie każdego dnia gorzej ,to tego roku katastrofa !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:25
  •  

#12782 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 14:14

Pszenica Ozima i jara

U mnie pszenica rowniez czerwone koncowki ma w dodatku zolknie nie wiem co to bedzie z niej bede probowal t1 robic+skracanie+odrzywki na dniach bo ma byc cieplo , odrzywki juz zapodalem tydzien temu ale poprawy nie ma

#12783 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 14:19

Pszenica Ozima i jara

Mam taki dylemat. Został mi Medax Top z oprysków zbóż ozimych i zastanawiam się czy można zastosować Medax na pszenice i pszenżyto jare. Liczę na podpowiedz. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12784 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2015 - 14:28

Pszenica Ozima i jara

Pola w sasiedztwie ktorych siane byly w zeszlym roku qq sa najbardziej podobno narazone na ten wirus zoltej karlowosci jeczmienia. oznaki tej choroby sa podobne do niedoboru mikroskladnikow. teraz dojdzie rolnikowi kolejny wydatek. jesienia oprysk na mszyce ktore to badziewie przenosza. drogie nie jest ale kolejny wydatek ktory sprawi ze rentownosc gospodarstw spada i zostana tylko molochy po kilka set ha , a Ci co maja do 20ha tak jak ja bd traktowac to jako drogie hobby i siac tylko dla minimalnego zarobko badz dla rekompensaty poniesionych strat: owies, zyto, lubin, a na lepszych przenzyto. Bo jeczmien i przenica coraz bardziej porazone przec coraz to nowsze choroby

#12785 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1354 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 14:50

Pszenica Ozima i jara

Już nie przesadzajcie że taki aż kompot zrobił zmieszał raptem kilka fungi i regulatory a dodatek siarczanu raczej nie był gwoździem do trumny. To miał jechać oddzielnie ze skracaniem i skracaniem?  Sam osobiście robię solidne miksy i nic strasznego się nie dzieje. 

#12786 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1979 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 14:58

Pszenica Ozima i jara

Cóż kolego ja juz dawno sobie to uzmysłowiłem, jednak to nie tylko gospodarstwa do 20ha ale i sporo większe, sam mam 40ha i trzeba dodatkowo pracować aby nie klepać biedy. A że lubie rolnictwo to chętnie na nim jeszcze pracuje ;)

#12787 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 15:43

Pszenica Ozima i jara

Mogę prysnąć teraz na grzyba Propico 250EC  + Corbel 750EC? Nie za wcześnie jest na oprysk tą mieszanką? Czy może coś innego zastosować na T1? Do oprysku fungicydami mogę dodać antywylegacz 675 sl? Czym najlepiej teraz skracać pszeniczkę która jest w fazie drugiego kolanka?

#12788 Share Lewy410

Lewy410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo muzyka

Napisany 19 kwiecień 2015 - 16:01

Pszenica Ozima i jara

czy do lancetu mogę dolać antywylegacz płynny

#12789 Share ramona

ramona

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 16:10

Pszenica Ozima i jara

Co roku nie może być po 9 t/h bo był by problem co z tym zrobić,a o cenach już nie myśle .Widze że  to problem na większym terenie

.Będzie mniej lepsza cena i na jedno wyjdzie. W moich rejonie najlepiej wyglądają  pozniej śiane, niezależnie na jakich były siane przedplonach.Wladza juz liczy ile to będzie ton ,a tak wyjdzie jak zawsze trzeba liczyć dwa razy .

#12790 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 16:40

Pszenica Ozima i jara

pszenice ogólnie zasiewy wyglądają wyśmienicie  jak aura dopisze oj będzie się działo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12791 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2476 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 19 kwiecień 2015 - 17:05

Pszenica Ozima i jara

Rozumiem ale mam już Zamir i chciałbym go wykorzystac i coś dodać , osobiście muślałem o dawce 0,6 Zamiru i 0,4 Prosaro , zle czy  dobrze myślę to nie wiem , i z tego co widzę to chyba Prosaro w 5l opakowaniach występuje , a mi potrzebna połowa , więc chyba odpuszczę i pójdzie Zamir 1l i będzie musiało wystarczyć

na Twoim miejscu nic bym nie dodawał tylko dał 1 l Zamiru

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#12792 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 17:19

Pszenica Ozima i jara

Icek -był taki minister co oglądał pola z samolotu i mówił że jest dobrze ,wirusa z daleka nie widać ,trzeba wejść w każde pole .

#12793 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 17:36

Pszenica Ozima i jara

Mogę połączyć fungi z antywylegaczem? Ile dni wcześniej sypnąć drugą dawkę przed skracaniem 0,25 moddus + 1l CCC?

#12794 Share bartek15208

bartek15208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 17:36

Pszenica Ozima i jara

Witam, mam pytanie w jakiej fazie bbch dokrzewic pszenice jara CCC i w jakiej ilosoci na ha, bo sialem pozno i boje sie ze bedzie za zadka

#12795 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 19 kwiecień 2015 - 17:44

Pszenica Ozima i jara Deszcz potrzebny od zaraz !

#12796 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 18:11

Pszenica Ozima i jara

Witam, co powiecie na taki pomysł. W środę poszedł oprysk optimus+ccc, niestety wiało strasznie. W związku z tym, co sądzicie jakbym do oprysku fungicydem tilt+atak, w najbliższym tygodniu dodać 0,2 Medaxu Top albo 0,1 moddusa? Było by to tylko na 1 polu gdzie pszenica jest zdecydowanie najlepsza, a co do mieszania oprysków to jechałem w czwartek ceando 1,2l+ corbel 0,4+optimus 0,42+ccc 1 l na 270 litrów wody i wszystko u mnie gra, także chyba ten lekki dodatek moddusa albo medaxu nie zaszkodzi raczej.

#12797 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 18:12

Pszenica Ozima i jara

Witam, mam pytanie w jakiej fazie bbch dokrzewic pszenice jara CCC i w jakiej ilosoci na ha, bo sialem pozno i boje sie ze bedzie za zadka

Późno to znaczy kiedy? Żadko czyli ile kg/ha lub szt/m2? Ja zasiałem tylko 380 kiełkujących/m2  ale siane miesiąc temu więc myślę że będzie ok.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#12798 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1725 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 19 kwiecień 2015 - 18:50

Pszenica Ozima i jara

Witam, co powiecie na taki pomysł. W środę poszedł oprysk optimus+ccc, niestety wiało strasznie. W związku z tym, co sądzicie jakbym do oprysku fungicydem tilt+atak, w najbliższym tygodniu dodać 0,2 Medaxu Top albo 0,1 moddusa? Było by to tylko na 1 polu gdzie pszenica jest zdecydowanie najlepsza, a co do mieszania oprysków to jechałem w czwartek ceando 1,2l+ corbel 0,4+optimus 0,42+ccc 1 l na 270 litrów wody i wszystko u mnie gra, także chyba ten lekki dodatek moddusa albo medaxu nie zaszkodzi raczej.

Jak wiało mocno to po co pryskałes?? szkoda kasy i teraz widzisz palujesz poprawiac i dodatkowy koszt. Trzeba było poczekac.

#12799 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 18:55

Pszenica Ozima i jara

czy można mieszać siarczan magnezu + agravita exper z antywylegaczem 675

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12800 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 19:14

Pszenica Ozima i jara

@andrzej1998 pryskałem bo pszenica naprawdę mega i już widzę, że będzie miała ochotę się położyć, a w tym przypadku wolałem żeby porwało mi te 10-15% cieczy niż nic z nią nie zrobić(opryskiwacz mimo, że mały nie mam taki zły, więc nie było znowu tak że wszystko poszło w powietrze). Poprawka to raczej przy okazji oprysku fungicydem i koszt nie znowu taki duży, bo medaxu chcę sie po prostu pozbyć w tym roku, a moddusa jakbym dał te 0,1 to 25 złotych więc 60 złotych na moje najlepsze pole.