Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22572 odpowiedzi na ten temat

#6841 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 30 październik 2013 - 23:26

Pszenica Ozima i jara

U mnie sie sprawdza.Masz cos lepszego w podobnej cenie? :rolleyes: Po co 2X wjezdzac w pole jak mozna raz a konkretnie.

A jak poradzisz sobie z fiołkiem np..ta mieszanka go nie bierze.Dodatkowo kolego tolurex potrafi troche narozrabiać w pszenicy,powoduje żółknięcie pszenicy szczególnie w przypadku dużych wahań temperatur między dniem a nocą,na niektórych odmianach pszenicy powoduje to widoczne spodki plonow.środek ten przeznaczony jest glownie do stosowania jesiennego lub na przednówku wiosennym,a w mieszance z chwastoksem trio czy tam turbo gdzie chwastox to ciepłolubny herbicyd im wyzsza i bardziej unormowana temperatura tym efektywność lepsza,to powiem iż tym srodką nie po drodze ze sobą.W przypadku opużnienia zabiegu tą mieszanką i możliwością wystapienia susz wiosennych przyjazność dla rośliny nie jest dobra,ponieważ tolurex jest herbicydem z gatunku pochodnych mocznika nawet do 80%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:06
  •  

#6842 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 30 październik 2013 - 23:42

Pszenica Ozima i jara panowie , tak teoretycznie moddus stosowany w koncu krzewienia pszenicy i ja rozkrzewi i skroci lan prawda?
jest sens stosowac moddus w dawce 0,4 pod koniec krzewienia i na flagowy cerone
pszenica legenda, dawka n mysle 150 + dolistnie z raz jakas odzywka

#6843 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 październik 2013 - 23:59

Pszenica Ozima i jara Moddus w fazie krzewienia rozkrzewi i 0,4l to zdecydowanie za dużo na rozkrzewienie. Jak dasz 0,4l moddusa w BBCH31 to skróci i usztywni. Jeszcze potem chcesz cerone dać. Chyba strasznie wysoka ta pszenica jest...

6-7 w tej granicy powinno być dobrze :) ale i większe chyba by nie zaszkodziło...

Większe jak 7? Jest jeszcze gorsze i pH poniżej 5,5. Uwstecznienie fosforu, moa być tez problemy z pobieraniem innych składników.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6844 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 31 październik 2013 - 00:08

Pszenica Ozima i jara Jeżeli chcesz dokrzewić to wczesniej niż pod koniec fazy krzewienia,jeżeli chlorek to 05-07 zależy od obsady,jeżeli moddus to 02 wystarczy tylko przy tym ostatnim mniejsza ilość cieczy na ha około 150l/ha.Przy zabiegu dodaj micro,mangan,miedz,jeżeli coś zostalo z plesni po zimie to także cynk,i zawsze najpierw N w formie dostepnej a dopiero dokrzewianie.

#6845 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 31 październik 2013 - 08:31

Pszenica Ozima i jara witam szukam odmiany przewódkowej po kukurydzy zasiać chcę pszenicy miał ktoś może Ethos pszenicę?

#6846 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2013 - 09:36

Pszenica Ozima i jara modus przyspiesza strzelanie w źdźbło a więc skraca okres krzewienie, w niemczech stosują go nawet jesienią jak pszenica za bardzo się krzewi po to właśnie aby ograniczyć krzewienie. modus wspomaga już istniejące najsilniejsze źdżbła kosztem słabszych.

#6847 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 31 październik 2013 - 10:38

Pszenica Ozima i jara read - Ja miałem pszenicę przewódkową Ethos (A) po kukurydzy (250 FAO) z tym, że siana była na wiosnę (przed 26 marca 2012 roku). Ogólnie wyglądała ładnie. Bardzo niska, bez regulatora wzrostu stała do samych żniw. Susza jaka była u mnie na przełomie maja i czerwca wpłynęła na pewno znacząco na obniżkę plonu i jakość ziarna. Ziarno było bardzo drobne. Jak młynkiem czyściłem po zbiorze, aby wyłącznie najgrubsze ziarno mieć na siew, to zapychało się sito od młynka. I ostatecznie nie siałem jej i już więcej razy nie zasieję. Nie ma jak pszenica Bogatka. Choć do tej pory później niż w pierwszej połowie października nie siałem jej.

#6848 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 31 październik 2013 - 14:02

Pszenica Ozima i jara do poprzednich postów tylko dodam, że modus ogranicza krzewienie. Od pobudzania jest CCC. Widzę, że niektóre rady na forum są po prostu błędne.

#6849 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 31 październik 2013 - 18:04

Pszenica Ozima i jara

A jak poradzisz sobie z fiołkiem np..ta mieszanka go nie bierze.Dodatkowo kolego tolurex potrafi troche narozrabiać w pszenicy,powoduje żółknięcie pszenicy szczególnie w przypadku dużych wahań temperatur między dniem a nocą,na niektórych odmianach pszenicy powoduje to widoczne spodki plonow.środek ten przeznaczony jest glownie do stosowania jesiennego lub na przednówku wiosennym,a w mieszance z chwastoksem trio czy tam turbo gdzie chwastox to ciepłolubny herbicyd im wyzsza i bardziej unormowana temperatura tym efektywność lepsza,to powiem iż tym srodką nie po drodze ze sobą.W przypadku opużnienia zabiegu tą mieszanką i możliwością wystapienia susz wiosennych przyjazność dla rośliny nie jest dobra,ponieważ tolurex jest herbicydem z gatunku pochodnych mocznika nawet do 80%.

żadnych złych skutków nie zaobserwowałem po tej mieszance.
Miałem kilka odmian pszenicy i żadna nie żółkła po tej mieszance.
Mieszankę tą stosuje zawsze jak pszenica ma około 15cm wysokości.
I jak dotąd w polu nie było nic prócz pszenicy.
W tamtym roku nie dostałem TRIO to kupiłem TURBO i przytulia odbiła.
A w wcześniejszych latach po mieszance TRIO&TOLUREX rezultat był super.
No to kolego poleć mi jakiś dobry srodek na wiosne tak by wziął miotłę i dwuliścienne.
Chętnie się dowiem a nie wykluczone ze na połowę pola zastosuję to co mi polecisz. :rolleyes:

#6850 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 31 październik 2013 - 19:45

Pszenica Ozima i jara Isoguard a rosa .
Wczoraj późnym wieczorem kończyłem jesienny zabieg odchwaszczania pszenicy ozimej, ostatnia beczka poszła gdy była już rosa, czy mogę się spodziewać negatywnych skutków oprysku i czy skuteczność oprysku będzie dobra ?? Dobra na tyle że zwalczy chociażby samą miotłę.
Dodam że na tym polu praktycznie nie ma chwastów dlatego wybraliśmy taki środek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6851 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 31 październik 2013 - 19:46

Pszenica Ozima i jara Na wiosenne odchwaszczanie w ciągu ostatnich 3lat doskonale sprawdził się lancet plus. przez przypadek zrobiłem małego mijaka i dokładnie było widać jak zadziałał a właściwie nie było tam widać pszenicy tylko mietlice, przytulie i chaber.
Już widać że 26g gleanu przepuści przytulie...

#6852 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 31 październik 2013 - 20:09

Pszenica Ozima i jara ansu zgłoś sie do ośrodka doradztwa powiatowego z fakturami tam wypełnisz wniosek ja tam pryskam od miotły expert -net to załatwia rumiany makpolny i inne

#6853 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 31 październik 2013 - 20:44

Pszenica Ozima i jara

do poprzednich postów tylko dodam, że modus ogranicza krzewienie. Od pobudzania jest CCC. Widzę, że niektóre rady na forum są po prostu błędne.

CCC ogranicza wzrost systemu korzeniowego
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#6854 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 31 październik 2013 - 21:02

Pszenica Ozima i jara

do poprzednich postów tylko dodam, że modus ogranicza krzewienie. Od pobudzania jest CCC. Widzę, że niektóre rady na forum są po prostu błędne.

A konkretnie skąd masz takie informację. Bo żaden z przedstawicieli środków nie powiedział mi tego, wtym 2 przedstawicieli Syngenty, tylko mówili odwrotnie, a pytałem się paru i w różnych firmach. Podstawa jakieś 100-150 l/ha średnio kroplistymi dyszami.
CCC skraca niby system korzeniowy, w sychych latach widziałem to.
Ja w tym roku nie stosowałem CCC wcale, tylko dałem modusa 0,35 przy 2 kolanku i 0, 4 przy 3 kolanku, ale pszenicę przebarwiło mi przy 2 dawce.
W tym sezonie wróce jednak do CCC ale w czas 1 l i 0,25 modusa dam.

#6855 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 31 październik 2013 - 21:42

Pszenica Ozima i jara studiuję topagrar :) i nie jestem pierwszym, który tak twierdzi. Spotkałem się z artykułami (ciężko mi je teraz przytoczyć bo nie notuję wszystkiego co i gdzie znalazłem), które na przykład jesienią kazały stosować modus w jęczmieniu ozimym na wyrośniętym łanie w celu skrócenia fazy krzewienia. Tyle teoria, w praktyce chyba żyto w tym roku tak sobie na wiosnę przyhamowałem. Ale ciężko jednoznacznie to określić bo żyto krzewi się głównie jesienią.

Edytowany przez Cihu, 31 październik 2013 - 21:46.

#6856 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 31 październik 2013 - 23:59

Pszenica Ozima i jara wczesniej ktos pisal ze moddus a potem cerone to bedzie za duzo na skrocenie. mam legende, palnuje dac jakies 170N
to moze wystarczy samo cerone? dane powiedzmy w fazie strzelania w zdzblo a nei na flagowy??

to w takim razie na dokrzewianie moddus darowac i dac w razie czego sam ccc 1 l?

#6857 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 08:23

Pszenica Ozima i jara cerone usztywnia rośline i nie zauważyłem żeby skracało.legenda jest dosyć wysoką pszenicą i lepiej dać ccc z moddusem

#6858 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 09:42

Pszenica Ozima i jara Koledzy pomóżcie.
Byłem na polu i widzę na pszenicy brązowo-rdzawy nalot w nieregularnych miejscach i wydaje mi się że to mączniak. Co robić?

#6859 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 01 listopad 2013 - 11:49

Pszenica Ozima i jara Bardziej bym powiedział że to zgorzel .....
czym zaprawiałeś?

A jak z kwasowością ziemi u Ciebie?Bo też miałem podobne objawy.....pszenica urosła liście brązowo-fioletowe i rosła bardzo słabo a przyczyną była kwaśna gleba.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 01 listopad 2013 - 12:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6860 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 11:55

Pszenica Ozima i jara może to być mączniak i objawy septoriozy już..jest możliwość ochrony fungicydowej teraz .niestety nie praktykowałem tego zabiegu .moze koledzy pomogą jaki środek można teraz stosować