Polecane posty

pszycha1    8
27 minut temu, PUSSY napisał:

Zdecydowanie najlepszy wybór pozycja nr 1 !

Sprawdź choroby na polu lub wrażliwość odmian , jeśli masz mączniaka to 2 (w poprzednim roku świetnie się sprawdziła ta opcja u mnie i w tym też w tym kierunku lecę bo mam odmianę wrażliwą na mączniaka)

jeśli odmiana wrażliwa na septoriozę to raczej 3

1 - może puścić mączniaka, i nie przekonał mnie Wirtuoz gdy stosowałem 2 lata temu, korekta mączniaka przy T2.

Ogólnie to nie ma złotej metody, musisz przetestować, każdy ma inne pola inne warunki i inne doswiadczenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

opcja 1 zabezpiecza przed mączniakiem, a nie zwalcza. średniawy triazol

2- zwalcza mączniak masakrycznie, słaby triazol

3- zwalcza mączniak na 4+ w szkolnej skali, trochę zabezpiecza, dobry triazol na septorioze.

1,2,3 podstawa źdźbła ta sama substancja prochloraz

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

a co polecacie na t2 w miare dobrego i dobrej cenie. na t1 idzie duett star 1l. a czy na t2 np falcon dobry?? czy dodac mu jeszcze  prochloraz??

czy moze lepiej cos innego dodac do falcona???

 

Edytowano przez jarekvip99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
Panowie kupiłem na pszenicę duett star 1l/ha + prochloraz 0,8l/ ha + Antek 1l/ha + modan 0,2l/ha i chce jeszcze dołożyć siarczanu po 8 kg, dać to wszystko razem jak tak to jaka kolejność , czy osobno regulacja i fungicyd z siarczanem magnezu ?

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Mam jeden kawałek gdzie jeszcze nie podałem azoty bo było mokro

Dobrze będzie jak teraz pojadę jednego dnia saletrą 200kg i za moment mocznikiem 100kg z założeniem że saletra działa teraz doraźnie a azot z mocznika wchodzi za 3 tyg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Tu nie chodzi o koszt 9zł a możliwość poparzeń, co właśnie zrobiłem. 

Wypryskałem dzisiaj mieszaninę tango star 1l plus mondatak 1l na 2ha jęczmienia ozimego, nim przeczytałem Twój post. Szczerze nastraszyłeś mnie. Czy będą przypalenia to się okaże, mam w tym tygodniu jechać też pszenicę i pszenżyto, więc chyba obniżę mondataka do 0,8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Capalo na T1, testował ktoś?  Chyba jedna z droższych opcji tylko czy coś warta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
1 godzinę temu, eagle19 napisał:

Wypryskałem dzisiaj mieszaninę tango star 1l plus mondatak 1l na 2ha jęczmienia ozimego, nim przeczytałem Twój post. Szczerze nastraszyłeś mnie. Czy będą przypalenia to się okaże, mam w tym tygodniu jechać też pszenicę i pszenżyto, więc chyba obniżę mondataka do 0,8.

U mnie też poszedł podobny mix i do tego jeszcze modus na jęczmien ozimy w poniedziałek i na razie nic mu nie jest, a dziś tak poszło na pszenice z dodatkiem ccc czyli duet 1l+modatak1l+modus 0,35+ccc0,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

J

9 godzin temu, pszycha1 napisał:

Sprawdź choroby na polu lub wrażliwość odmian , jeśli masz mączniaka to 2 (w poprzednim roku świetnie się sprawdziła ta opcja u mnie i w tym też w tym kierunku lecę bo mam odmianę wrażliwą na mączniaka)

jeśli odmiana wrażliwa na septoriozę to raczej 3

1 - może puścić mączniaka, i nie przekonał mnie Wirtuoz gdy stosowałem 2 lata temu, korekta mączniaka przy T2.

Ogólnie to nie ma złotej metody, musisz przetestować, każdy ma inne pola inne warunki i inne doswiadczenia.

 

Odmiany to pszenica Tonacja 2 rok, hondia kwalifikat, ostroga kwalifikat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Witam wszystkich użytkowników ;) mam pytanie odnośnie zastosowania ccc w pszenicy. Zboże mam już odpowiednia fazę do skracania ale można u nas zaobserwować pierwsze objawy suszy. Ostatni deszcz spadł Ok. 3 tygodnie temu a na kolejne opady się nie zanosi. Pszenica Hondia i bamberka stanowiska po rzepaku Ok 160kg N/ha kl. III. Czy stosując antywylegacz pomogę pszenicy czy zaszkodzę ? Dodam iż nigdy wcześniej nie stosowałem  ccc i "większego" nawożenia azotem. Proszę o pomoc, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zmniejsz dawkę ccc, lepiej pojechać mniejszą dawką teraz niż czekać na deszcz który może nie przyjść a faza ucieknie i stosowanie wtedy ccc będzie tym bardziej nieuzasadnione 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć, jestem tu nowy. Mam do Was pytanie co polecacie na wiosne w pszenicy, nic nie zrobiłem jesienią wiec muszę załatwić wszysko. Zastanawiam sie nad lancetem, husarem  i aksialem kompletem. Który z tych polecacie? Mam na polu chwast którego  nie znam, jesli go znacie dajcie znać co to jest , bo mam tego bardzo dużo na polu. dołaczma zdjecie

stosowałem regulacje Optimus i teraz go szukam , ale nie ma sklepach. Widze tylko na  allegro jedna oferte ale czy ktoś wie o co chodzi?

Robicie regulacje i chwasty w jednym zabiegu?

coś.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubelskirol    1
10 godzin temu, Zapracowany napisał:

Capalo na T1, testował ktoś?  Chyba jedna z droższych opcji tylko czy coś warta?

Capalo jest bardzo dobra opcja na zabieg T1. Godne uwagi i warte swojej ceny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
jak jeszcze z tydzień nie popada to nie trzeba będzie skracac, samo się skróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
10 godzin temu, eagle19 napisał:

Wypryskałem dzisiaj mieszaninę tango star 1l plus mondatak 1l na 2ha jęczmienia ozimego, nim przeczytałem Twój post. Szczerze nastraszyłeś mnie. Czy będą przypalenia to się okaże, mam w tym tygodniu jechać też pszenicę i pszenżyto, więc chyba obniżę mondataka do 0,8.

sam zabieg T1 nie parzy jeżeli robisz go  w dawkach nawet  zalecanych dla środków solo, ale jak dorzucisz do niego R1 z trineksepakiem etylu +CCC, do tego jeszcze jakiś dobry  zwilżacz, siarczan i co niektórzy  mocznik, to poparzenia pewne. 

Ja mocznika nie stosuje, odżywek też, dawki obniżyłem, ale mimo to tam gdzie musiałem zwolnić, gdzie się nałożyło, zaszło pszenica cierpi i miejsca te widać z daleka.  

Samym T1 nawet w górnych dawkach bez domieszek nie poparzysz, ale nie ma sensu przesadzać z substancjami, kiedy ich mieszanka w obniżonych dawkach działa w 100%. 

11 godzin temu, mich18 napisał:

Panowie kupiłem na pszenicę duett star 1l/ha + prochloraz 0,8l/ ha + Antek 1l/ha + modan 0,2l/ha i chce jeszcze dołożyć siarczanu po 8 kg, dać to wszystko razem jak tak to jaka kolejność , czy osobno regulacja i fungicyd z siarczanem magnezu ?

najzdrowiej będzie to rozdzielić, uwierz mi. Ale jak masz daleko do pola to śmiało możesz mieszać, tylko obniż duett star do 0,8 i uważaj na nakładki, bo tam będą poparzenia. 

11 minut temu, Uziu92 napisał:

jak jeszcze z tydzień nie popada to nie trzeba będzie skracac, samo się skróci

dokładnie, czytałem badania, że w suszę czyli w fazach małego wzrostu środki na Chlorku działają najsłabiej, są mało skuteczne. Inaczej nieco działa  Trineksepak czy ten drugi, co teraz zapomniałem. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

przykład z tamtego roku, mialem jarą na 3 klasie na polu gdzie może lać bez przerwy i woda nie stanie, zasiałęm jako pierwszy we wsi 25 marca  bo dało się wejsc bez problemu, jara rosła, a była to strasznie wysoka odmiana, bo rok wcześniej miałem jej 30 arów i mi polegla bez skracania całkowicie, to ją skróciłem tym razem, ale od 16 maja do któregoś czerwca nic nie padało i przyschła na tym polu strasznie, do tego medaxu dostała 0,4 kg i miałą może max 15 cm, gdzie ustała by na tej działce tego roku bez problemu. Plon ok. 4 tony dała. Dlatego w tym roku widząc co się dzieje i jak tak dalej będzie nie będzie potrzeby skracania pszenicy na "suchych" działkach bo susza sama skróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mówią że po Medaxe jest system korzeniwy większy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Nie mam pojęcia o tej porze roku co tak wygryza mi pszenicę,ale jest bardzo dużo roślin właśnie tak uszkodzonych. Co to może być?

20180419_101717.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

może i jest, nie mam pojęcia, bo na to jak wyglądała to spodziewałem się max 2,5 tony, miałem wrażenie że ją tym medaxem popsułem całkowicie, wyglądała jak szczypiorek, słomka znikoma, cieniutka, króciutka, jedynie kłoski były jako tako, i może to że nie poszła w słomę i liscie to poszła trochę w ziarno. Nie wiem, w porównaniu to  jaka była wcześniej na tych 30 arach to jakby inna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, losktos napisał:

Zmniejsz dawkę ccc, lepiej pojechać mniejszą dawką teraz niż czekać na deszcz który może nie przyjść a faza ucieknie i stosowanie wtedy ccc będzie tym bardziej nieuzasadnione 

Ok planowane 1l ccc + 0,3 moddusa ale sucho do ilu zmniejszyć ilość ccc? I czy pryskac na ziemi gdzie jest piaskowanie pole na skracanie w takich warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

pany a co myślicie o duett ultra na T2 w pszenicy ? lepszy będzie od : epoksykonazol + chloratonil (gwarant)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

cenowo na szybko to liczyłem i wychodzi tak :

Duett ultra ok. 105 zł na ha

Priaxor + epoksy - 140 zł na ha - mieszanka taka sama jak adexar plus

epoksy + gwarant - 120 zł na ha

tocata duo  - 120 zł na ha

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193

Skrzypionka u mnie też się pojawiła, na dniach jadę z T1 to dorzuce coś na nią.

@Uziu92 Mnie Tocata wyniosła 126zł dokładnie. Ja jeszcze stosuje Epoks i Azoksystrobine

1 godzinę temu, wiko napisał:

Nie mam pojęcia o tej porze roku co tak wygryza mi pszenicę,ale jest bardzo dużo roślin właśnie tak uszkodzonych. Co to może być?

20180419_101717.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj