Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marco_94    1

Właśnie o to chodzi,że jest około 2cm śniegu ale raczej jutro po południu już stopnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Rozlewał ktoś już z was RSM 32 czy jeszcze czekacie 0 śniegu temperatura dzisiaj +7/8 w nocy niby -5 jutro też na plusie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

planuje na N1 w pszenicy dać 200 kg/ha saletrosanu, co o tym myślicie ? może być czy lepsza będzie sama saletra ? ewentualnie dac po 100kg saletry i saletrosanu ? 

stanowisko jedno po rzepaku, drugie po pszenicy i owsisku ...

nie wiem jeszcze jak dokładnie wyglada obsada po zimie ale mialem około 10 cm sniegu wiec powinno być dobrze, na jesieni miała po 3, 4 rozkrzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie daleko do rozsiewania nawozów na pszenice. Jest biało na polach, więc troszke poczekam. Pszenice w różnych fazach rozwojowych. Średnio od fazy 3 liści do krzewienia Z dwoma, trzema rozkrzewieniami. W Planach na N1 200 kg saletry 32% czyli około 64N. Na drugą dawkę podobnie albo ciut więcej około 70N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

A może lepiej zastosować mocznik w tak wczesnym terminie?Teoretycznie zadziała z opóźnieniem i dłużej potrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

ja z azotem nie szybciej niz w przyszlym tyg. planowane 200kg saletry. a co myslicie zeby na druga dawke dac mocznik 150kg czy lepiej saletre kolejne 200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

A nie myśleliście o podaniu na pierwszą dawkę Polifoski 21? Czy to na pszenicę, czy na rzepak, wczesną wiosną dostarczycie siarkę tak bardzo potrzebną do zminimalizowania strat w azocie, a przy okazji dostaną azot na początek i później można dać saletrę, albo poczekać i zrobić RsM-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

U mnie i pszenica i rzepak dostały  w połowie lutego poli 21,ale czy przeżyło,raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

na azotowe jeszcze za wczesnie /duze straty azotu/ale jak ktoś może na to pozwolić to sieje Ja jeszcze czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

U mnie Lubelszczyzna, leży jakieś 5cm śniegu, brak możliwości na wjechanie z 21

To aż tak wymroziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Nie bardzo wiem jak zrobić, trochę śniegu jeszcze na polach saletra odpada może saletrzak dał by rade rozkłada się dłużej, nie wjadę na śnieg i zmrożoną ziemie mogę wjechać dopiero w kwietniu zapowiadają przeloty, naprawdę nie wiem co robić, ma ktoś z was jakieś doświadczenia z przeszłości z takim wysiewaniem, dużo azotu może popłynąć? Ktoś doradzi? Podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
1 godzinę temu, Marco_94 napisał:

A może lepiej zastosować mocznik w tak wczesnym terminie?Teoretycznie zadziała z opóźnieniem i dłużej potrzyma.

pszenica lubi  saletrzaną formę azotu. saletrosan jak najbardziej i polifoska 21 ale ona wychodzi  nieco drożej

 

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Powiat Oławski. Dzisiaj ruszylem na swoja pszenice siana 8-9 listopad jest w fazie 2 lisci na N1 250kg/ha saletry amonowej. N2 200l RSM 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
szaleństwo się zaczęło hehe na lubelszyznie jeszcze śnieg ale zapowiadają ciepłe dni z lekkim przymrozkiem w nocy ale nie będę się spieszyć bo kiedyś wyrwalem się wczesna wiosna żeby azot czekał rosliny pieknie ruszyly ale potem przyszedł duży mróz i pole do przesiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1290
5 godzin temu, jahooo napisał:

W ubiegłym roku siałem saletrę na pszenice 5 marca. Jak nie masz śniegu, to się nie zastanawiaj, bo potem ze 2 tygodnie nie wejdziesz w pole

ja tak samo Jahoo, dokłądnie 7 marca, a teraz będzie problem, kupa śniegu. Na szczęście mam dobrze pokrzewione pszenice, wiec nie śpieszę się. Bardziej jej zaszkodzę jak pomogę. Oby do strzału w źdźbło dostała. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

To już jest taki biznes. Albo przegłodzisz rośliny, aby przeżyły ewentualne nawroty mrozów i będziesz miał słabe plony albo sypniesz im teraz to wymarzną w wyniku uwodnienia. Cholera wie, jak postąpić, pogodę to się da trafnie przewidzieć na 2-3 dni do przodu, bo dalej to zawsze to wygląda jak wróżenie z fusów.

Dziś u mnie było w najcieplejszym momencie +4. Przez noc ma być 0. Za dnia znowu ma sięgnąc do 3-4, potem w nocy deszcz i na czwartek do +5. Tak więc jutro o świcie zaczynam z kizerytem i saletrą, jak przyjdą silne mrozy - trudno, ryzyko jakieś ponieść trzeba. Jak ktoś wyżej napisał azot zostanie dla rośliny jarej, szkoda tylko kasy za ozimy materiał siewny...

W zeszłym roku sypałem azot 4 marca jak tylko zaczęło się ocieplać, po dwóch czy trzech dniach wróciło chyba prawie 3 tygodnie niewielkich mrozów ale jak się znowu ociepliło to chwila moment i zboże rosło jak głupie, gęste i ciemno zielone. Ci, którzy zaczęli sypać azoty w kwietniu to już moich pól nie dogonili. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1290
3 godziny temu, Anetka1 napisał:

na azotowe jeszcze za wczesnie /duze straty azotu/ale jak ktoś może na to pozwolić to sieje Ja jeszcze czekam

rok temu też tak myślałem. xD 

jak ktoś musi krzewić pszenice i nie ma śniegu to czas najwyższy na azot.  Wkrótce start. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

ponawiam pytanie odnosnie nocznika na druga dawke moze byc czy lepsza saletra? chodzi o to ze nie mam jeszcze kupionego calego nawozu a na ta chwile mocznik wychodzi korzystniej cenowo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Jeśli jesteś pewien, że będzie odpowiednia ilość wilgoci, kup mocznik. Ja bym tak nie ryzykował i kupił saletrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
44 minuty temu, jasiuhonda napisał:

ponawiam pytanie odnosnie nocznika na druga dawke moze byc czy lepsza saletra? chodzi o to ze nie mam jeszcze kupionego calego nawozu a na ta chwile mocznik wychodzi korzystniej cenowo....

Jak wysiejesz go odpowiednio wcześniej i trafisz na dobre warunki to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
Przed chwilą, szaman1 napisał:

pszenica lubi  saletrzaną formę azotu. saletrosan jak najbardziej i polifoska 21 ale ona wychodzi  nieco drożej

 

Od kiedy saletrosan tańszy od polifoski 21,chyba że nie liczysz magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4
Co lepiej dokrzewi pszenice, kizeryt 100kg+saletra 200kg czy 250 kg saletrosanu? Odmiana skagen, siana 20 października i nie jest w najlepszej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Saletra i kizeryt lepiej zadziała. Dzisiaj wysiane 250 saletry włocławskiej na pszenicę która ma po 2 liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Też rozsiane 100kg kizerytu plus zostało mi soli troche ok 40kg na ha,i 220 saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj