Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siew Buraka

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 12:56

Siew Buraka

od dwóch lat sieję buraki co  15,5 cm obsada jest super ,sieję dlatego ,że głównie u nas są pagórki i glinki i zawsze obsada była słabsza ,teraz nie ma z tym problemu,zresztą każdy sieje jak uważa i ma to wypróbowane w praktyce u siebie ,jeśli przynosi mu to pozytywne efekty to nie ma co krytykować  że źle robi  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siew Buraka Dzisiaj, 05:18
  •  

#22 Share kristofer85

kristofer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 11:07

Siew Buraka

Witam,jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze trafiłem,mam pytanie odnośnie buraków cukrowych a mianowicie, bede siał 2,2ha i na to pole przed siewem che wyśiać

500kg soli potasowej

500kg suuperfosfatu

500kg saletrzaku z borem

i moje pytanie jest nastepujące,czy takie dawki nawozów beda dobre? prosze o odpowiedz i zrozumienie, 

#23 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 15 marzec 2015 - 21:36

Siew Buraka

Dawki może i ok ale pora nie ta. Superfosfat (pojedyńczy czy wzbogacony?) i sól trzeba było zasiać jesienią przed orką. Teraz maksymalnie zasolisz warstwę górną gleby i wschody będą do niczego. Co do saletrzaku to dałbym 300 kg/ha a potem drugą dawkę ale już w postaci saletry. Jeśli już wiosenne nawożenie PK to może jakieś lepsze nawozy. Luboń się reklamuje, że ich nawozy mają składniki "częściowo rozłożone" przez co szybciej dostępne. Generalnie PK całe abo w większości jesienią a wiosną tylko azot i ewentualnie uzupełnienie PK. Też lata temu tak siałem jak TY planujesz i na własnych błędach i doświadczenaich doszedłem do tego co teraz. POzan tym w buraku ważne są mikroelementy: Magnez, bor, sód i inne.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pawel177

pawel177

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 21:40

Siew Buraka

To zależy od zapotrzebowania gleby,ale będzie ok jak sółl posiejesz najlepiej jutro .A co do saletrzaku to lepiej wysiać przed siewem.

#25 Share kristofer85

kristofer85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 08:43

Siew Buraka

sól i superfosfat kupiłem jak dobrze pamiętam pod koniec listopada gdyż była reszta w magazynie i dostałem na to dobra cenę i tym sie skusiłem a konkretnie dzięki szwagrowi,bo to niby on do siebie to kupował. Jeśli chodzi o superfosfat to jest on wzbogacony, u mnie sąsiedzi jak widzę to większość sól sypia wiosna i widzę ze buraki im nawet ładnie oddają plon, wczoraj jak rozmawiałem z sąsiadem to on daje soli tak 200-250kg/ha tuż przed siewem i 200-250kg/ha polifoski 6.

panowie odnośnie mojego tematu to chce dodać żeby było wszystko jasne ze te 500kg soli, superfosfatu i saletrzaku chce wysiać na areał 2,2ha a nie na hektar, żebyśmy sie dobrze zrozumieli, to w sumie wychodzi ze tej soli, superfosfatu i saletrzaku na hektar wyjdzie ok 225kg

Imam jeszcze jedno pytanie, gdy sąsiad mi radzi żebym ta sól i superfosfat wymieszał razem i i rozsiał za jednym przejazdem,bo szkoda paliwa żeby osobno rozsiewać ,dodam ze pole mam zrobione włóką i jakbym rozsiał ten nawóz to zostawić go tak czy jakimś agregatem przejechać?

#26 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 11 kwiecień 2015 - 19:27

Siew Buraka

U mnie dziś szczęśliwie zasiane buraki. Teraz czekać na wschody...

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 21:01

Siew Buraka

u mnie zaczynają już wschodzić

#28 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 24 styczeń 2016 - 17:29

Siew Buraka

Panowie mam pytanie .

Czy siewnikiem do buraków można siać inne warzywa ? Może ktoś przerobił?

#29 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 18:12

Siew Buraka

Przede wszystkim o jaki siewnik Ci chodzi? O nówkę typu Variosem, którą po przekładce tarcz siejesz też kukurydzę i ogórki czy o starszego typu np. omega?

#30 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 24 styczeń 2016 - 18:16

Siew Buraka

Przede wszystkim o jaki siewnik Ci chodzi? O nówkę typu Variosem, którą po przekładce tarcz siejesz też kukurydzę i ogórki czy o starszego typu np. omega?

Chodzi mi o te starsze typu omega.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share waldek25

waldek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 19:09

Siew Buraka

Koledzy siał ktoś z was buraki w strip tillu ? bo pod buraki na jesieni rozwiozłem obornik i zrobiłem orkę na 20pare cm i na to zasiałem siewnikiem zbożowym gorczycę z facelią to było 25 września (zazielenianie) poplon urusł na ok 20 cm . na wiosnę poi zastosowaniu nawozów na dzień przed siewem chciałem wjechać na to agregatem przedsiewnym i zasiać buraki , siewnikiem talerzowym , ale ostatnio był z cukrowni i namawiał żeby wziąść usługę siewu w strip tilu i tak nie wiem co teraz robić ? Jeśli macie jakieś doświadczenia w takiej technologo to napiszcie będe wdzięczny