Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34946 odpowiedzi na ten temat

#12821 Share eSeczka

eSeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 10:19

Dziewczyna na gospodarkę Nie jestem sama, ponieważ niektóre moje koleżanki także potrafią jechać traktorem, a nawet wykonują drobne prace gdy je mąż, lub rodzina o to poprosi. Inna znów to od 14 roku życia ma smykałkę do jazdy ciągnikiem, gdy już była w starszym wieku podczas sianokosów potrafiła wykonywać każde zadanie, koszenie, grabienie, prasowanie, zwożenie, owijanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 10:30
  •  

#12822 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 10:55

Dziewczyna na gospodarkę jasne sa i takie kobiety nie przecze ale np w mojej okolicy takie kobiety wygineły a reszta to tylko kase ciagnie i do spa

#12823 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 17 lipiec 2013 - 10:59

Dziewczyna na gospodarkę Moja żona sama się złapała za prasowanie słomy... Krótki instruktaż stanowiskowy i w pole...

#12824 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 11:05

Dziewczyna na gospodarkę wiesz kobiety podobno maja wieksza podzielność uwagi i szybko łapia o co biego np kieruje autem jednocześnie rozmawia przez telefon maluje się i zabawia dziecko kobietki są bystre tylko trzeba taka sobie znałeźć pozdrowienia dla pań

#12825 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 11:15

Dziewczyna na gospodarkę co do tego, że mają podzielność uwagi, jak nie potrafią myśleć logicznie, a w tym przypadku bardziej logika się przydaje, bo podzielność uwagi? Nad czym? Wrzucasz jeden bieg i całe pole na tym biegu operując tylko gazem, wjedziesz w jelito to też nie ma gdzie dzielić uwagi... hyba, że chcesz na traktorze po polu z szybkością 7-10km/h skacząc po dziurach robić sobie jeszcze mejkap i oglądać, jak się serenki paszą i zające ganiają, a przy okazji obliczać ile sąsiad zboża sypie prosto z kombajna na przyczepę...
Jedynie co, to są bardziej rozważne i analizują każdą czynność

Edytowany przez wdaniel, 17 lipiec 2013 - 11:17.

#12826 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:26

Dziewczyna na gospodarkę W mojej okolicy, to tylko jedna kobieta i to już ok. 40 roku życia jeździ traktorem w polu. Z młodszych to nie znam i nie widziałem żadnej by była chętna do jazdy ciągnikiem. Choć oczywiście są takie które coś tam pomogą przy zwierzętach w gospodarstwie.

#12827 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:38

Dziewczyna na gospodarkę u mnie jest trochę... W końcu jak kulig zimą potrafią zrobić, to z przyczepą pod kombajn też podjadą...

#12828 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 13:16

Dziewczyna na gospodarkę U nas też, w co drugim domu kobieta potrafi prowadzić traktor czy traktor z przyczepą.

#12829 Share iwusia61

iwusia61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 13:27

Dziewczyna na gospodarkę Ja juz od kilku lat podjeżdzam z przyczepą, talerzuję, pracuję z agregatem ścierniskowym. bronami itp. Nie mam brata i jestem najstarsza wiec wypadło na mnie. Ale lubię tę pracę i nie czuję sie zmuszana do tego. Pamiętam jak w wakacje przed 6 klasą podstawówki czyli dokładnie 9 lat temu woziłam 3P przyczepy z kostkami słomy do stodoły to ludzie dzieci z drogi zabierali:)

#12830 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 13:43

Dziewczyna na gospodarkę jak tylko dzieci, to nie ma tak źle... Do przodu z przyczepą, to nie problem, ale do tyłu, jak ma jeszcze otwarte burty... Pamiętam, jak będąc jeszcze kawalerem u obecnej żony, a wtedy jeszcze dziewczyny, przyszli: teść z szwagrem przyjechali z pola i szwagier cofał do stodoły. Teść po nim się wydzierał, że nie potrafi cofać, w końcu teść wsiadł wsiadł i też próbuje, z tą zmianką, że szwagier po nim dał się, że nie potrafi, a zamiast coraz bliżej, to dalej stodoły był (mają wąski podwórek i pole manewru ograniczał z jednej strony chlew, a z drugiej dom. W dodatku w bramie nie było wcale luzu, bo słoma się opierała o ościeżnice, tylko burty miały po 10cm luzu z każdej strony. Teść chciał przepiąć przyczepę, ale nie zdążył, bo ja mu wjechałem - wszystkim kopara opadła, a żona się śmiała, że tacy z nich operatorzy... Ale co mi to tam, jak w wieku 10 lat z przyczepami do stodoły cofałem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12831 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 13:55

Dziewczyna na gospodarkę Napisany Dzisiaj, 12:

co do tego, że mają podzielność uwagi, jak nie potrafią myśleć logicznie, a w tym przypadku bardziej logika się przydaje, bo podzielność uwagi? Nad czym? Wrzucasz jeden bieg i całe pole na tym biegu operując tylko gazem, wjedziesz w jelito to też nie ma gdzie dzielić uwagi... hyba, że chcesz na traktorze po polu z szybkością 7-10km/h skacząc po dziurach robić sobie jeszcze mejkap i oglądać, jak się serenki paszą i zające ganiają, a przy okazji obliczać ile sąsiad zboża sypie prosto z kombajna na przyczepę..

Kobiety nie potrafią myśleć logicznie ... :unsure: to jest stwierdzenie na miano męskiego szowinisty ,bez urazy ,ale tak .. To że akurat Twoja żona dopiero debiutowała w ciągniku z prasą , to nie znaczy ,że jaj brak logiki ,a raczej umiejętności jeszcze .Czy w aucie też tylko jej ''wrzucasz ''bieg i zasuwa na jedynce ,tylko gazem operuje by ''jakoś ''jechać ,bo z powodu braku logicznego myślenia nie przeszkadza jej ,że samochód szarpie ,a silnik chce wyskoczyć ? .Ty nie zarzucasz kobietom brak logicznego myślenia ,a tępotę umysłową ...

Teść chciał przepiąć przyczepę, ale nie zdążył, bo ja mu wjechałem - wszystkim kopara opadła, a żona się śmiała, że tacy z nich operatorzy... Ale co mi to tam, jak w wieku 10 lat z przyczepami do stodoły cofałem...

Supermen... :rolleyes:

Edytowany przez Meg5, 17 lipiec 2013 - 13:56.

#12832 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 14:24

Dziewczyna na gospodarkę nie twierdzę, że zmienianie biegów to coś, czego nikt nie potrafi. Nie twierdzę tównież, że trzeba nie wiadomo czego, by potrafić obsługiwać maszyny. Postawiłem tylko kontekst między logiką, a podzielnością uwagi. Zarówno jedno jak i drugie nie jest potrzebne w obsługiwaniu maszyn. A co do logiki, że kobiety nie potrafią myśleć logicznie, to nie do mnie z pretensjami, tylko do psychologów i logików :P
Ty się obraziłaś na stwierdzenie, że kobieta nie myśli logicznie, a ja mogę się obrazić w stosunku do podzielności uwagi :D Jako przykłąd mogę podać, że pilnując dziecko, bawiąc się z nim potrafiłem jeszcze zrobić dokumentację powypadkową wypadku jednego z pracowników mojego zakładu, rozwiesić firanki, nakarmić dziecko i parę jeszcze drobniejszych spraw przy czym 80% wszystkich czynności spędziłem przy telefonie , bo ciągle ktoś dzwonił po porady prawne związane z bhp, ale co to ma do rzeczy? Kto potrafi, ten potrafi, a psychologowie mają swoje badania wykonane na szczurach i poszczególnych osobnikach ludzkich, które wskazują na podział damsko męski, jako uzupełnianie się wzajemnie :)
EDIT:
Przepraszam, jeżeli jest to napisane co dla niektórych trudnym językiem, ale prościej się nie dało, by nie popełniać błędu "idem per idem". Zawsze mogłem napisać trudniejszym językiem, lecz nie na tym polega sprawa, by tego nikt nie zrozumiał...

Do supermena mi daleko, ale "czego się za młodu nauczysz, to na starość jak znalazł..."

Edytowany przez wdaniel, 17 lipiec 2013 - 14:29.

#12833 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 14:34

Dziewczyna na gospodarkę

Ja juz od kilku lat podjeżdzam z przyczepą, talerzuję, pracuję z agregatem ścierniskowym. bronami itp. Nie mam brata i jestem najstarsza wiec wypadło na mnie. Ale lubię tę pracę i nie czuję sie zmuszana do tego. Pamiętam jak w wakacje przed 6 klasą podstawówki czyli dokładnie 9 lat temu woziłam 3P przyczepy z kostkami słomy do stodoły to ludzie dzieci z drogi zabierali:)

normalnie musze cie poznać :):):):)

#12834 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 14:37

Dziewczyna na gospodarkę

nie twierdzę, że zmienianie biegów to coś, czego nikt nie potrafi. Nie twierdzę tównież, że trzeba nie wiadomo czego, by potrafić obsługiwać maszyny. Postawiłem tylko kontekst między logiką, a podzielnością uwagi. Zarówno jedno jak i drugie nie jest potrzebne w obsługiwaniu maszyn. A co do logiki, że kobiety nie potrafią myśleć logicznie, to nie do mnie z pretensjami, tylko do psychologów i logików :P
Ty się obraziłaś na stwierdzenie, że kobieta nie myśli logicznie, a ja mogę się obrazić w stosunku do podzielności uwagi :D Jako przykłąd mogę podać, że pilnując dziecko, bawiąc się z nim potrafiłem jeszcze zrobić dokumentację powypadkową wypadku jednego z pracowników mojego zakładu, rozwiesić firanki, nakarmić dziecko i parę jeszcze drobniejszych spraw przy czym 80% wszystkich czynności spędziłem przy telefonie , bo ciągle ktoś dzwonił po porady prawne związane z bhp, ale co to ma do rzeczy? Kto potrafi, ten potrafi, a psychologowie mają swoje badania wykonane na szczurach i poszczególnych osobnikach ludzkich, które wskazują na podział damsko męski, jako uzupełnianie się wzajemnie :)
EDIT:

Przepraszam, jeżeli jest to napisane co dla niektórych trudnym językiem, ale prościej się nie dało, by nie popełniać błędu "idem per idem"

Błędne koło to Ty już popełniasz twierdząc ,że ani logika ,ani podzielność uwagi nie jest potrzebna w obsłudze maszyn rolniczych .
Edit: Dlaczego skasowałeś ''idem per idem '' ,czyżby w obawie ,że nie zrozumie znaczenia ?
Nie wiem ,Ty tu chcesz jakiś lans sobie zrobić ,kobieta Cię nie docenia ,czy już ma po uszy Twojego ''ja to ,ja tamto ,ja de best''...
Ja się nie obraziłam ,chętnie podyskutuję i wymienię poglądy :)

Edytowany przez Meg5, 17 lipiec 2013 - 14:42.

#12835 Share Robson123

Robson123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 14:48

Dziewczyna na gospodarkę he he dobre

#12836 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 14:48

Dziewczyna na gospodarkę Odpowiadam:
- nie skasowałem "idem per idem", tylko dodałem jeszcze kolejne zdanie poniżej rozbudowując moją wypowiedź :P
- nie jestem the best.
- logika i podzielność uwagi w rozumieniu naukowym, a nie teorii - posadzę dziecko 10-letnie i też to zrobi...
EDIT:
- co do docenianiaprzez kobietę, to doceniamy się wzajemnie, a że koleżanki w pokoju miały mnie dosyć i poszły na urlop, to muszę się gdzieć wygadać będąc w pracy B) Ale już nie długo, bo pracuję do 16 :rolleyes:

Edytowany przez wdaniel, 17 lipiec 2013 - 14:56.

#12837 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 14:57

Dziewczyna na gospodarkę

nie skasowałem "idem per idem", tylko dodałem jeszcze kolejne zdanie poniżej rozbudowując moją wypowiedź :P

Fakt ,przepraszam moja nie uwaga ,ale to wina bardziej netu ,bo mi czasem dziwnie edytuje posty ...

- nie jestem the best.

Oj jak nie ,nie popadaj w skrajności w skrajność . ;)

- co do docenianiaprzez kobietę, to doceniamy się wzajemnie, a że koleżanki w pokoju miały mnie dosyć i poszły na urlop, to muszę się gdzieć wygadać będąc w pracy

Nie było tak od razu pisać .Człowiek musi się wygadać ,ja Cię doskonale rozumiem ... :D Ale teraz już zmykam do moich ''rogaczy '' :lol:

Edytowany przez Meg5, 17 lipiec 2013 - 15:10.

#12838 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 15:06

Dziewczyna na gospodarkę Nie popadam ze skrajności w skrajność, bo poprostu robię to, co robię, a to, co robię, to robię tak, jak tylko najlepiej potrafię (to się nazywa błąd logiczny :D ). Jestem zwolennikiem i podpisuję się obiema rękami pod stwierdzeniem, że człowiek całe życie się uczy, a itak głupi umrze. Im więcej wiesz, tym masz wrażenie, że wiesz mniej - skąd takie przekonanie? Bo powstają nowe pytania, podążasz za tym, by znaleźć na te pytania odpowiedzi, a tu ZONK! - te odpowiedzi wzbudziły więcej pytań...

#12839 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 16:23

Dziewczyna na gospodarkę

Pamiętam jak w wakacje przed 6 klasą podstawówki czyli dokładnie 9 lat temu woziłam 3P przyczepy z kostkami słomy do stodoły to ludzie dzieci z drogi zabierali:)

Śmieszy CIę to? .... przykre....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12840 Share WodnyElf

WodnyElf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 18:25

Dziewczyna na gospodarkę Co do logiki i mądrości i zdolności- najwięcej mają kobiety pracujące na kasach w supermarketach :P Która jej nie posiadała odpadała po tygodniu :P