Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziewczyna na gospodarkę

34915 odpowiedzi na ten temat

#22001 Share Pawik_PL

Pawik_PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 17:52

Dziewczyna na gospodarkę :D hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziewczyna na gospodarkę Dzisiaj, 15:20
  •  

#22002 Share sulos

sulos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,mechanika,majsterkowanie ,muzyka, dziewczyny;)
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100007267219336

Napisany 24 marzec 2014 - 18:11

Dziewczyna na gospodarkę Kolega z czego taki zadowolony , pewnie mamusia z tatusiem wszystko na tacy podają. Pochwali się co sam osiągnął.

#22003 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 18:12

Dziewczyna na gospodarkę

Kolego są różne przypadki ja np. pomagam rodzicom na gospodarstwie mam bardzo dużo swojego sprzętu ,a nie mam jeszcze swojej ziemi tzn że nie jestem rolnikiem.Bamber się znalazł <_<

Pomagasz rodzicom ale co ich ziemia nigdy nie będzie twoja?? jeżeli ją odziedziczysz to mozesz szukac dziewczyny na tą ziemię no chyba ze masz braci i oni zgarniają ha...

#22004 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:15

Dziewczyna na gospodarkę A siostra nie może ,,zagarnąć''? :o

#22005 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:16

Dziewczyna na gospodarkę Można natomiast zaliczyć glebe :D

#22006 Share sulos

sulos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:19

Dziewczyna na gospodarkę Mam dużo młodszych braci niech któryś z nich działa .

Można natomiast zaliczyć glebe :D

I tak może się zdarzyć :D

Edytowany przez sulos, 24 marzec 2014 - 18:20.

#22007 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 18:29

Dziewczyna na gospodarkę @sulos a skad masz pewność, ze młodsze rodzeństwo zechce gospodarzyć?? "niech którys z nich działa" nic do ciebie nie mam ale to zabrzmiało jakby Ci nie zalerzało na ziemii, jakbyś nie przykładał do niej wagi tylko zrzucić brzemię komu innemu.... przeciez możesz zaangażować się w gospodarkę rodziców a nastepnie poprostu spłacić rodzeństwo bądź dać im jakąś część ziemii jak będą chcieli....

#22008 Share sulos

sulos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:56

Dziewczyna na gospodarkę Napisałem tak ogólnie, ważne są dla mnie losy gospodarstwa,lubię robić na ziemi. Ja jestem najstarszy rodzice są jeszcze młodzi ,młodszy chce tak wyszło.

#22009 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:58

Dziewczyna na gospodarkę A ja Wam powiem. Ci co macie gospodarki to tez uwazajcie kogo bierzecie.

Bo z tego co tu czytam to kazdy co chce na gospodaarke to chce swoja d.... na gotowe posadzic.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#22010 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:17

Dziewczyna na gospodarkę Ojciec znajomego [ ma on 4 córki ] mówi tak...,,pracuje się ,pracuje dokupuje maszyn -ziemi a przyjdzie zięć z głębokim gardłem i wszystko szlak trafi'' ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22011 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 19:18

Dziewczyna na gospodarkę

A ja Wam powiem. Ci co macie gospodarki to tez uwazajcie kogo bierzecie.

Bo z tego co tu czytam to kazdy co chce na gospodaarke to chce swoja d.... na gotowe posadzic.

Na gotowe? Nie w moim przypadku! Fakt szukam męża z gospodarstwem ale nie zamierzam rezygnować ze swoich planów i celów w życiu. No chyba, że mój przyszły mąż będzie miał wielohektarową szkółkę no to w tym wypadku wejdę na gotowe :)

#22012 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:21

Dziewczyna na gospodarkę

forum rolnicze a tu prawie wszyscy bez gospodarstw....

Po części jest to wina że zniesiono renty strukturalne i podniesiono wiek emerytalny do 67 lat. W moim przypadku gospodarstwo jest na mamę (tylko). Gdyby te renty były to za 2 lata by się kwalifikowała a tak to...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#22013 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 24 marzec 2014 - 19:28

Dziewczyna na gospodarkę Bo tutaj o to chodzi że trzeba wziąć odpowiedzialność za to pole i gospodarkę bo pięknie się pieniądze za coś bierze z pola ale żeby juz włożyć to cieżko, a jak cos nie wyjdzie to nie moja wina. Wiadomo jak sie ma rodzeństwo to można powiedzieć że się ma problem, ale jeżeli macie nie dużo ziemi to wiecie że jak się jeszcze podzieli to już cieżko coś zdziałać, dlatego ja już mam siostrę można powiedzieć że z głowy :P .. Lina z tym biletem to super pomysł jest, samolotowe są teraz naprawdę tanie. B) Po za tym teraz faktycznie można rozmawiać praktycznie non stop, tak ze się będzie miało dość. Jeżeli panowie nie macie pola a chcecie a wiecie że nie dostaniecie swojego to co wam szkodzi spróbować z jakąś damą która ma. Odległości też nie są duże ja dzisiaj garowałem do Rzeszowa, 400km w obie strony, autostradą to nawet nie wiesz kiedy i już jesteś.

#22014 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 19:45

Dziewczyna na gospodarkę ja miałem szczęście bo rodzice odpisali mi gospodarstwo na starych zasadach.

#22015 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 24 marzec 2014 - 19:52

Dziewczyna na gospodarkę @rubensowskiksztalt masz dobry pomysł ze szkółką , w mojej okolicy jest pare szkółek drzewek owocowych i krzewów ozdobnych .Szkółka drzew i krzewów ozdobnych ma z 30 ha .
W swojej szkółce jakie sadzonki chciałabyś produkować i masz jakieś kontakty aby to puźniej sprzedać .

#22016 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2014 - 20:01

Dziewczyna na gospodarkę

@rubensowskiksztalt masz dobry pomysł ze szkółką , w mojej okolicy jest pare szkółek drzewek owocowych i krzewów ozdobnych .Szkółka drzew i krzewów ozdobnych ma z 30 ha .
W swojej szkółce jakie sadzonki chciałabyś produkować i masz jakieś kontakty aby to puźniej sprzedać .

Ja planuje na początek mieć jakieś 50-100 ha szkółki a w szkółce głównie drzewa i krzewy ozdobne ale też parę hektarów drzew alejowych a w przyszłości tylko alejowe. Eksport no i z czasem mam w planach założyć sieć sklepów ogrodniczych (ale to jak się dorobię trochę ;)).

Chociaż ostatnio zamiast szkółki chodzi mi po głowie uprawa hydroponiczna

Edytowany przez rubensowskiksztalt, 24 marzec 2014 - 20:10.

#22017 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 24 marzec 2014 - 20:17

Dziewczyna na gospodarkę Może jeszcze niektórzy jeszcze są bez gospodarstwa bo chcą w przyszłości skorzystać z Młodego Rolnika. Ja mógłbym powiedzieć, że mam gospodarstwo rolne (wg. przepisów jestem rolnikiem), bo dziadek przepisał na mnie swoją ziemię jak miałem 2 lata, ale z czego się tu cieszyć skoro przez to nie mam szans na Młodego Rolnika. Czy przejmę gospodarstwo po tacie? Tego nie wiem, bo rodzice nie chcą, żebym całe życie zapier***** tak jak oni. :/
Ja też pisałem jak niektórzy - mogę iść na gospodarstwo do dziewczyny, ale nie, żeby korzystać z majątku żony, tylko żeby z żoną i teściami. to dalej ciągnąć i rozwijać. ;)

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

#22018 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:24

Dziewczyna na gospodarkę Edit

Ja mógłbym powiedzieć, że mam gospodarstwo rolne (wg. przepisów jestem rolnikiem), bo dziadek przepisał na mnie swoją ziemię jak miałem 2 lata, ale z czego się tu cieszyć skoro przez to nie mam szans na Młodego Rolnika.

Tak fakt nie masz się z czego cieszyć? Policz sobie ile jest warta ziemia od dziadka ,a ile dostałbyś premii dla Młodego Rolnika ?

Ojciec znajomego [ ma on 4 córki ] mówi tak...,,pracuje się ,pracuje dokupuje maszyn -ziemi a przyjdzie zięć z głębokim gardłem i wszystko szlak trafi'' ;[

Nie każdy zięć ma głębokie gardło . ;) Równie dobrze syn może gospodarstwo na 40%'' ulokować ''. Nie ma reguły ...

Edytowany przez Meg5, 24 marzec 2014 - 20:29.

#22019 Share Tworkowiak

Tworkowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Różne - napisz to się dowiesz ;)

Napisany 24 marzec 2014 - 20:41

Dziewczyna na gospodarkę Mógł tą ziemią przepisać na swoją córkę, czyli moją mamę, a kiedyś tam mama na mnie i wtedy była by dodatkowa kasa :P

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#22020 Share mietek86

mietek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja i majsterkowanie

Napisany 24 marzec 2014 - 20:47

Dziewczyna na gospodarkę To może ja będę odpowiednim kandydatem od pięciu lat jestem właścicielem 26 ha, produkcja w toku z wizją na stabilny rozwój. :)