Skocz do zawartości

Zdjęcie

SPAWARKA

738 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 10:13

SPAWARKA

He he dzięki za zaufanie. Spawałem takim na kursie. Właśnie ten dźwięk pracy jest niesamowity.
Zamiast CO2 kup MIX. To mieszanina argonu i dwutlenku. Jest troszkę droższy bo mała butla kosztuje coś koło 25 zeta ale starcza na dłużej bo jest pod większym ciśnieniem i spawa się o wiele lepiej.

Butle MIX i Argon do ALU już są, u mnie tak samo za butlę 8kg 25zł za wymianę wołają, tylko trochę szkoda nowej a dostanę jakąś starą, zawsze można napełnić, ale wymiana jest od ręki.
Różnica do CO2 jest spora, na kursie właśnie spawaliśmy różnymi mieszankami ale właśnie najczęściej co2 i ar+co2 i mix-em spawanie jest rzeczywiście lepsze.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SPAWARKA Dzisiaj, 14:02
  •  

#362 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:57

SPAWARKA Zgadza się. U nas CO2 11 zeta. Mix 25. Mixem alu ciężko pospawać. Do tego czysty argon. Mieszanka do stali idealna.
KPK Kumurun Team

#363 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 17:44

SPAWARKA za ile kg te 11 złotych płacisz ? Bo latem jak kupowałem dużą butle CO2 (chyba 30kg mieszczą) to około 120 płaciłem
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#364 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 17:49

SPAWARKA Mała 8-litrową.
Mix ta sama butla.

Edytowany przez seweryn20, 17 marzec 2013 - 17:52.

KPK Kumurun Team

#365 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:35

SPAWARKA Przeliczając przy Twoich cenach zapłaciłbym 50 za butle :blink:
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#366 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:57

SPAWARKA Za butle 6-8 kg płaci się wda razy tyle za gaz co za butle 20, i 30 kg.Za CO2, ja też za 30 płaciłem coś dobrze ponad 100 zł.
Wyjątek ja sam nabijasz, to masz tą samą cenę, a może i taniej.

#367 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:07

SPAWARKA Co ja ci na to poradzę. Stare Bielsko firma ogniochron. Takie ceny. Mixa kupuje raz, dwa razy w miesiącu po 25 zeta. CO2 ponad połowę tańsze. Butla na wymianę.

Patrzyłem z ciekawości po necie 25 zeta wołają za napełnienie 6kg CO2. Tyle co u nas za mixa. Skąd ta cena nie mam pojęcia.

Edytowany przez seweryn20, 17 marzec 2013 - 20:32.

KPK Kumurun Team

#368 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 23:13

SPAWARKA U mnie za butle 8kg 40zł - CO2 - wymiana szok jak tanio u was :blink:

#369 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 07:23

SPAWARKA U nas 8 kosztuje 14zł w jednym punkcie a u pośrednika 18zł. W Krakowie słyszałem o 10zł ale u szwagra w busku ponad 20zł min. Co "kraj" to cena.

#370 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 08:04

SPAWARKA

Za butle 6-8 kg płaci się wda razy tyle za gaz co za butle 20, i 30 kg.

Wiem o tym ale porównując te przypadki to i tak za butle mniejszą kolega płaci 2,5 razy mniej niż ja za dużą za każdy litr. Po prostu dziwi mnie tak wielka różnica. Jeszcze cobie przypominałem za 8kg mix płaciłem 60 kilka zł. Musze poszukać po punktach w większych odległościach ode mnie bo wcześniej nie pomyślałem o możliwości tak dużej różnicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 09:08

SPAWARKA Kiedyś nabijałem to różnie płaciłem, powiedzmy raz 30, a raz 50. Nie wiem dlaczego, pewnie dlatego, że niekiedy meli większego kaca na tej firmie. Ale już tej firmy nie ma.
Teraz dzwoniłem tam gdzie biorę to jestem sam w szoku bo.
6 kg CO2 35zł
Mix 6 kg 88 zł
CO2 30 kg 125zł
Mix 30 kg 140 zł, butla wypożyczona z 0,10 zł dziennie.
Mówię mu o tych cenach co tu piszecie, on mówi że wie, ale ma takiego dostawcę i nic nie poradzi.To jest Boc Gazy.

#372 Share alexsaw1

alexsaw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:08

SPAWARKA Witam poszukuję spawarki inwerterowej, do gospodarstwa, taka aby można było pospawać grubsze elementy oraz cieńsze. Proszę o propozycje co i jak, czym się kierować przy wyborze (myślałem o 250A aby można było spawać grubsze rzeczy, lecz mniejszy amperaż też wchodzi w grę jeśli da radę z grubszym materiałem), za bardzo sam się nie znam wiec proszę o pomoc. Proszę o jakieś propozycje poparte argumentami za wyborem danego sprzętu.

#373 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 07:02

SPAWARKA Dodaj jeszcze o jaki typ spawarki Ci chodzi bo inwerter oznacza tylko typ zasilania dalej może być to MMA, MIG-MAG czy TIG. A tak w ogóle to polecam przejrzeć wcześniejsze strony tego wątku

#374 Share alexsaw1

alexsaw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:20

SPAWARKA Chodzi mi dokładnie o tym MMA, poprzednie wątki widziałem lecz nic konkretnego na temat tych spawarek nie znalazłem, co mogli byście polecić

#375 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 19 marzec 2013 - 16:26

SPAWARKA Spawa się tak samo jak transformatorową. A o wadach i zaletach inwertera pisaliśmy bodajże dwie strony wstecz (zwróć uwagę na posty moje i kolegów). Wybór konkretnej marki należy do Ciebie.

#376 Share alexsaw1

alexsaw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:31

SPAWARKA No właśnie wady i zalety to się doczytałem, lecz co do konkretnej marki to nie bardzo wiem jaką wybrać, aby się nadawało do spawania grubszych jak i cieńszych elementów. Co byście polecali z własnego doświadczenia (chodzi mi o sprzęt sprawdzony) ?

#377 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:42

SPAWARKA A na jaki rodzaj urządzenia się zdecydowałeś?
Do grubych i cienkich nadaje się praktycznie każda. Zależy jeszcze co przez to rozumiesz. Umożliwia to zakres regulacji prądu. Różnica jest taka że inwerter jest przyjemniejszy w obsłudze pod każdym względem, łatwiej dopasujesz parametry które są utrzymywane w czasie pracy (spełniając jak należy warunki podłączenia i pracy) czego nie można powiedzieć o transformatorze.
A marka... popieram słowa kolegi wyżej. Twoja decyzja. Ogólnie to proste urządzenia. Nie ma z nimi specjalnego problemu bez względu na markę.
KPK Kumurun Team

#378 Share alexsaw1

alexsaw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:59

SPAWARKA Myślałem nad czymś takim http://allegro.pl/sp...3103896414.html lecz to trochę duża cena (tak mi się wydaje) więc myślałem ze coś doradzicie

#379 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:01

SPAWARKA Piszesz ze potrzebujesz spawarkę MMA. To urządzenie do spawania elektrodami otulonymi a dałeś linka do spawarki tig.
Tak nawiasem mówiąc nie widzę specjalnie 250A na jednej fazie. jeśli chcesz tylko MMA to za te pieniądze kupisz spawarkę na 400V która te parametry ma bardziej realne.

Edytowany przez seweryn20, 19 marzec 2013 - 17:03.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share alexsaw1

alexsaw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów