marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Matin2o    0

chłopaki mam pytanie, zamierzam na próbe kupic ze 4 byczki lm takie tygodniowe i dwutygodniowe, zamierzam je najpierw karmic mlekiem a pozniej jak juz bedą mogły jecc treściwe i objetościowe to: śróta-3kg(owies, jęczmień, kukurydza) Siano-10kd/dzień, kiszonka z traw-15kg na dzień 10kg ziemniaków/dzień i 90gr mocznika paszowego. Czy przez takie karmienie jest możliwość zeby byczek tej rasy po 24 miesiącach ważył 900-100kg, bardzo prosze o odpowiedz, wiem ze to nie na temat cen no ale nie wiem gdzie mógłbym to napisac i dlatego tutaj pytam. dajcie znac czy urośnie mi byk do tej wagi w dwa lata????

możliwe możliwe szczególnie jak dobrze go nafaszerujesz od razu mocznikiem najpierw go polaksuje a potem nie będzie chciał żreć 

(żart :D )

A tak serio pasze wprowadzaj stopniowo no i obserwuj jego apetyt młode bydło szybko się zakwasza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Krowa wybrakowana 4zł 550kg, byki mieszńce średnio 750kg 8zł

   SKUP I SPRZEDAŻ BYDŁA RZEŹNEGO, Sroka Dariusz.

ceny po dzisiejszej transakcji,  woj podkarpackie.

Nie wiem ile w tym prawdy ale 8 zł to dużo 


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

Kolego nie mam najmniejszego powodu do pisania bredni sam byłem mile zaskoczony cenami a do wielopola rzeżni i mam na rzut beretem jednak omijam ją z daleka. Byki jak byki zlę nie są jednak lepsze oddawałem za niższą cenę. Krowe SM u  znajomego waga ok 720Kg odebrał w zeszłym tyg po 5,7 na rekę.      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

 

tractor560 8 zł to normalna cena za ładne byki Skad jestes dokladniej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

byk HO 50% HF waga 667 brutto cena 7,2 plus vat. troszkę za tanio chciałem bo mówię że 7 plus vat, byk nie wygładał na tęgą sztukę. zgodził się po czym powiedział ze jak bd miał 650 wagi to da 7,2. 

Edytowano przez golobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Za byky ktorych grzbiet wygląda jak ryby nie ale za ładne MM dadzą. Wystarczy miec dobry towar ,znac jego wartosc i walczyc o swoje. Po co spieracie sie jak nie wiecie ? To ze ktos daje wam po 7 zł i płacze wam na ramieniu że nie ma zarobku w Naszym kraju nie znaczy iż dobry towar nie jest warty 8 zł w mojej okolocy ostatnio znajomi sprzedawali za ponad 8 zł.  PS. Nie musicie płakac. Mowie tutaj o ładnych MM w wadze ponad 600 kg netto za 100% lm ostatnimi czasy 9zł  . Wszystkie ceny brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byk HO 50% HF waga 667 brutto cena 7,2 plus vat. troszkę za tanio chciałem bo pow że 7 plus vat, byk nie wygładał na tęgą sztukę. zgodził się po czym pow ze jak bd miał 650 wagi to da 7,2. 

 

Jeśli ta cena to nie jest ściema to chętnie za tyle opchnę kilka sztuk ale wierzyć mi się nie chce 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

 

Jeśli ta cena to nie jest ściema to chętnie za tyle opchnę kilka sztuk ale wierzyć mi się nie chce 

 

to nie ściema a handlarz do ciebie nie ma tak daleko jak chceesz telefon do niego to pisz. moj byczek przód miał karczycho ładne ale d*pa szczupła tak jak pisałem nie wyglądał na swoją wagę 

Edytowano przez golobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Kolego Urwisek odezwij się na pw w sprawie tej dawki. Co do cen to dają 7zł netto (wschodnia wielkopolska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

znam taką fajną firmę,cene dają 20-30gr większą od konkurencji,lecz tych kg u nich zawsze brak było..jaka cena jałówek MM i hF.ktoś wiw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

u mnie z wagą raczej ok byk był na wadze zerknąłem na kilogramy wszedłem na wagę do byka i z różnicy miałem swoją wagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

A my około rok temu zainwestowaliśmy w wagę inwentarską,od tej pory dziwnym trafem nasze zwierzęta lepiej przyrastają....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

golobek mozesz sobie wchodzic ile chcesz, na elektronicznej ustawiasz minus 40 kg i zawsze bedzie o tyle mniej ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

dokładnie,albo i więcej... ciekawie waży pewna firma z mazowsza...

o jaką firmę ci chodzi jestem z Mazowsza czyżby wrześnie? Edytowano przez TelefonyRadom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj