Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

130 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 15:29

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

He he i wszystko. Twoje nie twoje, na twoim nie na twoim zezwolenie musi być. Nawiasem mówiąc to tylko formalność więc nie wiem w czym problem. Z dębami swojego czasu był problem bo z racji tego że to drzewa długowieczne były nanoszone na mapy. Druga sprawa że za samo ścięcie już oberwie. Drzewa brać nie musi. 

http://muratordom.pl...a,132_7088.html

Artykułów na temat opłat, zasad, cenniki zezwoleń i kar jest pełno.

Więc mądrości typu że pozwolenia nie trzeba, ja wycinam ile mi się podoba i mnie nie ukarali  zostaw dla siebie.

Edytowany przez seweryn20, 18 wrzesień 2014 - 15:38.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon, Dąb i 51tyś. kary Dzisiaj, 22:12
  •  

#22 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 wrzesień 2014 - 18:27

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

no to podaj jaka kara za wycięcie na nie swojej działce - np . leśnej  ;)

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 20:04

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Czy gatunek drzewa i jego wiek stwierdził dendrolog , czy tylko patrol Policji?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 wrzesień 2014 - 20:34

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Czy gatunek drzewa i jego wiek stwierdził dendrolog , czy tylko patrol Policji?

Tylko patrol policji i rzeczoznawca z gminy

Sprawa nieciekawa, ale tyle piszą o takich przypadkach że chciało Ci się za to brać na dodatek że jeszcze nie na swoim gruncie. Jak koledzy piszą trzeba było udać się z tym problemem do UG i na pewno by coś pomogli. Ale teraz to jest już troszkę za późno, nie wiedziałeś że masz takiego SUPER sąsiada ?

no raczej nie wiedziałem że mam takiego sąsiada H*j*

Edytowany przez RolnikExtreme, 18 wrzesień 2014 - 20:45.

#25 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 20:35

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

MI to się śmiać chce co ludzie wyrabiają. Sami sobie na głowę problemy ściągają jak by życie codzienne mało ich przynosiło. To jest kasa gmina czy tam inny właściciel pasa drogowego nie popuści. Wezmą prawnika. Jeśli patrol spisał zeznania a w nich, że się bizon nie zmieścił. To sąd nie potraktuje tego jako kradzież. Tylko jako działanie rozmyślne w wyniku którego zniszczono nie swoje drzewo. Nawet jak kary 51 tys nie będzie to i tak pójdzie kilka czy kilkanaście tys na sądy, adwokatów i grzywny. Warto było? U nas nawet krzaków na drodze nikt nie ruszy. Tylko ludzie do gminy lecą aby ścinali. Ktoś tnie swój las na materiał czy tam drzewa na podwórku to do gminy po papier leci. Tylko suche sosny z lasu ludzie na opał bez kwita wożą.

PS to, że podanie na kupce leży do niczego cię nie upoważniało. Inaczej ludzie nie czekali by na koncesje pozwolenia itd. Nawet jak udowodnisz gminie, że przekroczyła termin na rozpatrzenie. Oni praktycznie konsekwencji nie poniosą ty tak.

Edytowany przez hubertuss, 18 wrzesień 2014 - 20:39.

#26 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 20:45

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Było trzeba się nie przyznawać i nie brać tego drzewa do domu tylko gdzieś zostawić w rowie. Teraz troszeczkę późno. Policja protokół spisała masz chociaż protokół z tego co spisali???

U mnie jak taki wycina co nie mają z czego ściągnąć $$$ to nigdy nie ukarają bo nie mają z czego ściągnąć a rolnika to od razu.

To Ja mam lepszy przykład:

Ostatnio jak robiłem górę komina w domu (ta która wystają poza dach) to sąsiad przyszedł do mnie i prosił ode mnie pozwolenie czy zgłosiłem do SP że remontuję komin bo inaczej zgłosi do straży miejskiej. Dla mnie absurd że muszę takie coś zgłaszać.

Po za tym wracając do tematu  (pod warunkiem że nie miał dąb 10 lat i nie był zbyt duży) to odpracujesz to lub zasadzisz parę dębów i będzie OK. Mój sąsiad miał podobną sprawę podczas porządkowania rowu z krzaków wyrwał kasztana.

Edytowany przez tespis17, 18 wrzesień 2014 - 20:48.

#27 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 18 wrzesień 2014 - 20:46

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

U mnie jak jest jakieś drzewo do ścinki to od razu papier do gminy trzeba bylo poczekać bo w większości przypadków decyzja jest pozytywna.A dzisiejsze prawo jest takie żeby jeden drugiego podpier.......ił.Jak to mawiał J.Piłsudzki "Naród wspaniały tylko ludzie kur...y" :(

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:05

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Czyli zamiast scinać, trzeba wyrwać. Trąby powietrznej nikt nie ukarrze.

Pzry scięciu pozbyć się drewna i pniaka , zgodnie z logiką , nie ma ciała, nie ma morderstwa

Edytowany przez xemit, 18 wrzesień 2014 - 21:12.

#29 Share radomil24

radomil24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:33

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Kary za nielegalną wycinkę możesz uniknąć, jeżeli drzewo miało wiek do 10 lat wtedy zezwolenie nie jest wymagane, źle zrobiłeś że się przyznałeś, gdyż wtedy musieli by udowodnić Ci winę przed sądem a gminy często nie chcą się w to bawić.

Duga opcja to taka, iż drzewo było przewrócone lub złamane a Ty je tylko uprzątnąłeś tylko musiałbyś to jakoś udowodnić, wtedy również nie ma podstawy aby naliczyć karę. A to czy drzewo rosło na twojej działce czy w pasie drogowym dla naliczenia kary nie ma znaczenia, gdyż karę płaci ten kto dokonał nielegalnej wycinki.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:39

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

źle zrobiłeś że się przyznałeś, gdyż wtedy musieli by udowodnić Ci winę przed sądem a gminy często nie chcą się w to bawić.

Fakt, mógł się upierać że to krasnoludki zrobili.        :P  rozumiesz że nawet suchego nie można ruszyć, a co dopiero zdrowego dęba.

Edytowany przez KORSARZ1, 18 wrzesień 2014 - 21:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:50

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Pozwolę sobie zacytować post KAZIKA 60 

"Precz z nadgorliwymi urzedasami z gmin,nałozono mi kare za wyciecie trzech drzew z mojej posesji w wysokosci 246.700.00 zł.których to ja osobiscie nie wyciołem i nie kazałem wycinac. Natomiast wycioł to pracownik sprzątajacy ogód. Mimo to wójt nałozył na mnie taką kare poniewaz jestem włascicielem tego ogrodu. Jest to chore prawo w Polsce,dajac wladze takim urzedasom.Czy taki urzedas zastanowił sie co on robi , zabierajac człowiekowi dorobek całego zycia."

I to jescze ciekawsze 

"Czasem dochodzi tutaj do absurdów, takich jak rok temu w województwie pomorskim. "Rzeczpospolita" podała, że złodziej wyciął z działki 50 sosen, sąsiad zadzwonił z donosem na nielegalną wycinkę i okradzeni ludzie zostali ukarani przez wójta grzywną w wysokości 456 tys. zł. Na nic nie zdały się wyjaśnienia, że do wycinki doszło w wyniku przestępstwa". 

Edytowany przez xemit, 18 wrzesień 2014 - 21:57.

#32 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 18 wrzesień 2014 - 21:58

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Tak z ciekawości zapytam kierował ktoś taką sprawę do trybunału europejskiego, czy tam innych ? przecież to jest chore.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 22:02

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Wszystko było by nawet w porządku, są takie kary za to i owo niech będą, tylko dlaczego nie ma takich kar za błędne decyzje urzędników państwowych, co jeszcze zbyt małe pensje biorą by nie mieli z czego płacić?

"Czasem dochodzi tutaj do absurdów, takich jak rok temu w województwie pomorskim. "Rzeczpospolita" podała, że złodziej wyciął z działki 50 sosen, sąsiad zadzwonił z donosem na nielegalną wycinkę i okradzeni ludzie zostali ukarani przez wójta grzywną w wysokości 456 tys. zł. Na nic nie zdały się wyjaśnienia, że do wycinki doszło w wyniku przestępstwa".

Hahahaha, to sąsiad wiedział że wycinali a właściciel nie widział?

Edytowany przez KORSARZ1, 18 wrzesień 2014 - 22:07.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 22:13

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

A to nie mozna być wlaścicielem działki np. na Podlasiu bedąc mieszkancem Szczecina?

A podobno bylo to tak

""Działka była duża, rosło na niej 7 tys. drzew, i dlatego na początku trudno było zorientować się, że doszło do kradzieży. W takich sprawach ludzie często odwołują się do sądów administracyjnych. W większości przypadków orzekają one, że aby kara mogła być nałożona, to wycinka musi być świadoma. Niestety, zdarzają się takie absurdy, jak tłumaczenia, że obowiązkiem właściciela jest dopilnowanie, aby nikt nie wyrządził szkody na jego działce i to on ponosi odpowiedzialność niezależnie od tego, czy wiedział o wycince, czy nie. "

A gdyby tak zwalić na bobra

Załączony plik  bobr3.jpg   67,61KB   4 pobrań

Edytowany przez xemit, 18 wrzesień 2014 - 22:23.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 22:24

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Mogło być i tak jak mówisz, jednak założę się że gdyby nie surowe kary to na wsiach ciężko było by już spotkać jakiekolwiek drzewo no może tylko owocowe, piła za 300zł z marketów i jechali by równo i nie wmawiajmy sobie że byłoby inaczej, bo ekologia, bo ochrona środowiska, ludzie mają to w du**ie.     :P

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 22:32

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

A moze dlatego ze są absurdalne kary , to drzew nie warto sadzic, a to co jest i ma mniej jak 10 lat , kłaść toporem i to czym prędzej .

Zapytam Cię piracie , tak ze zwyklej ciekawosci , skad się te drzewa na prywatnych posesjach wzięły ?

Edytowany przez xemit, 18 wrzesień 2014 - 22:35.

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 22:35

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

Hahahahaha,    nie no sadzić można, tylko tak jak mówisz, trzeba pilnować jak byka przed sprzedażą by nie przekroczył wieku.         :P   

Nie licz że Ci odpowiem że to samosiewki.            :P         :D   

Mówisz jak Pawlak, ja sam sadził to i sam wytnę      :D    no i sam zapłacisz karę.       :P

Edytowany przez KORSARZ1, 18 wrzesień 2014 - 22:50.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2014 - 23:04

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

40 lat komuny wystarczylo , by pojęcia własnosć zostało zdegradowane . 

Na szczęscie sa jeszcze kraje , gdzie do interweniującego urzędnika w takiej sprawie można strzelać i to z dowolnej pozycji.

Edytowany przez xemit, 18 wrzesień 2014 - 23:04.

#39 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 19 wrzesień 2014 - 00:50

Bizon, Dąb i 51tyś. kary

5 lat temu wyciąłem 3 modrzewie na moim polu ale wcześniej złożyłem podanie do UG o pozwolenie na ich wycięcie z uzasadnieniem że grożą przewróceniem się, jak dostałem pozwolenie to w tym samym dniu je wyciąłem a na drugi dzień wiozłem na tartak, ujechałem kilometr od domu a z naprzeciwka straż leśna jak mnie minęli zawrócili, zatrzymali i czy mam papier ale uff był :). Jak bym nie miał to pewnie też kara nie wiadomo jaka i drzewa pewnie też by nie było bo by zabrali. Najlepiej złożyć podanie do UG odczekać tydzień, dwa ale wtedy jest papier i nikomu nic do tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Pieceofmind

Pieceofmind

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 03:58

Bizon, Dąb i 51tyś. kary W głowie się nie mieści...z chrustem z lasu też nie jest tak, że można sobie pozbierać. Jeden kubik koszt 40 zl.
A czy jest jakaś metoda stwierdzenia, że drzewa mają mniej jak 10 lat? No bo przed ścięciem słojów nie widać.