Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 22:45

Dopłaty 2015

nie powinieneś przekraczać tego PEG -tu Twoja decyzja czy chcesz przepychać się o te 4 ary
to że były tam nieużytki teraz nie ma już znaczenia , ale faktycznie było inaczej

patrzyłem w papiery i na drugiej większej działce gdzie jest samo pole jest urwane 10 arów. Tam też kiedyś były bagna ale już dawno ich nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 08:53
  •  

#1462 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 07:51

Dopłaty 2015

a co ja mam przyniesć z KRUS skoro w KRUS nigdy nie byłem. Proszę kogoś doinformowanego o określenie co to znaczy prowadzenie gospodarstwa:

1. bycie w krus

2. posiadanie działki powyżej 1ha

3. złożenie wniosku  o dopłaty bezpośrednie

W moim przypadkę działkę posiadam od 2010, ale dzierżawiłem ją tacie i od użytował i brał dopłaty

to jak mogłeś wziąć premie młody rolnik jak nie byłeś nigdy w krusie? jak ja brałem był wymóg że co najmniej rok muszę być w krusie :)

#1463 Share Bamber310

Bamber310

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 07:57

Dopłaty 2015

Witam, strączkowe będzie można siać rok po roku? Czytałem ale nie ma jasnej odpowiedzi....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 10:07

Dopłaty 2015

to jak mam to poprawić?

pole 9 ma się równać polu 10?

czytaj instrukcję 

jak mam Ci odpowiedzieć jak nie wiem co masz na tej działce ? 

grunt orny to powierzchnia działki  minus uprawy trwałe czyli -  TUZ i inne trwałe uprawy np. sad 

damian40000

to co oni wyprawiają z tym PEG to ja wiem ale co na to poradzić ? 

sam mam działkę 10.5 ha gdzie był  peg 10,5 ha przez ostatnie lata a w tym roku jakiś debil zrobił 10, 2 ha - a żadnych zmian na polu nie robiłem od lat 

takie oni mają pomiary , wystarczy że działka graniczy z lasem i szopka 

Edytowany przez marko-kolo, 31 marzec 2015 - 10:15.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1465 Share Fider

Fider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 10:13

Dopłaty 2015

Witam!

Chciałem się zapytać czy ktoś z was dostał dołączoną do wniosku "Informacje dotyczącą działek deklarowanych do płatności".

Wynika z tego dokumentu, który mi dołączyli, że obszar na działkach (czyli ten ich słynny PEG), jest nieznacznie większy o kilka arów, niż to co co roku było deklarowane we wniosku. I teraz moje pytanie: Czy do wniosku w dziale VII kolumna 10 wpisać to co mi przysłali na tej dołączonej informacji, czy nic nie zmieniać i pisać tak, jak co roku. Z instrukcji dołączonej do wniosku wychodzi na to, że musiałbym co nieco pozmieniać i dodać te kilka arów do kolumny 10, tak aby obszar PEG był zgodny, w kolumnie 9 niezmieniać nic, tylko pisać jak co roku, aby mieć w razie czego te kilka arów zapasu, ale wtedy znów w kolumnie 11 musiałbym skreślić to co napisali, czyli 0,00 i wpisać róźnicę z kolumny 10 i 9. Podpowiedzcie mi czy dobrze myśle?

Nigdy jeszcze nie miałem żadnej kontroli i nie chcę mieć, ale wolę żeby w razie czego wszystko się zgadzało.

#1466 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 10:26

Dopłaty 2015

Czy strefy buforowe i pasy gruntów wzdłuż obrzeży lasu bez produkcji kwalifikują się do dopłat czy trzeba odjąć tą powierzchnię?

Edytowany przez yage, 31 marzec 2015 - 10:27.

#1467 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 10:29

Dopłaty 2015 Fider

nie kolego powierzania PEG  to potencjalny obszar kwalifikowany który masz obowiązek zweryfikować

możesz wpisać kilka arów mniej ale nie powinieneś przekraczać tej wartości - co nie oznacza że nie można tego robić jeśli jesteś pewien że jet inaczej bo np. zaszły zmiany na gruncie itp . 

kolumna 10 to powierzchnia gruntów ornych na danej działce 

http://www.arimr.gov..._18_03_2015.pdf

Ustalając powierzchnię gruntów ornych należy od powierzchni wszystkich gruntów kwalifikujących się do jednolitej płatności obszarowej odjąd powierzchnie zajmowane przez:  trwałe użytki zielone,  plantacje trwałe (zajmują grunty przez okres 5 lat lub dłużej), w tym: zagajniki o krótkiej rotacji i plantacje drzewek bożonarodzeniowych,  zalesienia dokonane po roku 2008 w ramach schematu pomocowego „Zalesianie gruntów rolnych” realizowanego w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) oraz w PROW 2014-2020.

. Do powierzchni gruntów ornych należy dodad powierzchnie zajmowane przez elementy krajobrazu, które kwalifikują się do przyznania jednolitej płatności obszarowej i położone w obrębie gruntów ornych. Do elementów tych zalicza się elementy podlegające zachowaniu w ramach norm, tj. rowy do 2 m szerokości, drzewa będące pomnikami przyrody, oczka wodne o łącznej powierzchni mniejszej niż 100 m2 oraz elementy krajobrazu kwalifikujące się do jednolitej płatności obszarowej, tj. powierzchnie zajęte przez nieutwardzone drogi dojazdowe, pasy zadrzewieo, żywopłoty, ściany tarasów, których szerokośd nie przekracza 2 m. Do powierzchni gruntów ornych należy doliczyd także powierzchnie zajmowane przez obiekty znajdujące się w obrębie tych gruntów, o ile ich łączna powierzchnia na działce nie przekracza 100 m2 , np. stogi siana.

Edytowany przez marko-kolo, 31 marzec 2015 - 10:35.

#1468 Share Fider

Fider

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 10:50

Dopłaty 2015

Dziękuje za podpowiedź marko-kolo. Wpiszę jak co roku tą samą wartość bez żadnych zmian i kombinacji, aby w razie czego mieć margines błędu.

#1469 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 11:45

Dopłaty 2015

Miałem tą samą sytuację co Fider na peg 25 ar więcej niż pisałem dotąd na jednej działce w dziale VII skreśliłem całą linijkę data podpis (zgodnie z instrukcją) pod nią nowe wpisy 20ar więcej.Skoro można się walnąć o 3 procent to po co mi tak duży margines błędu.

#1470 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 12:13

Dopłaty 2015

jak najbardziej można bo taka powierzania to konkretny pieniądz ... tylko pamiętaj że masz obowiązek zweryfikować tą powierzchnię  i podać zgodne ze stanem na polu   żeby nie wyszło w razie kontroli na miejscu  są wyłączenia których  nie widać na mapie  np . nie koszona rzeżucha itp.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 13:01

Dopłaty 2015

Fider

nie kolego powierzania PEG  to potencjalny obszar kwalifikowany który masz obowiązek zweryfikować

możesz wpisać kilka arów mniej ale nie powinieneś przekraczać tej wartości - co nie oznacza że nie można tego robić jeśli jesteś pewien że jet inaczej bo np. zaszły zmiany na gruncie itp . 

kolumna 10 to powierzchnia gruntów ornych na danej działce 

http://www.arimr.gov..._18_03_2015.pdf

Ustalając powierzchnię gruntów ornych należy od powierzchni wszystkich gruntów kwalifikujących się do jednolitej płatności obszarowej odjąd powierzchnie zajmowane przez:  trwałe użytki zielone,  plantacje trwałe (zajmują grunty przez okres 5 lat lub dłużej), w tym: zagajniki o krótkiej rotacji i plantacje drzewek bożonarodzeniowych,  zalesienia dokonane po roku 2008 w ramach schematu pomocowego „Zalesianie gruntów rolnych” realizowanego w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) oraz w PROW 2014-2020.

. Do powierzchni gruntów ornych należy dodad powierzchnie zajmowane przez elementy krajobrazu, które kwalifikują się do przyznania jednolitej płatności obszarowej i położone w obrębie gruntów ornych. Do elementów tych zalicza się elementy podlegające zachowaniu w ramach norm, tj. rowy do 2 m szerokości, drzewa będące pomnikami przyrody, oczka wodne o łącznej powierzchni mniejszej niż 100 m2 oraz elementy krajobrazu kwalifikujące się do jednolitej płatności obszarowej, tj. powierzchnie zajęte przez nieutwardzone drogi dojazdowe, pasy zadrzewieo, żywopłoty, ściany tarasów, których szerokośd nie przekracza 2 m. Do powierzchni gruntów ornych należy doliczyd także powierzchnie zajmowane przez obiekty znajdujące się w obrębie tych gruntów, o ile ich łączna powierzchnia na działce nie przekracza 100 m2 , np. stogi siana.

A budynek jeśli ma do 100 m2 nie trzeba odliczać?

#1472 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 22:14

Dopłaty 2015

to jak mogłeś wziąć premie młody rolnik jak nie byłeś nigdy w krusie? jak ja brałem był wymóg że co najmniej rok muszę być w krusie :)

nie mówię o dofinansowaniu młody rolnik tylko o dopłatach 2015, a te dla młodych rolników są dopiero od tego roku. dlatego pytam was od kiedy się liczy prowadzenie gospodarstwa, od momentu posiadania pola, mimo ze sie go nie uprawiało (dopłaty brał ojciec), czy od momentu wzięcia pierwszych dopłat na siebie czyli u mnie to jest 2014r.

#1473 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2015 - 22:17

Dopłaty 2015 od momentu posiadania pola....

#1474 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 06:24

Dopłaty 2015

odnośnie zaniżania powierzchni,

jak miałem kontrole MR to Panowie powiedzieli, że nie można zaniżać więcej niż wynosi tolerancja. gdybym miał podane za mało, wniosek i plan byłyby do poprawy. czyli mozna wywnioskować, że PEG to wskazówka a nie wyrocznia i jeżeli ktoś ma znacznie większą powierzchnię niż PEG to śmiało może ją deklarować, wyjaśniając dlaczego - w uwagach.  

#1475 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 08:42

Dopłaty 2015

Może ktoś się orientuje:

W informacji dotyczącej działek deklarowanych mam wpisaną działkę gdzie obecnie jest 2 ha gruntu ornego. W tabeli w rubryce powierzchnia trwałych użytków zielonych na działce referencyjnej wpisano mi 2 ha. W rubryce potencjalna powierzchnia gruntu ornego wyznaczona przez ARIMR 1.27ha. To są jakieś bzdety bo na tej działce faktycznie 2 lata temu 0,73ha było łąki ale wyorano ją po konsultacji z agencją. Co z tym fantem zrobić??

Dodam jeszcze że wyorywał tą łąkę poprzedni właściciel. Ja nabyłem grunt w grudniu 2014. Do dopłaty w 2014 zgłaszany był grunt orny 2ha.

Edytowany przez pawelol111, 01 kwiecień 2015 - 09:01.

#1476 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 09:11

Dopłaty 2015 U mnie jest peg 2ha, tuz 1,97 i grunt orny 1,98 i też nie wiadomo co z tym...

#1477 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 12:12

Dopłaty 2015

Dodam jeszcze że wyorywał tą łąkę poprzedni właściciel. Ja nabyłem grunt w grudniu 2014. Do dopłaty w 2014 zgłaszany był grunt orny 2ha.

i tego się trzymaj bo to jest stan aktualny zgodny ze stanem faktycznym a nie  potencjalnym 

PATr

a co tam masz aktualnie i co chcesz deklarować ?

nie mylisz czasem  maksymalnego obszaru kwalifikowanego  z maksymalnym zwartym obszarem na danej działce ?

Edytowany przez marko-kolo, 01 kwiecień 2015 - 12:23.

#1478 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 12:20

Dopłaty 2015

Czyli wychodzi na to że mam sam sobie wpisywać wartości aktualne. 

#1479 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 12:27

Dopłaty 2015

skoro nie deklarowałeś tuz w roku poprzednim , mało tego nabyłeś działkę w 2014 to  deklarujesz stan faktyczny czyli grunt orny i uprawy na nim 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów