Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#6701 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 08:21

Dopłaty 2015

Każdemu po pare arów w skali kraju to będą dużo hektary  i mniej trzeba wypłacić tak robi się oszczedności? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 06:10
  •  

#6702 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 20 kwiecień 2016 - 09:07

Dopłaty 2015

Decyzja z 5 kwietnia wczoraj wpłynęła kasa ,całośc

Ja mam decyzję z 5 kwietnia i cisza ...

Miales MR ? Zazielenienie ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6703 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:jak każdy polak wszystko

Napisany 20 kwiecień 2016 - 09:46

Dopłaty 2015

piechu przy pomyłce do 100 euro ani ty nie oddajesz kasy ani oni i odwołanie się od decyzji nic nie pomoże, co najwyżej wypłacą później kasę, wniosek z tego nasuwa się sam, każdemu mogą obciąć 99 euro czyli około 400 złotych i jak pracownik tak zrobi z 10 gospodarstwami to pensja dla niego jest wypłacana tak jakby przez rolników, u mnie cisza ma być decyzja do 30 kwietnia  :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6704 Share Jus82

Jus82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 10:40

Dopłaty 2015 Biorąc pod uwagę tylko system komputerowy można zwalić winę na poprzednią ekipę. Tylko dlaczego jednych wypłacają w całości, innych w ratach? Te same płatności Mr, zazielenienie, jpo itd. Teraz pytanie czy ktoś dostał już decyzję na nadzwyczajne wsparcie w sektorze trzody i mleka? Środki z uni dostali we wrześniu 2015 , wnioski przyjmować zaczęli w połowie lutego , kasa dopiero w czerwcu, to obsługuje inna agencja im też nie działa system komputerowy? Miała to być pomoc na złagodzenie skutków suszy (tylko której ? ) jak płacić mają w czerwcu.

#6705 Share puszczyk

puszczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 11:33

Dopłaty 2015

nawiazujac do tematu braku platnosci decyzja z 5 kwietnia brak jakiejkolwiek platnosci po wizycie w BP dowiedzialem sie ze blokada platnosci zwiazana z systemem i przez to nie moga dodac do listy platnosci ktora wysylaja do Wa-wy czy ktos moze to bardziej dosadnie wytlumaczyc?

#6706 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 12:21

Dopłaty 2015

Dosadnie, to ja to mogę wyjaśnic, tylko forum wykropkuje. Ja bym wolał - rozsądnie

#6707 Share puszczyk

puszczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 12:41

Dopłaty 2015

niech bedzie rozsadnie...bowiem w agencji brak jakiegokolwiek slowa wyjasnienia

#6708 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 13:41

Dopłaty 2015

Na mój rozum - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, czyli ich brak. I tyle w temacie. Żadne tam mądzenia że system to czy system tamto. Przy takiej ilości ludzi i nadgodzin, jakie były od stycznia w BP, to ręcznie by to wszystko podliczyli i sprawdzili. Uwierzcie mi, w biurach nie pracują idioci, tylko ludzie po szkoleniach, mający pojęcie o tym, co robią. Teraz to już tylko zagrywka na czas z powodu braku środków w budżecie.

#6709 Share Olo21

Olo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 17:03

Dopłaty 2015

Moim zdaniem oddać dopłaty i niech sobie właściciel sam płaci podatek lub potracic mu z dopłat jeśli ja place to najrozsadniejsze wyjście dla obu stron .

Sam dzierżawie hektar , biorę dopłaty , place podatek a nic nie daje właścicielowi bo chodził i prosił po wsi żeby ktoś wziął bo mu przeszkadza do renty . A teraz po kilku latach gdy "malorolni" dają za dzierżawę dopłaty i podobno parę stowek właścicielowi zał dupe ściska i kpmbinuje jakby mnie wykurzyc .

Co masz na myśli mówiąc "małorolni"?

#6710 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 20 kwiecień 2016 - 18:29

Dopłaty 2015

Przed chwilą dostałem dopłaty patrzałem na koncie internetowym decyzja z 8 kwietnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6711 Share kkuba

kkuba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:26

Dopłaty 2015 Koledzy jesienią dostałem zaliczkę, możliwe że teraz reszte wypłacą w 2 częściach? Dzisiaj sprawdzałem konto to dostałem trochę ale nie wszystko.

#6712 Share komp4321

komp4321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 20:31

Dopłaty 2015

Ja mam decyzję z 5 kwietnia i cisza ...

Miales MR ? Zazielenienie ?

Tez mam z 5 kwietnia decyzje, i kasy jeszcze nie mam....

#6713 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:06

Dopłaty 2015

Co masz na myśli mówiąc "małorolni"?

Mam na myśli młodych rolników którzy potrzebują areał żeby zalapac się na MR (lub uzupełnić wymagana powierzchnię ) a których to ojcowie roztrwonili swoja ziemie i wygasili jaką kokwiek produkcję .

Nic obraźliwego ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6714 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:23

Dopłaty 2015

Koledzy jesienią dostałem zaliczkę, możliwe że teraz reszte wypłacą w 2 częściach? Dzisiaj sprawdzałem konto to dostałem trochę ale nie wszystko.

tak mozliwe

#6715 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:35

Dopłaty 2015

Mam pytanie. Każdy dostaje decyzje? Bo nie wiem czy czekac na decyzje czy po prostu sprawdzac konto, tak tu wszyscy o tych decyzjach piszecie. Lubelskie, bez zaliczek, bez dopłat po kontroli foto.

#6716 Share Olo21

Olo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 21:46

Dopłaty 2015

Mam na myśli młodych rolników którzy potrzebują areał żeby zalapac się na MR (lub uzupełnić wymagana powierzchnię ) a których to ojcowie roztrwonili swoja ziemie i wygasili jaką kokwiek produkcję .

Nic obraźliwego ;)

I ktoś taki chce dać te "pare stówek" na ten hektar co ty zbierasz?

#6717 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 22:00

Dopłaty 2015

Mam pytanie. Każdy dostaje decyzje? Bo nie wiem czy czekac na decyzje czy po prostu sprawdzac konto, tak tu wszyscy o tych decyzjach piszecie. Lubelskie, bez zaliczek, bez dopłat po kontroli foto.

Kolego poszukaj mojego poeta na forum dopłaty 2015. Tam wyjaśniłem kiedy i dlaczego wysylaja/nie wysyłają BP decyzji do rolników.

#6718 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 22:22

Dopłaty 2015

nawiazujac do tematu braku platnosci decyzja z 5 kwietnia brak jakiejkolwiek platnosci po wizycie w BP dowiedzialem sie ze blokada platnosci zwiazana z systemem i przez to nie moga dodac do listy platnosci ktora wysylaja do Wa-wy czy ktos moze to bardziej dosadnie wytlumaczyc?

Żadnej blokady nie ma! Mi miła pani też mówiła że zazielenienie dostanę w czerwcu. A tutaj decyzja chyba z 11 kwietnia a dzisiaj cała kasa na koncie!
Pow ponad 40, część onw, młody rolnik, WB. Miałem kontrole na miejscu (było ok) i wniosek składany po raz pierwszy!!!

#6719 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 22:33

Dopłaty 2015

Na mój rozum - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, czyli ich brak. I tyle w temacie. Żadne tam mądzenia że system to czy system tamto. Przy takiej ilości ludzi i nadgodzin, jakie były od stycznia w BP, to ręcznie by to wszystko podliczyli i sprawdzili. Uwierzcie mi, w biurach nie pracują idioci, tylko ludzie po szkoleniach, mający pojęcie o tym, co robią. Teraz to już tylko zagrywka na czas z powodu braku środków w budżecie.

Dokładnie,

Bylem wczoraj w BP złożyć wniosek i przy okazji zorientować kiedy dostane resztę dopłaty + całe rolnośrodowiskowe. Mila ładna pani uświadomiła mnie, ze dopiero wczoraj dostała z centrali zielone światło na rozpatrzenie mojego wniosku, co zajęło jej ok. 10 min i kiedy wyśle info ze wniosek przeszedł bez problemow, to mogę się spodziewać kasy w ciągu najbliższych dni.

Tak wiec z centrali idzie cynk które wnioski rozpatrzyć na które maja kasę do wypłaty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6720 Share robert55555

robert55555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 21 kwiecień 2016 - 05:52

Dopłaty 2015

Żadnej blokady nie ma! Mi miła pani też mówiła że zazielenienie dostanę w czerwcu. A tutaj decyzja chyba z 11 kwietnia a dzisiaj cała kasa na koncie!
Pow ponad 40, część onw, młody rolnik, WB. Miałem kontrole na miejscu (było ok) i wniosek składany po raz pierwszy!!!

Jak raport z kontroli nie zawiera bledow to moze nastąpić dalsza obsluga. Jak są bledy to jest zablokowana obsluga.