phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akowicz111    159

Jak wygląda kwestia z dopłatą do lucerny ekologicznej?

 

Gdzieś coś słyszałem, gdzieś coś czytałem ale nic pewnego nie wiem a mam ponad 10ha z którymi nie bardzo mam plan działania bo daleki dojazd i coś "pod dopłaty"bym na tym kawałku zasiał.

Z tego co pamiętam to pierwsze 2 lata 750 zł , a potem coś 450 zł tak + -.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

No to rzeczywiście loteria. U nas też 30ha i bydło. Niestety, na koncie pustki :-/ ani dopłaty ani zaliczki ani onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1987    1

a w powiecie ostrów mazowiecka ktoś dostał dopłate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam w tamtym tygodniu dostałem dopłaty. Powiat przysuski gosp. 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk4427    1

dzwoniłem do departamentu i sprawa z burakiem wygląda tak jak z MR ,dopiero pod koniec lutego zaczna naliczac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Z tego co pamiętam to pierwsze 2 lata 750 zł , a potem coś 450 zł tak + -.

Czyli jednak pomidory gruntowe będą hitem sezonu.

 

Mam 10 ha gdzie mam 26 kilometrów dojazdu i nijak nie kalkuluje się jeździć do zbóż. Za daleko na taki areał. Idzie ktoś też w pomidory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4
Napisano (edytowany)

a dostal ktos kase za zalesienie? bo u mnie cisza

 

Ja nie dostałem, i w moim powiecie też nikt nie dostał. Niby mają razem z dopłatami bezpośrednimi wypłacać. Bo system im nie pozwala jeszcze na naliczanie zalesienia.

Edytowano przez burtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U Mojego taty dziś decyzja , około 13ha , krowy , bydło , wysokobialkowe , rolnik aktywny , zazielenienie .

Ze 2 tys więcej na całości niż w zeszłym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12
Napisano (edytowany)

Byłem wczoraj w agencji pierwszy raz o zapytanie dopłat bo zawsze był już komplet od 4 lat Pani powiedziała że po numerach nie ma żadnych zastrzeżeń co do wniosku. A poprostu zero żadnej waluty.
PS: Odpowiedziała mi tylko że Onw w miesiącu tym lub następnym i co do nie których naprawdę w tej agencji mają dość odpowiadać kiedy będą dopłaty choć tylko pierwszy raz w życiu zapytałem
Apropo a bezpośrednie to mówi nie wie kiedy...Toto Lotek normalnie
Zero ani zaliczki ani nic...Pozdrawiam wszystkich Zerowiczów:) U mnie cienko cinquecento

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W naszym powiatowym ARiMR wczoraj wszyscy dostali wypowiedzenia umowy o prace nawet ci co też są radnymi w gminach, to na dopłaty jeszcze sie poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2000_2000    37

Zadzwoniłem pod numer gdzieś tam wyżej na tym forum jest babka powiedziała że miałem kontrole w listopadzie któregoś dnia przyjechała jakaś baba d*py z somochodu nie ruszyła coś napisała i pojechała dziś po moim telefonie do Warszawy dowiaduje się że mam nieprawodłowości a protokuł jest w drodze przez 3 miesiące szybciej bym go doręczył. Na dziś dzień dalej go nie ma. Baba powiedziała że dopłaty od kwietnia dopiero. Ale protokoły przychodzą po kolei i każdy ma nieprawidłowości. To nie znami jest problem tylko może z leniwymi kontrolerami. Lubelskie powiat Włodawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

Zadzwoniłem pod numer gdzieś tam wyżej na tym forum jest babka powiedziała że miałem kontrole w listopadzie któregoś dnia przyjechała jakaś baba d*py z somochodu nie ruszyła coś napisała i pojechała dziś po moim telefonie do Warszawy dowiaduje się że mam nieprawodłowości a protokuł jest w drodze przez 3 miesiące szybciej bym go doręczył. Na dziś dzień dalej go nie ma. Baba powiedziała że dopłaty od kwietnia dopiero. Ale protokoły przychodzą po kolei i każdy ma nieprawidłowości. To nie znami jest problem tylko może z leniwymi kontrolerami. Lubelskie powiat Włodawski

A dostales zaliczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2000_2000    37
Napisano (edytowany)

A dostales zaliczkę?

Nie a co? A co to jest ta zaliczka np 25% całości czy jak?

Edytowano przez mat2000_2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

U nas tez wczoraj przyszedł raport z kontroli prowadzonej na jesieni zeszlego roku i tez jakies tam nieprawidlowosci choc wszystko wypełniane bylo tak jak zawsze. W raporcie napisane że Agencja jeszcze raportu nie rozpatrzyła itp wiec na kase sie poczeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

A czy ktos dzwonil i pytal co z wnioskami skladanymi przez internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12
Napisano (edytowany)

W naszym powiatowym ARiMR wczoraj wszyscy dostali wypowiedzenia umowy o prace nawet ci co też są radnymi w gminach, to na dopłaty jeszcze sie poczeka.

Mogę zapytać za co? Czyż znowu wałki ?

PS: najpierw mieli dostać Ci z suszą później Ci do 7 ha i Ci co nie dostali zaliczki a jest dokładnie odwrotnie nie mówiąc o MR co mieli dostać pierwsi haha.A Onw niezmiennie było pierwsze już wiadomo że poszło na zaliczki ...sam jestem MR i widząc ten bałagan naprawdę nic nie można zaplanować paliwo nawozy i wydatki na lato lepiej nie czekać nigdy niech napiszą termin 30czerwiec !,a jak widać nawet ponad 60ha to polowa dostała i na ich miejscu też bym die cieszyl

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Wypowiedzenie umów o pracę dotyczy nie tylko ARiMR, Urzędy Skarbowe tak samo, to w związku z ustawą o Służbie Cywilnej, po prostu część ludzi jest w administracji zbędna i w ten sposób najłatwiej się ich pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fungin    0

Szkody wyżądzone przez suszę oszacowane na 75000 złotych. Do wypłaty 1700 złotych w listopadzie zaliczka dopłat. ONW zawsze co roku w grudniu teraz nic. Czy to prawda że zaliczka to 50 PROCENT dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Ciekawe czy w przyszłym roku nowy rząd coś z tym zrobi np. to by wszystkie dopłaty wypłacić do 1 marca  bo jeśli pójdzie drogą PSL to podobnie skończą a już wtedy nie będzie na kogo zegnać. U mnie też cisza nic nie otrzymałem i znajomi też cisza a najgorsze jest to że nikt nic nie wie, nic nie idzie zaplanować, znając życie jak sprzedam bydło które śmiało mogłoby jeszcze kilka miesięcy pobyć to pewnie dopłaty wpłyną razem z tą fakturą za bydło a jeśli nie sprzedam a będę czekał na dopłaty to nawozy mogę przypadkiem dopiero w czerwcu siać. Proponuję by wszyscy pracownicy arimr mieli tylko raz w roku wypłatę w terminie 1 grudzień 30 czerwiec i wtedy by zrozumieli dlaczego ludzie tak dopytują o dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fungin    0

a po co wy sie martwicie pracownikami ARiMR oni mają czas na papierosa . WIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj