Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal4610    142

raczej da rade... tylko czemu grube zęby? Chodzi o te od starych kultywatorów? Lepsze są te wąskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko, żeby kupić inny ciągnik to trzeba mieć kase. Na moje 15 ha taki agregat mi wystarczy. Może kiedyś założe jeszcze przedni napęd i będzie bajka. Po agregacie zboże lepiej wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szeroki ząb, bo takie ten kultywator posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

podniesc powinna dac rade ten zestaw w koncu ma 1000 kg udzwigu agregat moze wazyc pewnie cos kolo 300kg + siewnik ze zborzem nie wiem ile ale jak konny to lzejszy od poznaniaka czyli w sumie jak 800 900 kg bedzie to max ale moze ci przod podnosic i bedziesz mial problem z zawracaniem i przejazdami przez rowy/bruzdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

60-tka ma 1200 kg udżwigu. Ja mam dodatkowe obciążniki z przodu( zakładam do orki i siewu). a czy można założyć tur-a do C-360 4x4 z mostem robura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

Jest nawet na youtubie taki agregacik w akcji:

Odnośnie twojego pomysłu, to agregat wraz z siewnikiem będzie bardzo wystawał za ciągnikiem i może być problem z podnoszeniem przodu. Najlepiej podczep sobie tak tylko na próbę i sam ocenisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

60tka to słabizna kup sobie c385 z 10tys

 

Moim zdaniem 60-tka jest lepsza. C385 wszyscy się pozbywają, a sześćdziesiątka to ciągle chodliwy towar. A jeżeli ma być 80 konny ursus bez przedniego napędu to 912 będzie lepsza, zawsze młodszy traktorek.

gruber56 teksty typu "MOŻE DA RADE ALE TO GŁUPI POMYSŁ KUP INNY TRAKTOR" zostaw dla siebie, bo nie masz prawa decydować cudzymi pieniędzmi. Ciekawe czym ty się wozisz w rzeczywistości.

 

Powracając do tematu widziałem w necie, chyba w YT, agregat uprawowo siewny samoróbka do 60tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No tak widziałem ten film. Tylko, że ja mam troche cięższe ziemie, więc jeden rząd zębów to za mało. On ma chyba 2,7m, więc ja chce zrobić mniejszy, ą żeby lepiej uprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na Twoim miejscu bym wolał 2 razy jeździć, tzn 1 z agregatem drugi raz siać. To przesada dla C-360 agregat uprawowo siewny dodatkowo na ciężkiej ziemi. Na ciężką ziemie to ciężki wał musi być, czyli masa tego agregatu uniemożliwi podniesienie tego agregatu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

zgadzam sie to przesada

a ze udzwig ma 1200 to nie znaczy ze yyle podniesie, podczepcie polska rotacyjna i juz buja a co dopiero 800 kg, to tlok wyjdzie pod siedzeniem

jesli bys sie uparl to nie wiecej nz 1,8m i 500kg max, ale to w koncu twoja decyzja


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Nie zapominajcie,że 1200 kg udźwigu ma na końcu dolnych cięgien, czyli im maszyna dłuższa, tym powinna być lżejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

według mnie taki wynalazek to jest przesada.

jeśli chcesz dobrze przygotować pole i zasiać to lepiej kup sobie dobry 3 metrowy siewnik i zrób porządny agregat, na taki areał jak masz będzie to wygodniejsze i szybsze, przecież to co proponujesz będzie miało szerokość ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego jak chcesz coś robić zrób pół zawieszany agregat z normalnym Poznaniakiem i niema problemu że ci nie podniesie na 3 szosowej będzie sobie jeździł.

Kiedyś czepiałem do kultywatora siewnik c360 siałem tak kukurydzę punktowych jeszcze nie było. Robiłem tak dlatego bo lejki trafiały dokładnie w ślad kół ciągnika i źle siały. Sześćdziesiątka podnosiła ten zestaw plus jakieś 100 kg kukurydzy.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja widziałem jak taki jeden siał C-360 + agregat półzawieszany 2,7m. Wszystko super bo on miał 20ha w jednym prostym kawałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba będę siał na 2 razy. A czy wałki do kultywatora można zrobić samemu? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jesli masz z czego zrobic i poteafisz obslugiwac sie spawarka to zaden problem

w galerii jest pare walkow


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jakie tam u was gospodarstwa że podajesz takie dziwne przykłady 2-5 ha w 14 kawałkach :lol:

 

Wałki możesz zrobić ale cz się opłaci ?? Materiał na wałki obudowy łożysk coś tam napewno trzeba podtoczyć, jabym szukał gotowych z używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Co do agregatu to można zrobić półzawieszany np:

 

Lecz to już zależy od ilości ha bo na kilka ha to nie ma sensu, ponieważ koszty budowy takiego agregatu są spore. Lepiej zrobić porządnu agregat uprawowy i siać na 2 razy.

 

Koszt budowy wałków nie jest aż tak duży. Warto pojechać na złomowiska bo to kopalnia skarbów, można kupić wiele rzeczy za niewielkie pieniądze, kupujesz materiały i do roboty. Tylko jeżeli nie masz przyzwoitej spawarki i nie znasz się na spawaniu to lepiej szukać jakiś używany wałek ;)

 

Łatwy do zrobienia np: http://www.agrofoto....-wal-samorobka/ http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/268375-wal-strunowy/

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Co tak wszyscy uwzieli sie na agragaty uprawowo-siewne? Normalnie paranoja - obojętnie czy ktoś ma 5 ha czy 50 ha - każdy musi mieć taki agregat. Usiądźcie spokojnie i sami policzcie, czy to się kalkuluje - moim -zdaniem w większości przypadków - nie.

 

Agregat 2 m do 360? Zakładając prędkość roboczą rzędu 5-6 km/h (przecież będzie ogromny poślizg) pole o wymiarach 100x100 m obsiejesz w godzinę + tracisz mnóstwo czasu na nawrotach (zanim podniesie agregat itp) - liczmy 40 -50 sekund na każdy nawrót - 50s x 50 nawrotów = 40 minut ==> Wydajność pracy 0,6 ha/h. Spalisz niewiele mniej jak przy orce - liczmy 12-13 l/ha.

 

A teraz ten sam przykład dla wariantu agregat 2,1m z podwójnym wałem oraz siewnik 3m - Uprawisz z prędkością 9 km/h w czasie ok. 40 minut, spalanie ok 7 l/ha + siew z taką samą prędkością w ok. 30 minut spalanie 7 l/ha, co w sumie daje nam wydajność 0,85 ha.h, spalanie całk. 14 l/ha.

 

Jak dla mnie absolutnie bez sensu.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

dokladnie tak jak piszesz a jak prosto po orce to bronowanie, brony 5metrow....jescze wiekza oszczednosc...a przy agregacie uprawowo-siewnym to tylko c-360 sie upoci i wyjdzie remont silnika co 3 lata....c-360 to prosty ciggnik i nadaje sie tylko do prostych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

czy c 360 może współpracować z hydrauliką w pługu kacper 1700 ? pomużcie bo jutro wybieram się kupić taki pług za 6000 i niewiem czy doobrze robie a sprzedawca chce po świętach podwyższyc cene


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj