Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5379 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 czerwiec 2013 - 20:27

Nawożenie kukurydzy

Przedsiewnie wysiewalem mocznik, superfosfat i sol potasowa i na jednym polu wyszly paski, widac zle dobrane byly odleglosci, poniewaz nigdy nie bylo takich rzeczy a tu ewidentnie moj blad przy wysiewaniu...
Mialo byc wysiane 140 kg/h, ile wyszlo w jasnych a ile w ciemnych miejscach nie mam pojecia... Jaka dawka moczniku bylaby bezpieczna aby wysiac poglownie. ?
Dodam ze planuje dac odzywke z ekoplonu agro vite mikro + cynk w sobote lub poniedzialek.

Nawet 200kg/ha jest w pełni bezpieczne, chyba że już rośliny są spore.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 05:54
  •  

#1122 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 20:58

Nawożenie kukurydzy Pierwszy raz w tym roku zasiałem kuku i miałem takiego pecha że na nie drenowanym polu deszcz dawał konkretnie i w kilku miejscach stoi woda a w niektórych już opadła Kuku na góreczkach całkiem fajna widać że chciała by ładnie rosnąć ale niestety w dołkach strasznie mała i żółta .W najlepszym wypadku z nawozami wjadę po niedzieli jeśli nie dopada. Z dolistnych posiadam kristalon zielony i siarczan mg a ze zwykłych sól i mocznik. Jak myślicie odpuścić sobie czy próbować ratować co zostało areał 1.60ha

#1123 Share Przemo17271

Przemo17271

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 08:35

Nawożenie kukurydzy ratuj powinno jeszcze pomóc a na co siejesz kukurydzę ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 11:03

Nawożenie kukurydzy A jak dokarmiacie odzywkami? Ja planuje z ekosolu zakupic Amidomag 5l/ha + Multifoliar KU 1,5 l/ha + Multifoliar ZN 2 l/ha

#1125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2013 - 16:08

Nawożenie kukurydzy Mam w domu troche Dr,Greena, i zostalo tez troche RSM, wczoraj zrobilismy dawke 10l/ha rsm i Dr.Greena, na hektar w sumie wyszlo 200l roztworu.
Nie powinno przypalic QQ ? niby male stężenie tego RSM wyszło, ale to jednak zawsze jest po liściach.

#1126 Share Naskom

Naskom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 22:37

Nawożenie kukurydzy Panowie mam poważny problem, bynajmniej mi się tak wydaje. A więc na lepszej działce po łące mam kukurydze, co prawda bylo tam strasznie mokro, siana była 10 maja. Postanowiłem więc dokarmiać ją dolistnie dwa razy, skład mieszanki(mocznik+siarczan jednowodny+chelat Zn-140 z intermagu 140g/kg, chelat manganu z tej samej firmy, chelat miedzi z tej samej firmy+ plonwit phoshop (coś w ten deseń)+proteus. Istota problemu jest taka ze qq na tym kawalku w ogóle koloru nie zmienia, jest jasna i z mniej widocznymi niedoborami. Niedawno dostała też mocznik. Tamta qq którą wrzuciłem do galerii była potraktowana 1 raz dolistnie odżywką fosforową z innej firmy, ale co prawda jest na oborniku. I nie wiem czy Intermagowskie chelaty nie zdają egzaminu czy problem leży gdzieś indziej...

#1127 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 07:30

Nawożenie kukurydzy Witam planuję dać pod kukurydzę jeszcze 100-150 kg mocznika tylko czy wysiew przy tak wysokich temperaturach jej nie zaszkodzi .

#1128 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 09:43

Nawożenie kukurydzy Stosuje ktoś RSM w kukurydzy? bo zastanawiam się nad zastosowaniem tego w następnym roku. Myślę nad założeniem węży rozlewowych do opryskiwacza. Jednak moje pytanie polega na tym, że chciałbym stosować ostatnia dawkę RSM dopóki tylko będzie możliwość wjazdu na pole, tylko dysze w opryskiwaczu są co 50 cm, a ja myślałem przerobić go tak żeby zrobić węże co 75 tak żeby idealnie pomiędzy rzędami lać? Jak uważacie? Dodam że ten opryskiwacz miałby zastosowanie tylko do RSMu także nie szkoda byłoby mi to przerabiać.

#1129 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:43

Nawożenie kukurydzy

ratuj powinno jeszcze pomóc a na co siejesz kukurydzę ?

Miała być na kiszonkę. Siał ktoś polidap pogłównie bo mam chęć zmieszać go z mocznikiem i razem rozsiać. 100kg polidap i 200kg mocznik tylko nie wiem czy to już nie za późno na fosfor

Edytowany przez karolr2, 17 czerwiec 2013 - 22:03.

#1130 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 06:51

Nawożenie kukurydzy witam ja swoją kuku prysnołem wczoraj odżywką czy mogę dzisiaj pryskać mocznikiem i w jakich dawkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:54

Nawożenie kukurydzy Panowie pilna sprawa jutro wjezdzam z odżywkami w kukurydze, mam już kupione 12,5kg/ha mocznika do tego 6kg/ha siarczanu magnezu i do tego 3l/ha odżywki z mikroelementami. Czy do dobra porcja na raz ? I pytanie czy nie poparze roślin takim mixem pryskając wieczorem oraz co powinienem mieszac jako pierwsze i wlewac do opryskiwacza. Proszę o jak najszybszą odpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam

Ps. Na 1ha wychodzi mi troszkę ponad 200litrów cieczy użytkowej (pełny opryskiwacz 400l starcza na 2ha a nalany pod korek ma więcej jak 400l)

Edytowany przez zdzichu124, 18 czerwiec 2013 - 21:56.

#1132 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 23:19

Nawożenie kukurydzy Ja u siebie dawałem około 10 kg mocznika + 6 kg siarczanu i do tego chelaty cynku, miedzi, boru, mangamu i do tego wszystkiego jeszcze florowit, bałem się jak zareaguje ale żadnych poparzeń a efekt elegancki, także możesz spokojnie mieszać. Ja u siebie dawałem to na 250 litrów wody.

#1133 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 09:21

Nawożenie kukurydzy ile dni po odżywce moge pryskać kuku mocznikiem i w jakich dawkach proszę o szybką odpowiedż

#1134 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 09:41

Nawożenie kukurydzy ja mieszam wszystko razem mocznik 5kg, siarczan magnezu 5kg i odżywki. Moja kukurydza jest już za dużą żeby w nią wjechać. Teraz jest moim zdaniem za sucho i za gorąco. Lepiej się wstrzymać do deszczu.

#1135 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 13:09

Nawożenie kukurydzy do jakiej fazy można wjeżdżać w kukurydzę z odżywkami, mam już 8 liści (miejscami mniej) i dopiero raz zaaplikowałem odżywki, gdyż do tej pory walczyłem z chwastami

#1136 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 czerwiec 2013 - 13:13

Nawożenie kukurydzy Do 8 liści z całą pewnością można, później jest za wysoka by wjechać z opryskiwaczem i nie połamać roślin pod ciągnikiem.

#1137 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 czerwiec 2013 - 15:06

Nawożenie kukurydzy u mnie jest 8-9 liści i dopiero wczoraj szło nawożenie dolistne. W przyszłym tygodniu powtórka
siarczan magnezu 7,5 kg + wuxual mikro 0,5l + adob 6-12-6 6l. Oczywiście na ha. Powtórka tak samo

#1138 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 15:23

Nawożenie kukurydzy ile kosztuje ten adob? ja daję: 8kg mocznika + 8kg siarczan magnezu + 1kg folicare (pierwszy fosforowy drugi potasowy) + 1kg super5 + 1kg chelat Zn + 0,5kg chelat Mn + ewentualnie tytanit 0,2-0,4l koszt około 60zł/ha

#1139 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 17:12

Nawożenie kukurydzy Ja to wjeżdżałem dopóki się dało.jeśli mechanicznie jej nie uszkodzisz to odżywka mile widziana :)
Co do cen basfoliar i adob to tutaj można sobie zobaczyć : http://www.hagepolska.pl/197,l1.html . U mnie w sklepie nie było wszystkiego i zamawiałem u nich i jestem mile zaskoczony. Sporo taniej niż u mnie, dodatkowo szybka przesyłka, we wtorek zamówiłem , w czwartek kurier był. Zamawiałem dwie bańki po 20 litrów to przesyłka za darmo była pomimo że na dole pisze że cena nie zawiera kosztów transportu do klienta. Ceny podwyższyli mi o około 5 zł na jednej bańce gdyż te ceny są cenami hurtowymi, ale i tak moim zdaniem konkurencyjne stawki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:40

Nawożenie kukurydzy to ja mam u nich wyższe ceny;/ chyba za dużo kupuję w HaGe, muszę się rozmówić z handlowcem