marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

ramona    2

Z tymi cenami to diabeł mądry ,a czy aż  tyle jest tej pszenicy w magazynach,czas pokaże do żniw  8 m-cy

Sprzedaje co roku w tym młynie i jest ok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Pszenżyto 520 + vat woj. Lubelskie

 

 

kto tyle płaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Z tymi cenami to diabeł mądry ,a czy aż  tyle jest tej pszenicy w magazynach,czas pokaże do żniw  8 m-cy

Sprzedaje co roku w tym młynie i jest ok,

 

W tamtym roku i w te żniwa już im woziłem, bardzo w porządku są. Sprzedawałeś już coś czy czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

dzisiaj miałem ofertę na pszenice po 710 netto ale wstrzymam się do nowego roku powinno być troszke lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Jeśli pieniądz pilnie nie potrzebny to bez sensu jest teraz sprzedaż. Jak każdy po woli i po trochu zacznie wyprzątać magazyny to skupujący zachowują względną przyzwoitość z cenami.

 

Mimo wszystko ceny nie napawają optymizmem, najgorsze ze kolejny zima zanosi się na ciepłą a co za tym idzie może przynieść znów rekordowe plony ale niestety nie ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja dzis podpisalem na pszenzyto 570 netto z podwórka 100t. Z pszenica i żytem, czekam do lutego.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jeśli pieniądz pilnie nie potrzebny to bez sensu jest teraz sprzedaż. Jak każdy po woli i po trochu zacznie wyprzątać magazyny to skupujący zachowują względną przyzwoitość z cenami.

 

Mimo wszystko ceny nie napawają optymizmem, najgorsze ze kolejny zima zanosi się na ciepłą a co za tym idzie może przynieść znów rekordowe plony ale niestety nie ceny 

 

aby tylko wody w glebie nie zabrakło i nie było gradobić  to plony moga znowu być spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

dzisiaj miałem ofertę na pszenice po 710 netto ale wstrzymam się do nowego roku powinno być troszke lepiej :)

Kolego za 12 czy 14 białka i kto tyle płac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1

Ja dzis podpisalem na pszenzyto 570 netto z podwórka 100t. Z pszenica i żytem, czekam do lutego.

 

jeśli możesz zdradzić do jakiej firmy poszło a jaką cenę mamy na jęczmień w naszym rejonie ???pszenice  gdzie sprzedajesz zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

osadkowski. jeczminia cen nie znam. pszenice to rónie zalezy gdzie lepiej płaca :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

W tamtym roku i w te żniwa już im woziłem, bardzo w porządku są. Sprzedawałeś już coś czy czekasz?

 

W tym roku sprzedawałę  Luty Marzec ,a w nowym też tak, myśle że się nie straci czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

XTRO poszło na Agro-handel polubicze tylko ja mam blisko domu podmiot co mu skupuje. Dużo nie miałem ale i tak wezmę za nawozy bo na kasę czeka się 30 dni

A i jeszcze biorą tylko pszenżyto i mówił że na lepiej się nie zanosi

Edytowano przez wysoki1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Właśnie wróciłem ze skupu. Za pszenice 13.3 białka dostałem 695 netto. W żniwa była identyczna cena ;/

Żyto po 550 brutto biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marley313    2

Firma Darhen ze Słupcy, cena za pszenżyto ustalona 640 brutto, przyjechali zabrali, dzisiaj dostaje fakture cena 620. Cena jak cena ale jeszcze kręcą z wagą. Waga wyszła na ich korzyść około 500kg. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

                       Arkadia:            sailor:
białko                 13,5                  13,3
gluten                 29,7                  28,7
wyrównanie         92                     95,9
l opadania            399                  391

i w młynie nie chca bo niby opadanie za wysokie, rwrwa mnie bierze, zawsze mówia kosic szybko bo opadanie bedzie za małe, a tu ze za wysokie.... gdzie to pchnąć, bo na pasze mi szkoda  w innym skupie to z łaska 610 netto...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

Pajej ja podobne parametry miałem to sprzedałem niedawno za 630zł netto i też opadanie wysokie takie. Ale ciesze się że już to pchnięte i to z podwórka więc wozic nie musiałem a i kasę już mam a na święta się przyda. W sumie to chyba dobrze zrobiłem bo na skupach u mnie w lubelskim ceny trochę w dół idą :/ a jeszcze pszenicy paszowej mam sporo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Wszyscy tak narzekają rok temu o tej porze była cena 710,teraz 700 ,więc podobnie .

Rok temu też nic nie wróżyło że będzie lepiej ,jeszcze wszystko morze się zdażyć ,oby w Ameryce wystąpiły silne mrozy ,tak jak rok temu ,to sie trend zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

O przepraszam ,nie wszyscy narzekają, nie wszyscy. U mnie taka cena to była tylko przez  2tyg w lutym tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Kolego za 12 czy 14 białka i kto tyle płac

 

biało minimum 14 gluten 30 cena w porcie w gdańsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Darhem ze Słupcy to już chyba zostało mu skupowanie od rolników z innych regionów- ogólnie panują negatywne opinie o tej firmie sam też próbowałem kiedyś handlować z nimi- nie polecam!

Też długo wierzyłem że ceny z końcem roku powinny iść w górę jednak obserwując rynek wydaje mi się że cudów nie będzie i trzeba powoli wypychać z magazynu- ogólnie kiepski rok dla mnie...

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj