Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2763 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Mariusz33

Mariusz33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 luty 2014 - 21:46

Ceny trzody chlewnej 2014 u nas kujawach 4.2 +vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2014 Dzisiaj, 06:01
  •  

#642 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 13 luty 2014 - 22:01

Ceny trzody chlewnej 2014 U nas 4,14 +vat woj WLKP

#643 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 13 luty 2014 - 22:24

W założeniach nowego prow-u kładzie się nacisk na trzodę chlewną. W przypadku operacji realizowanej w ramach celu - rozwój produkcji prosiąt można otrzymać aż do 1 500 000 zł pomocy. Przy takich skokach cenowych to nawet jakby pomoc unijna finalizowała w 100% budowę nowego obiektu to nie wiem czy znajdą się chętni...

chętni byli i sa nadal a ja wśród nich wiec nie rozumiem twojego pesymizmu bo cena spadla a ostatni rok co zapomiales czy przyzwyczailes się do dobrej ceny a teraz krzywda się dzieje spokojnie przeczekajmy to, kto wypadnie ten już znacząco liczyc się nie będzie a ci najlepsi i wytrwali pojda w sile

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share wojtekstajkowski

wojtekstajkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 luty 2014 - 22:35

Ceny trzody chlewnej 2014 wczoraj w czerniejewie po 4 +vat

#645 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 13 luty 2014 - 22:58

chętni byli i sa nadal a ja wśród nich wiec nie rozumiem twojego pesymizmu bo cena spadla a ostatni rok co zapomiales czy przyzwyczailes się do dobrej ceny a teraz krzywda się dzieje spokojnie przeczekajmy to, kto wypadnie ten już znacząco liczyc się nie będzie a ci najlepsi i wytrwali pojda w sile

Ro temu miałem ceny w przedziale 5,0-5,5 + vat. Z miesiąc może było prawie 6 + vat. Wiesz taka cena nie robi na mnie wrażenia, ponieważ na poziomie ponad 5zł to dostawałem dokładnie 16lat temu gdzie środki do produkcji trzody chlewnej na pewno nie były tak drogie jak teraz.
Czy Twoja teoria dotycząca tych najlepszych jest dobra tego nie wiem. Wiem tylko, że mający po 3-4 lochy i odstawiający kilka sztuk w miesiącu na pewno nie upadną. W mojej okolicy jest takich trochę. Odpadli tylko Ci co mieli 20-30 loch.

#646 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 13 luty 2014 - 23:47

Ceny trzody chlewnej 2014 Już tyle razy na forum było pisane, że opłacalnosc w hodowli świn trzeba rozpatrywac w dłuższym okresie czasu...raz jest gorzej raz lepiej ale ostatecznie nie ma na co narzekac. Gdyby faktycznie było tak żle, to ci co utrzymują trzodę nie kupowali by nowych maszyn, ciągników i nie inwestowali by w hodowle. Jeżeli ktos dobrze liczy koszty, to i przy obecnych cenach zarabia (produkując w cyklu zamkniętym) ja osobiscie nie narzekam choc nie powiem wolałbym wysze ceny, ale trzeba przeczekac ten okres jak inne które nas dotykały.
Co do inwestycji w trzodę jestem akurat podobnego zdania jak kolega wczesniej, że kto chce się rozwijac i tak bedzie to robił, a okres niższych cen własnie po to jest by zwiększyc obsadę i móc wiecej zarabiac przy wyższych cenach. Z ojcem mamy około 80 loch w cyklu zamkniętym, stopniowo stado zacznamy wymieniac na hybrydy, żeby za jakis czas móc sprzedac od tych samych loch wiecej tuczników i z optymizmem patrze na ta planowaną unijną pomoc dla producentów prosiąt, no i przygotowuje wszystkie pozwolenia pod budowę chlewni która pozwoli mi znacznie zwiększyc obsadę bo stopniowo przejmuje gospodarstwo i planuje jego dalszy rozwój.
Z tego wszystkiego najmniej jest mi żal tylko tych którzy wolą przepłacic kupując duńskiego niż polskiego, tanśzego warchlaka który wcale nie jest gorszy przy odpowiednim poziomie hodowli. A ci bynajmniej w moim terenie tak zachłysnęli się cenami za ostatnie dwa lata, że na potęge kto mógł wstawiał warchlaki, a teraz przyjdzie im dopłacic do interesu bo za samego warchlaka w wadze 31 kg płacili już po 330 zł netto...

Edytowany przez NHTC56, 14 luty 2014 - 08:28.

#647 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 14 luty 2014 - 12:34

Widać nasz minister też tak myśli i walczy jak lew o odszkodowania dla zakładów które u...ły cene o 20% w dwa tygodnie. Rolnicy sobie wezmą srednią z 25 lat, dodzadzą do tego dopłaty a zakładom się nalezy od zaraz http://www.portalspo...winy,97021.html

#648 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 14 luty 2014 - 17:52

Ceny trzody chlewnej 2014 W czerniejewie koło gniezna ? u mnie dzisiaj poszły po 4,2 .. ręce i cycki opadają u kobiet rzecz jasna

#649 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 luty 2014 - 18:04

Ceny trzody chlewnej 2014 Na farmer piszą że po wprowadzeniu embarga, w Rosji ceny wieprzowiny wzrosły 15-20% w zależności od regionu.

#650 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 14 luty 2014 - 18:09

wczoraj w czerniejewie po 4 +vat

Do kogo odstawiasz bo cena masakra wczoraj za maciory u nas płacili 3,40 a tucznik4,20 Danpol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 14 luty 2014 - 18:24

Ceny trzody chlewnej 2014 4+Vat i ma być w poniedziałek podobno 3,8 :blink: netto
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#652 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 14 luty 2014 - 18:30

Ceny trzody chlewnej 2014 Z tego co widać to narazie najwięcej korzystają pośrednicy. No i oni najbardziej zbijają ceny.

#653 Share michalok

michalok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 14 luty 2014 - 18:37

Ceny trzody chlewnej 2014 Dokładnie tak jak mówisz.Moim zdaniem sami jesteśmy sobie trochę winni.ludzie na potęgę zaczeli sprzedawać wszystko co mają a nie tędy droga.

#654 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 luty 2014 - 18:42

Ceny trzody chlewnej 2014 Coolman111 w pełni sie z Tobą zgadzam bo z ta pomoca unijna to mozna sie utopic na odsetki bysmy nie zarobili A bankrutem moze byc wielki chodowca a nie ten co ma 4 maciory.

Edytowany przez lolek1, 14 luty 2014 - 18:43.

#655 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 14 luty 2014 - 18:45

Ceny trzody chlewnej 2014 Ktoś na tym zarabia : http://www.farmer.pl/fakty/rynki-wschodnie/w-rosji-nawet-20-proc-wzrost-cen-wieprzowiny,49270.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#656 Share piotr81

piotr81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 luty 2014 - 18:46

Ceny trzody chlewnej 2014 Dzisiaj na skupie w okolicach Siedlec pośrednik płacił po 4,10 brutto

#657 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 luty 2014 - 18:53

Ceny trzody chlewnej 2014 4+vat mazowieckie

#658 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 14 luty 2014 - 19:48

Coolman111 w pełni sie z Tobą zgadzam bo z ta pomoca unijna to mozna sie utopic na odsetki bysmy nie zarobili A bankrutem moze byc wielki chodowca a nie ten co ma 4 maciory.

to ja w takim razie zycze ci powodzenia z tymi 4 lochmi to jak ja bralem caly PROW na maszyny tez tak wielu mowilo odsetki i raty mnie zjedza a już wiem ze dam rade i tak samo mysle o budowie chlewni a żeby nie zbankrutować a zarabiać to przede wszystkim trzeba być dobrym producentem potrafiącym tanio i dobrze wyprodukować a nie tylko lamentować jaka to cena jest niska bo niestety na chwile obecna rezczywiscie taka jest 5.80 KL E

#659 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 luty 2014 - 20:01

Ceny trzody chlewnej 2014 Żaden szanujący się hodowca nie sprzedaje większych ilości tucznika na rozliczenie poubojowe na tzw SEUROP.

W moich okolicach w grupach producenckich sprzedaż tylko i wyłącznie waga żywa . Potrącenie 1% , ważenie na najbliższej wadze.
wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 14 luty 2014 - 20:02

Ceny trzody chlewnej 2014 Wiecznie tanio produkować .. hym to dlaczego teraz nie produkujesz za 3,50 kg .? może uda Ci sie zejść poniżej 3 zł to jest chyba dobry hodowca , jesli bedzie opłacalność a przypominam że produkcja prosiąt sie liczy w prow to ok warto zaryzykować .. a co jeśli nie , jeśli dalej bedą to gó... z niemiec i dani wozić ? i co wtedy kiedy wyprodukowanych prosiąt nikt nie kupi ?