Skocz do zawartości

Zdjęcie

wózek do hedera

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 05 maj 2014 - 22:12

wózek do hedera Czesc Panowie

Kupiłem sobie doninatorka 98 sprowadzonego ponoć od rolnika, który miał wszystkie pola wokół domu, wiec wózka nie miał i nigdy nie używał.
Mniejsza z tym.

Ja w każdym razie wózek muszę miec, bo niektóre pola są pare km od domu po drodze wojewódzkiej, wiec z 4,5 metrowym hederem jeździć nie bardzo sie da.

W związku z tym pytanie do was, czy bizonowy wózek da radę? (parę takich jest wystawionych na sprzedaż), czy będzie za krótki.
Obawiam sie, ze moze byc za mały, ale moze ktos próbował takigo połącenia i da mi 100% pewność.

Wózków od claasa nie idzie kupić żadnych, wiec jeśli bizonowy okaze sie za mały, to bede musiał coś samemu zbudować (nie wydaje sie to zbyt skomplikowane.
Tylko prośba do was, jeśłi ktos posiada oryginalny wózek od hedera claasa 4,5m, to czy mógłby mi chociaż zrobić pare zdjec i podać podstawowe wymiary (bo jak na złość sąsiedzi mają albo 3,9 albo od razu 5,1.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wózek do hedera Dzisiaj, 13:17
  •  

#2 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 06 maj 2014 - 06:36

wózek do hedera No to w czym problem, mocowania wiesz jak wyglądają i wiesz gdzie podparty jest heder np 3,9. Mierzysz swój i miejsca gdzie powinien być podparty i spawasz.

#3 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 06 maj 2014 - 07:59

wózek do hedera problemem jest długość całkowita hedera, żeby przy zakrętach nie haczył o sieczkarnie,
miejsce położenia osi, żeby cięząr był w miarę rozłożony.

podpory to nie wszystko

#4 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 06 maj 2014 - 10:56

wózek do hedera No tak, to już baaardzo skomplikowane :ph34r:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 06 maj 2014 - 11:37

wózek do hedera czy to tak ciężko pojąć, ze jak juz chce coś tworzyć sam, to wolę sie wzorować na oryginale, który jest przez producenta w każdym calu przemyślany i przetestowany, niż brać wymiary na czuja?

Jeśłi masz mnie tylko wyśmiewać, to lepiej się dalej nie udzielaj prosze w temacie.

Założyłem temat z nadzieją, że znajdzie się ktos, kto da mi konkretne dane i na to liczę.

#6 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 maj 2014 - 17:09

wózek do hedera kup od bizona i dospawaj z tyłu oraz przodu kawałek rury, przerób mocowanie hedera na 4.5 m i masz wózek, my wydłużaliśmy żeby heder nie zahaczał o sieczkarnie. Wydłużasz o tyle żeby heder był na środku osi i już masz.

Edytowany przez MarcinNH, 13 maj 2014 - 17:10.

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kemorw

kemorw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 maj 2014 - 14:49

wózek do hedera Witam napisz o jakie wymiary wózka dokładnie ci chodzi, ja mam oryginalny do hedera 4.5m .lub zadzwoń 664 786 580