Skocz do zawartości

Polecane posty

Michal456    2

Cześć!

Mam pytanie jak łatwo zrobić wózek na paszę i do przewozu ziarna.

Nie chcę kupywać tylko chcę zrobić samoróbkę

Proszę o pomoc

jahooo    289

Kup gotową oś od Ducato na autozłomie, kawałek ramy z żuka albo lublinka, kilka profili, troche płyty OSB i masz wózek. Polityka niewielka, zależy jeszcze, jakiej ma być wielkości.

Wiadomość z agroFakt.pl

bratrolnika    1996

jeśli chodzi o taczkę dwukołową na np. kiszonkę to my coś takiego zrobiliśmy, rama dolna z kątownika 4cm, rączki z rurki, blachy ze złomu, koła 2szt. od taczki 8cali, koszt całkowity ok. 100zł, pojemność ok. 290litrów

jahooo    289

Dlatego pytałem jaki wózek, u mnie "wózek" to określenie dwukółki do ciągnika

Ja mam wózek z kół od motocykla Jawa, można przewieźć ze 200kg w pojedynkę. Im mniejsze kółka, tym trudniej po nierównościach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Alchemik
      Mam kilka pytań o spycharko-ładowarkę miej więcej jak u forumowego kolegi:
      http://www.agrofoto....7_70_188444.jpg
      (jeśli dobrze kojarzę podobny temat na forum był, ale nie mogę go znaleźć, a potrzebuję informację najlepiej na wczoraj )
      Czy dużo części potrzeba do przeróbki na ciągnik rolniczy z działającym podnośnikiem (co oprócz ramion i wieszaków)
      Elementy do których mocuje się wieszaki, od spodu standardowo są, czy trzeba je dokupić?
      Siłownik trzeba kupić inny czy pasuje któryś od osprzętu?
      Ramiona do których mocuje się górę siłownika i ciągnie za wieszaki dolne cięgna trzeba dokupić?

Wiem, że niektórzy używali Jumza jako ładowarkę i do orania pola, ile zajmuje przejście w jedną i drugą stronę np. dwóm osobom?

(Czy ja mogę edytować temat,a tego nie widzę? Czy może to tylko moderator?)
    • Przez void
      Witam. Przeglądając ogłoszenia natknąłem się na o to takie ogłoszenie http://otomoto.pl/re...99-A350480.html cena wydaje sie być atrakcyjna, ale jak widzę nie ma TUZu oraz zaczepu. Podałem to jako przykład, moje pytanie brzmi czy można przekształcić na ciągnik rolniczy w jakimś stopniku tj. ładowacz czołowy oraz zamontować zaczep czy jest to gra niewarta świeczki? Jezeli jest sens, to można mieć niedrogo ciagnik do ładowacza oraz oprysku.
    • Przez waldii1
      Witam wszystkich forumowiczów chciałbym spytać kolegów jak jest teraz z wózkami dolly trzeba je rejestrować aby poruszać się po drogach publicznych? Czy ktoś z kolegów używa takich sprzęgów do transportu zboża i rzepaku do skupów? Miał osobisty kontakt z naszą władzą? Po rozmowie z jednym z polskich producentów stwierdził:
      "Można się poruszać po drogach publicznych bez obaw. Już to przerabialiśmy.
      Podczas gdy wózek podczepiony jest do ciągnika, a naczepa do wózka, to w tej konfiguracji wózek występuje jako urządzenie sprzęgające. Nie wymaga, to żadnych dodatkowych uprawnień.
      Podczas gdy wózek podczepiony jest tylko do ciągnika i nie ma naczepy, wówczas występuje jako przyczepa rolnicza â specjalna i również nie wymaga rejestracji i stosownych dodatkowych zezwoleń. Można ją porównać np. do siewnika."
      Myślę nad wykonaniem takiego wózka ale nie wiem czy warto jeśli trzeba by go zarejestrować to średnio się opłaca, załatwienie teraz wszystkich formalności to koszmar:/

Czekam na Wasze opinie i doświadczenia, pozdrawiam.
    • Przez yale
      http://www.tygodnik-...ne_usterki.html
      co o tym myslicie czy ja tu była wina?bo nawet jak przeciazał przód co robi chyba kazdy w turze to po tak krotkim czasie nie powinien sie rozleciec,
    • Przez winner2005
      Niezastąpiony w każdym domu. Jak robiłem to już hurtowo