kanibal

Stukanie po wymianie tulei

Polecane posty

kanibal    0

Od pewnego czasu zauważyłem, że z pod głowicy zaczyna sączyć olej, okazało się, że tuleja jest pęknięta. Po wymianie tulei, tłoka i korbowodu przez mechanika coś stuka w silniku, ale nie mam pojęcia co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Od pewnego czasu zauważyłem, że z pod głowicy zaczyna sączyć olej, okazało się, że tuleja jest pęknięta. Po wymianie tulei, tłoka i korbowodu przez mechanika coś stuka w silniku, ale nie mam pojęcia co.

To bierz tego mechanika i niech rozbiera i sprawdza co jest nie tak a druga sprawa zaraz to powinien sprawdzić a nie a zostawić cię z tym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Czyli to był majster popsuj... Jeśli tuleja pękła, to po co wymieniać korbowód? (czyżby od jakiegoś innego starego silnika wsadził?)

Jak nie duży przebieg na komplecie to się wymienia cylinder i w pole.

A tak to może być nawet panewka nie tego rozmiaru, rozkalibrowane otwory w korbowodzie, lub nawet złożenie na brudno i przytarcie.

Reklamować naprawę i NIE JEŹDZIĆ!!!

Ja nigdy bym nie zrobił komuś takiego czegoś.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Sam się chyba kąt nie przestawił a nie sądzę żeby do zmiany cylindra ruszał rozrząd czy pompę.

Też się zastanawiam po co zmieniał tłok i korbowód. Do nowego cylindra wrzuciłbym tylko nowe pierścienie a tłok i korbowód zostawił stary. Chyba, że coś było nie tak i trzeba było zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Xxx
    • Przez slawuch
      Witam! Niedawno zakupiłem Massey 3060 z 91 roku maszyna wizualnie ok lecz gdy włączę przedni napęd to coś puka w tylnym moście i zauważyłem także iż przednie koła nie ciagna jak powinny a mianowicie kiedy maja opór to sie przestaja krecic ale jak maja lżej to widac jak by ciagły Czy cos tam w moście sie slizga czy przeskakuje.Prosze o wasze spostrzeżenia i ewentualne rady
    • Przez fergusonki
      witam,mam pytanko co może byc z massey ferguson 3125 jeżeli na małych obrotach puka coś a jak gazuje to mniej ale też troche popukuje.olej nie leci więc podejżewam że łożysko chyba nie.prosze o wszystkie odpowiedzi
    • Przez 18mateo18
      Witam
      Odkąd stałem się posiadaczem mtz to niepokoją mnie stuki w skrzyni biegów lub na reduktorze(żółw-zając). I niewiem co to może być przyczyną może jakieś łożysko. Stuki pojawiają się na małym gazie i podczas prasowania a przestają gdy wcisne sprzęgło lub lewarek od reduktora wyłącze na luz
    • Przez maciekmgg
      Witam,w moim c360 od jakiegoś czasu na 3 biegu słychać charakterystyczne stukanie,pukanie .Teraz moje pytanie czy to sam tryb 3 czy może dyfer do roboty ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj