Skocz do zawartości
kanibal

Stukanie po wymianie tulei

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kanibal    0

Od pewnego czasu zauważyłem, że z pod głowicy zaczyna sączyć olej, okazało się, że tuleja jest pęknięta. Po wymianie tulei, tłoka i korbowodu przez mechanika coś stuka w silniku, ale nie mam pojęcia co.

Wiadomość z agroFakt.pl

balcerek1    91

Od pewnego czasu zauważyłem, że z pod głowicy zaczyna sączyć olej, okazało się, że tuleja jest pęknięta. Po wymianie tulei, tłoka i korbowodu przez mechanika coś stuka w silniku, ale nie mam pojęcia co.

To bierz tego mechanika i niech rozbiera i sprawdza co jest nie tak a druga sprawa zaraz to powinien sprawdzić a nie a zostawić cię z tym problemem.

zbyszekbrzuze    110

Czyli to był majster popsuj... Jeśli tuleja pękła, to po co wymieniać korbowód? (czyżby od jakiegoś innego starego silnika wsadził?)

Jak nie duży przebieg na komplecie to się wymienia cylinder i w pole.

A tak to może być nawet panewka nie tego rozmiaru, rozkalibrowane otwory w korbowodzie, lub nawet złożenie na brudno i przytarcie.

Reklamować naprawę i NIE JEŹDZIĆ!!!

Ja nigdy bym nie zrobił komuś takiego czegoś.

mani51    57

Sam się chyba kąt nie przestawił a nie sądzę żeby do zmiany cylindra ruszał rozrząd czy pompę.

Też się zastanawiam po co zmieniał tłok i korbowód. Do nowego cylindra wrzuciłbym tylko nowe pierścienie a tłok i korbowód zostawił stary. Chyba, że coś było nie tak i trzeba było zmienić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się