Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

532 odpowiedzi na ten temat

#61 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:27

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń No ale sam powiedz co możemy zrobić w tym temacie. Co da strajk? Ja ciągle powracam do prod. roślinnej a kto się przejmuje że mi wymarznie, wymoknie czy grad stłucze czy słońce wypali. I powtarzam po raz kolejny , że na pewno nikt z nas nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dzisiaj, 12:03
  •  

#62 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:27

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Boku27 nie pleć że coś tam wyssaliśmy od Niemiec czy innych krajów starej unii. Ani jedna złotówka nie została w kraju bo kupowaliśmy maszyny tamtejszych producentów.
A jakiekolwiek porównywanie hodowli do uprawy zupełnie niema sensu. Nie opłaci się nie siejecie dopłata jakaś płynie. A weź nagle zatrzymaj produkcję trzody, zatrzymaj prosiaki w „d*pie”. Powiec im niech się nie rodzą.
Robota jest prosta zatrzymać napływ do polski wieprzowiny tym sposobem można utrzymać jakąś cenę jak brak to dokupić ale świeże a nie 30 letnie. Ale minister na razie jest na olimpiadzie jak przyjedzie to popatrzy.
Mam polski stół pod bokiem nic nie kupują jednak coś przetwarzają ale co to nikt nie wie bo nikt tam z mojej miejscowości nie pracuje. Cuchnie stamtąd tak że rakarnia to przy tym pikuś.

#63 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:31

A CZY PISANIE ŻE KTO WAS ZMUSZA DO TRZYMANIA SWIN TO UWAŻASZ ZA STOSOWNE???!KARZESZ NAM ZOSTAWIĆ TE PIEKNE CHLEWNIE PUSTO? NA KTÓRE PRACOWAŁO DWA POKOLEŃ.Nie myśl że nie uprawiamy rzepaku i nie siejemy kuku?.

Ja ciebie rozumiem ale sam powiedz jak nie będziesz wychodził na plus to co ?? Będziesz żył wspomnieniami przez pryzmat lepszych cen ? Liczy się to ile masz w kieszeni a nie to jakie masz budynki na podwórku. Jest zamęt ( miejmy nadzieję że chwilowy) ale powróci i cena i możliwość handlu. Budynków nie musisz niszczyć czy przerabiać ale trzeba przeczekać i myśleć co dalej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:35

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Niektórzy chyba nie wiedzą o co chodzi, ale strasznymi ekspertami się czują. Polska bardzo dużo eksportuje wieprzowiny, jesteśmy trzecią siła w europie po niemcach i dani. A tu przez 2 martwe dziki znalezione kilkaset metrów od granicy możemy skończyć hodowle w ciągu kilku miesięcy. Na dzień dzisiejszy koszty paszy przekraczają przychody ze sprzedaży a gdzie reszta kosztów.Chcecie się o tym przekonać sprzedawając swoje zboże za niższą kwote niż wydana na nawóz na to zboże wysiany?

#65 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:40

Boku27 nie pleć że coś tam wyssaliśmy od Niemiec czy innych krajów starej unii. Ani jedna złotówka nie została w kraju bo kupowaliśmy maszyny tamtejszych producentów.
A jakiekolwiek porównywanie hodowli do uprawy zupełnie niema sensu. Nie opłaci się nie siejecie dopłata jakaś płynie. A weź nagle zatrzymaj produkcję trzody, zatrzymaj prosiaki w „d*pie”. Powiec im niech się nie rodzą.
Robota jest prosta zatrzymać napływ do polski wieprzowiny tym sposobem można utrzymać jakąś cenę jak brak to dokupić ale świeże a nie 30 letnie. Ale minister na razie jest na olimpiadzie jak przyjedzie to popatrzy.
Mam polski stół pod bokiem nic nie kupują jednak coś przetwarzają ale co to nikt nie wie bo nikt tam z mojej miejscowości nie pracuje. Cuchnie stamtąd tak że rakarnia to przy tym pikuś.

Przeczytaj mój post jeszcze raz ale ze zrozumieniem bo napisałem "wysłali" a nie "wyssali" . Jak mam nie porównywać prod roślinnej ze zwierzęca. Przecież jak 2 lata temu była cena rzepaku ( że tak się jego czepiłem) po 2150 i wszyscy nagle się obudzili i zaczęli siać rzepak i cena przed żniwami spadła do 1350 to co miałem zrobić? Cały rok pracy, martwienia i finansowania w to i co miałem nie kosić i iść pod sejm strajkować ? Co do sprowadzania świń z zachodu to wina konsumentów że kupują "promocje" w Tesco czy Biedronce. Bo dla niektórych jest bez różnicy co jedzą bo są przyzwyczajeni od małego do taniego żarcia. Z tego co pamiętam jak hodowaliśmy bydło był utworzony Fundusz na promocję Polskiego mięsa . Co się z tym tematem dzieje?

#66 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:43

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń WIDZĘ ŻE TY NIC NIE ZROZUMIESZ I BĘDZIESZ DALEJ O SWOICH WYMARZNIECIACH PISAĆ.ZAPAMIETAJ JEDNO ŻE JAK MY NIE BEDZIEMY PRODUKOWALI TO ZROBI TO ZA NAS KTO INNY A TY I WIELE ZAKŁADÓW ZOSTANA NA POGRANICZU BANKRUCTWA

#67 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:48

No ale sam powiedz co możemy zrobić w tym temacie. Co da strajk? Ja ciągle powracam do prod. roślinnej a kto się przejmuje że mi wymarznie, wymoknie czy grad stłucze czy słońce wypali. I powtarzam po raz kolejny , że na pewno nikt z nas nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy.

Ciężko się czyta to co piszesz. Wszystkim tylko odradzasz wszystko. Chcą chłopaki strajkować niech strajkują chcesz to dołącz do nich i powiedz to co tobie nie pasuje może i ty przy okazji coś ugrasz dla swojej dziedziny rolnictwa. Moim zdaniem to powinien być ogólnopolski strajk,powinni się połączyć wszyscy rolnicy.Czyli hodowcy bydła mięsnego bo ta dziedzina rolnictwa jest chyba najmniej opłacalna,oraz hodowcy świń jak i rolnicy zajmujący się produkcją roślinną.

#68 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:48

Niektórzy chyba nie wiedzą o co chodzi, ale strasznymi ekspertami się czują. Polska bardzo dużo eksportuje wieprzowiny, jesteśmy trzecią siła w europie po niemcach i dani. A tu przez 2 martwe dziki znalezione kilkaset metrów od granicy możemy skończyć hodowle w ciągu kilku miesięcy. Na dzień dzisiejszy koszty paszy przekraczają przychody ze sprzedaży a gdzie reszta kosztów.Chcecie się o tym przekonać sprzedawając swoje zboże za niższą kwote niż wydana na nawóz na to zboże wysiany?

Ale kolego zauważ jedną sprawę, nie wiem czy ty pisałeś o tym bo nie czytałem wszystkich postów, Ale chodzi mi o eksport i import. Otóż sam piszesz że Polska bardzo dużo eksportuje na wschód czy zachód ale z drugiej strony ganicie że mięso z zachodu trafia do Polski.
To trochę jak z tą anegdotą : Co jest dobre ? Jak nasza krowa u sąsiada w polu. A co złe?Jak jego krowa u nas na polu.
Czy ty myślisz że ja nigdy nie miałem hodowli ? Miałem. Trzymaliśmy bydło mleczne i opasy. Tez różnie bywało z ceną i zbytem. Pamiętasz akcje z BSE ? To nie jest analogiczna sytuacja do tamtej ? Więc proszę nie piszcie że nikt nie wie o co chodzi w hodowli bo to kawałek ciężkiego chleba. Ale cóż każdy wybiera swoją drogę w życiu czy kierunek w rolnictwie.

#69 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 luty 2014 - 19:51

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Jak nie będzie świń i bydła to sam sobie zjesz swoje zborze.

#70 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:55

Ciężko się czyta to co piszesz. Wszystkim tylko odradzasz wszystko. Chcą chłopaki strajkować niech strajkują chcesz to dołącz do nich i powiedz to co tobie nie pasuje może i ty przy okazji coś ugrasz dla swojej dziedziny rolnictwa. Moim zdaniem to powinien być ogólnopolski strajk,powinni się połączyć wszyscy rolnicy.Czyli hodowcy bydła mięsnego bo ta dziedzina rolnictwa jest chyba najmniej opłacalna,oraz hodowcy świń jak i rolnicy zajmujący się produkcją roślinną.

Ale ja nikomu nie odradzam strajkować. Ale trzeba być realistą i mieć argumenty w dłoni aby coś zdziałać. A nie iść tylko po to aby po krzyczeć bo to przeważnie nic nie daje. Fakt może za mało wiem o tym co rząd może w tej sytuacji zrobić dlatego prosiłem aby ktoś opisał jakie mają możliwości, ale nikt tu nie śpieszy z informacją tylko pokrzykuje aby się nie wtrącać bo gówno wie.

Jak nie będzie świń i bydła to sam sobie zjesz swoje zborze.

Ty się martw abyś swoich świń nie musiał jeść jak już idziesz w takie głupie posty. Mojego zboża twoje świnie nie jedzą więc bądź spokojny. Ja na razie się nie martwię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:57

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Tak tak jak będziesz siedział cicho to napewno rząd ci pomoże. Trzeba ich zmotywować do ruszenia mózgownicą żeby coś zdziałali a jak wiadomo strach o stanowisko może pobudzić szare komórki pana Kalemby o ile je ma.

#72 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:01

WIDZĘ ŻE TY NIC NIE ZROZUMIESZ I BĘDZIESZ DALEJ O SWOICH WYMARZNIECIACH PISAĆ.ZAPAMIETAJ JEDNO ŻE JAK MY NIE BEDZIEMY PRODUKOWALI TO ZROBI TO ZA NAS KTO INNY A TY I WIELE ZAKŁADÓW ZOSTANA NA POGRANICZU BANKRUCTWA

Może zabrzmi to trochę egoistycznie ale moja sytuacja wygląda trochę inaczej. Otóż jeśli kto inny zacznie produkować trzodę to ktoś inny będzie potrzebował zboża.

Tak tak jak będziesz siedział cicho to napewno rząd ci pomoże. Trzeba ich zmotywować do ruszenia mózgownicą żeby coś zdziałali a jak wiadomo strach o stanowisko może pobudzić szare komórki pana Kalemby o ile je ma.

Napisz konkretnie a nie pieprzysz w kółko to samo. Pójdziesz pod sejm i co powiesz do kamery jak redaktor podejdzie ??? Proszę o konkrety bo na razie wiadomo ,że jest źle .

#73 Share Jaroo

Jaroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Rolnictwa

Napisany 22 luty 2014 - 20:03

Ale powiedzcie sami : Czy ktoś zmusza was do trzymania świń ??? Nie. Po to jest kalkulator i ołówek aby sobie liczyć koszty. Jeśli się nie opłaca to po co trzymać ? Niektórzy pisali że Polska to rynek zbytu dla Unii. A czy Polska nie eksportuje wieprzowiny, mleka , jabłek i pewnie jeszcze wielu rzeczy? Na co liczycie że rząd utrzyma ceny świń powiedzmy na poziomie 7 zł/kg. Mówicie o świniach jakby najważniejsze były w rolnictwie. A cena rzepaku, kukurydzy czy zbóż to co jest stała ? Koszty w kierunkach roślinnych są stałe ? Mleko było za psie pieniądze ludzie klneli ale trzymali. Teraz odrabiają straty. Taka to jest branża i nic się zmieni nie przetwarzając produktów bo niestety jesteśmy uzależnieni od firm przetwarzających nasze produkty. Ktoś napisał żeby nie sprzedawać tanio to będą dawać wyższe ceny. Ludzie w ekonomii nie ma pustki ani sentymentów. Tak tu każdy psioczy na Niemcy i Danię ale niech każdy sobie zrobi rachunek sumienia ile wysłał im pieniędzy za maszyny i ciągniki brane z PROW.

Ja jestem właśnie w końcowej fazie budowy tuczarni o wartości prawie 1,5mln zł i uważasz że co teraz wezmę kalkulator i wyliczę że to mi się nie opłaca i nie będę hodował??? a za co spłacę kredyt??? zauważ że jeśli nie będzie hodowli to i cena zbóż drastycznie spadnie... Więc człowieku zastanów się co piszesz albo inaczej dobieraj słowa!!!

#74 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Problem w tym że w tej chwili pisanie o spółdzielniach niema większego sensu. Export Polskiego mięsa stoi , magazyny się zapełniają więc to nie chodzi o to czy będziemy odstawiać tuczniki każdy osobno czy w grupie bo może się okazać za jakiś czas (odpukać) że nie będziemy mieli gdzie tego sprzedać... Przeżyłem już kilka świńskich dołków i zawsze sobie myślałem : a tam gorzej już nie będzie, ale niestety się przeliczyłem. Myślałem też że ten nieudany zamach na sejm czegoś tych posłów (osłów) nauczy że nie mogą się czuć bezkarni że jeśli nie zaczną robić czegoś dla prostych ludzi to ten lud się przebudzi. Ale jak widać dla nich nadal liczy się to żeby jak najwięcej nagarnąć do swoich portfeli.Niestety ale Polskie rolnictwo jest powoli wyniszczane przez zachód i stanie sięto o czym wielu mówi: będziemy dla nich rynkiem zbytu najgorszych towarów bo na lepszy nie będzie nas stać. Wszystko w temacie. Ech idę sie napić bo nie mam już sił się denerwować <_<

#75 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Zdziwisz się jak niemcy cię wyrolują.To że masz setki ha nie znaczy że poradzisz sobie z wrogim nastawieniem innej nacji do twojej egzystencji a te ha za kilka lat możesz przeklinać że je masz.

#76 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 22 luty 2014 - 20:05

Ty się martw abyś swoich świń nie musiał jeść jak już idziesz w takie głupie posty. Mojego zboża twoje świnie nie jedzą więc bądź spokojny. Ja na razie się nie martwię.

Widać nie łapiesz podstawowych powiązań w gospodarce.

Tak na marginesie od 20 lat w naszym gospodarstwie nie ma świń głównie bydło mleczne i produkcja roślinna, ale ja w przeciwieństwie do Ciebie i tobie podobnym wiem że bez produkcji zwierzęcej szybko zrobi się nadprodukcja roślinna,

#77 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:12

Ale powiedzcie sami : Czy ktoś zmusza was do trzymania świń ??? Nie. Po to jest kalkulator i ołówek aby sobie liczyć koszty. Jeśli się nie opłaca to po co trzymać ? Niektórzy pisali że Polska to rynek zbytu dla Unii. A czy Polska nie eksportuje wieprzowiny, mleka , jabłek i pewnie jeszcze wielu rzeczy? Na co liczycie że rząd utrzyma ceny świń powiedzmy na poziomie 7 zł/kg. Mówicie o świniach jakby najważniejsze były w rolnictwie. A cena rzepaku, kukurydzy czy zbóż to co jest stała ? Koszty w kierunkach roślinnych są stałe ? Mleko było za psie pieniądze ludzie klneli ale trzymali. Teraz odrabiają straty. Taka to jest branża i nic się zmieni nie przetwarzając produktów bo niestety jesteśmy uzależnieni od firm przetwarzających nasze produkty. Ktoś napisał żeby nie sprzedawać tanio to będą dawać wyższe ceny. Ludzie w ekonomii nie ma pustki ani sentymentów. Tak tu każdy psioczy na Niemcy i Danię ale niech każdy sobie zrobi rachunek sumienia ile wysłał im pieniędzy za maszyny i ciągniki brane z PROW.

Chłopie czy ty wiesz o czym my piszemy producenci trzody stali się ofiarami gry policzonej to niema nic wspólnego z wolnym rynkiem twój post już sobie skopiowałem założę się jak sytuacja w trzodzie się nie zmieni to w żniwa pierwszy z bronami polecisz blokować drogę bo zboża nikt nie będzie chciał kupić
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#78 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:13

Ja jestem właśnie w końcowej fazie budowy tuczarni o wartości prawie 1,5mln zł i uważasz że co teraz wezmę kalkulator i wyliczę że to mi się nie opłaca i nie będę hodował??? a za co spłacę kredyt??? zauważ że jeśli nie będzie hodowli to i cena zbóż drastycznie spadnie... Więc człowieku zastanów się co piszesz albo inaczej dobieraj słowa!!!

Ale kolego odkąd pamiętam w naszej branży czy roślinnej czy zwierzęcej od dobrych 20 lat cały czas są wyboje. Tym bardziej podziwiam ludzi takich jak Ty że inwestują tak duże pieniądze w budowę budynków inwentarskich. Na pewno przed podjęciem tej decyzji musiałeś brać pod uwagę zawirowania cen trzody. Rynek zbóż nie jest tak mocno zależny od rynku trzody chlewnej. Naprawdę bardzo jest mi przykro z powodu tej sytuacji ale nie szukajcie sobie chłopca do bicia w mojej postaci bo nie na tym polega problem. Przez waszą złość odbieracie moje posty jako atak na Was lub inaczej rzecz ujmując jakbym się cieszył z tego powodu.

#79 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 22 luty 2014 - 20:13

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń To przysłowie w tej dyskusji pasuje zacytować.Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.Tyle w temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Jaroo

Jaroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Rolnictwa

Napisany 22 luty 2014 - 20:16

Przeczytaj mój post jeszcze raz ale ze zrozumieniem bo napisałem "wysłali" a nie "wyssali" . Jak mam nie porównywać prod roślinnej ze zwierzęca. Przecież jak 2 lata temu była cena rzepaku ( że tak się jego czepiłem) po 2150 i wszyscy nagle się obudzili i zaczęli siać rzepak i cena przed żniwami spadła do 1350 to co miałem zrobić? Cały rok pracy, martwienia i finansowania w to i co miałem nie kosić i iść pod sejm strajkować ? Co do sprowadzania świń z zachodu to wina konsumentów że kupują "promocje" w Tesco czy Biedronce. Bo dla niektórych jest bez różnicy co jedzą bo są przyzwyczajeni od małego do taniego żarcia. Z tego co pamiętam jak hodowaliśmy bydło był utworzony Fundusz na promocję Polskiego mięsa . Co się z tym tematem dzieje?

Jeśli piszesz już o rzepaku to coś Ci powiem zauważ że cena 2150 to był taki rekord który trafia się raz na kilkanaście lat tak ja to było np z chmielem... Cena 1350 to szczerze Ci powiem że wcale nie była tragedia bo ja od dawna zajmuję się uprawą rzepaku i powiem Ci że sprzedawałem go nawet po 860zł... No właśnie trzeba żeby rząd postarał się pomóc rolnikom w promocji Polskiego mięsa i żeby do Tesco czy Biedronki trafiało nasze Polskie mięso a nie sprowadzane z zachodu...