Mati2812820

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie?

Polecane posty

jahooo    9243

jak nie masz EHR, nie masz co marzyć o orce bez kółka. Chyba, ze masz zupełnie nowy ciągnik, bez luzów na cięgnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nawret z ehr nie jesteś wstanie orać bez koła .. pozatym są takie pługi .. raczej nie .. ja bez koła tylko odoruje to jakos idzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
Napisano (edytowany)

EHR to właśnie zintegrowana regulacja siłowo/pozycyjna.

Mechanicznie, to bardzo dobrze to działa w C-360, ale w MTZ to porażka. O ile orzę bez problemu bez kółka w C-360 , to w MTZ nie znam takich magików. Ja mam za małe doświadczenie z tym ciągnikiem, ale znam wieloletnich użytkowników i nikt bez kółka nie orze. Na jednorodnej glebie jest OK, ale na mozaikach nie daje rady, za wolna reakcja, mała precyzja.Ciągniki z EHR mają czujnik obciążenia na dolnych ramionach , więc do nich cięgło umieszcza sie w fasolce pływającej u góry, podnośnik reguluje głębokośc orki w zależnośći od siły uciągu na dolnych zawiesiach. W C-360 i MTZ mocuje się cięgło w otworze bez fasolki, bo regulacja siłowa/pozycyjna jest na górnym cięgle, więc przełożenie musi być na sztywno

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof73    0

pewnie trzeba sobie dać spokój ijak przyjdzie czas orki to robic to po staremu [chociaż luzów na ramionach nie ma ciągnik 2010r -450mtg];jeszcze inna możliwość żeby szło lżej można kółko dać przy 4 skibie[gorzej przy miedzach];zmienić na pompowane i zamiast tulejek ślizgowych założyć łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

MTZ 82 + krone mustang 3x40 + włóka :D 5 żółw lub 3 zając na glinie jak sucho to nawet 4 żółw :rolleyes:

 

powiem że orałem kiedyś phx to lepiej orać 3 skibami i szybciej jechać niż usilnie katować z 4x40 a tak 3x40 i górki i gliny nie straszne :) chociaż na równym i słabszej ziemi z 4 da rade ziemia ziemi nie równa :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

jestem nowym posiadaczem mtz 82 wszesniej tez uzywalem radzieckiej technologi tylko ze w mniejszym wydaniu t 25 w jesieni oralem jeszcze ug 3x30 bo to ciagala c360 i bylo ok

ale kupilem obrotowa 3ke huard ale nie moge jej dobrze ustawic ciagnik sciaga w zaorane przod w girze jakbyc 20 t ciagnol jaka jest przyczyna dodam ze nie mam z przodu obciaznikow wczesniejszy wlascicieltego pluga oral nim zetorem 7211????ale podobno braklo mu mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

albo pług jest krzywy ,albo musisz go inaczej ustawić ,zajrzyj do tematów na temat pługów .no i trójkę mtz powinien uciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Przód zalekki masz i dlatego. Jak orałałem akpilem 4x40 miałem to samo. Nie potrzebnie odpinałem chwytak od tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

300 kg na przód, a jak ściąga cię "drfft" musisz wyregulować kont natarcia takie pokrętło cały pług musi iść w przeciwną stronę do orki poprawacie mnie bo nie wiem jak nazywa się ta regulacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

z regulacja jest problem bo nie mam zabardzo czym regulowac brak jakich kolwiek srub jak znajde jutro chwilke to dodam fotki pluga

w czasie orki mam problem bo przod w gorze w transporcie w miare kieruje ale trzeba uwazac a moze toz ta moja hydraulika jest cos walniente te cuda inzynieri regulatory itd moze to one robia cala robote mam jeszzcze jedno pytanie ta sprezyna sruby zaczepu jakie ma zadanie ????????http://allegro.pl/mtz-82-sprezyna-sruby-zaczepu-i3924793691.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

co tu filozofować masz lekki przód i pływa ja mam lżejszy pług od ciebie 250 kg z przodu i jeszcze mi pływa

 

 

O ile się nie mylę ta regulacja nazywa się "Ustawienie punktu ciągu" na pewno masz tą regulacje nawet zagonowy polski UG 3 to ma :)

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

sprawa jasna zrobic balast i szukac jakiejs dzialki do zaorania moze cos nie przezimuje??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

A co ma za lekki przód do tego że go sciąga jak już opuscił pług?.najwyżej by mielił w miejscu .Tak jak napisałem wcześniej jedynie regulacja lub po prostu pług jest krzywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Mtz 82 + overum 3 skiby. Podrywka na 6 czasami 7 a na głęboko 4


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

mialem 4 zagonowa jak pokrzywiłem wziołem na jesieni od kolegi nowego tura 35 rozkręcony na max czyli160cm prędkość ponad 8km new holand 5020 z 3 miał problemy spalanie mniejsze niż 4x35 nic nie uciągało i nie podrywało teraz kupiłem kuhn 3x45 i myśle że nie powinno być gorżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

czy dam sobie rade z takim zestawem 2,5m mtz 82 chodzi mi o79766133_4_644x461_agregat-uprawowo-siewny-aktywny-brona-wirowa-lelly-3metry-rolnictwo_rev002.jpgpodnosnik bo z uciagiem to raczej sobie poradze

Edytowano przez kali828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak masz hydraulikę w dobrym stanie to podniesie, ale bez siłowników wspomagających szybko ją wykończysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

spokojnie u znajomego podobna brona jest zagregowana z siewnikiem amazone d8 i chodzi super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

czy dam sobie rade z takim zestawem 2,5m mtz 82 chodzi mi o79766133_4_644x461_agregat-uprawowo-siewny-aktywny-brona-wirowa-lelly-3metry-rolnictwo_rev002.jpgpodnosnik bo z uciagiem to raczej sobie poradze

To potrafi rusek http://www.agrofoto....e-werk-amazone/


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez dezmond_
      U mnie jak narazie jest pod tym względem dość słabo możecie niewiezyć ale przez całe ubiegłoroczne żniwa widziałem tylko jednego gospodarza który prasował duże kostki Ja nadal mam prase rolująca John Deere 582 (już dość zużytą) i zamierzam kupić prase do duzych kostek bo moim zdaniem są lepsze od bel ale jeszcze chyba nie w tym roku...
      A jak u was czy duże kostki wypieraja bele czy raczej prasy rolująca niepodzielnie żądzą ?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
    • Przez MasseyRap
      Witam panowie, panie poszukuję do mojego mf 3065 pługa 3x40 z możliwością poszerzenia do 50cm na skibę i moje pytanie brzmi czy znacie jakiś dilerów maszyn używanych w województwie kujawsko-pomorskim, którzy mogli by taki pług posiadać ? Cena w granicach 10tys.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj