Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont silnika

117 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 17 grudzień 2013 - 17:15

Remont silnika Tak jak w temacie robię remont silnika w swoim 3060 i doszedłem już do momentu wyjmowania tulei. Jak je wyjąć ? Ściągaczem nie pójdzie bo za cienkie są u dołu. Boję się, że czeka mnie wybijanie na prasie ( dużo roboty jeszcze z wyjęciem bloku). Druga sparwa po remoncie jak mu wleję Turdus 15w40 będzie dobry ? Wcześniej chodził na nim ale jak patrzyłem w instrukcji producent poleca Platinum Ultor Plus 15w40 więc to chyba będzie to samo ( chodzi mi o symbol ) ? Dzięki za wszelkie odpowiedzi :) ( najbardziej chodzi mi o wyjęcie tych tulei ;) )
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont silnika Dzisiaj, 14:28
  •  

#2 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:17

Remont silnika tuleje to pewnie jak każdy ferguson ma suchę czyli tylko prasą a olej może być jak najbardziej

#3 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:18

Remont silnika Kolego blok musisz oddać do zakładu specjalizującego sie w remontach silnika bo w perkinsie jest ten problem, ze tuleje musisz wbijac na specjalnej prasie, zeby ich nie pokrzywic. Co do oleju to Turdus bedzie dobry. Moze byc falco lub tez superol CD. :)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#4 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:27

Remont silnika kto mądry w tych czasach leje superol już najtańszy turdus lepszy od tego oblepia silnik jak jakaś smoła,a o tuleje zapytać tam gdzie np. obrabiają silnik planowanie itp. bo mi tam wybijali i wkładali nowe

#5 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:52

Remont silnika jaki koszt takiego remontu? chodzi mi o częśći;)

#6 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:52

Remont silnika Hmm mi się coś o uszy obiło ze niektórzy chłodzą żeby było łatwiej wyjąc tzn. zamrażają same tuleje, tak samo przy zakładaniu niektórzy mechanicy robią. Chyba ze są tacy jak u mojego sąsiada to w 3P na chama wbili tuleje to potem szlifierka tłok poprawiali :lol: :lol:

#7 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 19:18

Remont silnika @boku27 Można i tak :D A z tym zamrażaniem to słyszałem ;) W takim razie mam zajęcie na jutrzejsze popołudnie i wieczór ;) To jak tak nie bd nic kombinował zawiozę do wyciśnięcia.
@pisklaczun koszt jeszcze nie znany do końca ale powiem Ci że w sklepie znajomy dał mi 3 oferty ( chodzi mi o 3 firmy produkujące te tłoki całe zestawy naprawcze ;) ) I ceny w zależności od 200 do 280 zł :) Chyba wezmę te droższe, z anglii może "pochodzą" dłużej ;) czyli już wychodzi koło 1200 same tłoki, tuleje i pierścionki a jeszcze patrzę, że i zawory muszę też zawieźć z głowicą niech zrobią bo za głęboko są ( chodzi mi tu od tłoka str. ). Nie wiem jak z robocizną ale pewnie 2 tyś mało będzie :) Ale lepiej teraz niż w robocie ma mi coś zawalić i przestoje. Tuleje widać, że dostały swoje jadąc palcem od środka czuć wyrażnie wrąbkę do kąd dochodziły pierścionki. Mogę też powiedzieć że ktoś już się z tym kiedyś tez bawił bo tłoki i pierścionki w bdb stanie, nie wyglądają by były oryginalne ( '91 r ) :) W takim razie leję Turdus :)

Dodany obrazek

#8 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:00

Remont silnika @rolnik wcześniej nie było lepszego oleju to i na superolu smigaly ciągniki i do tej pory ludzie na nim jeżdżą, wiec daruj sobie z takimi komentarzami. Ja poddałem tylko propozycje jakimi olejami moze zalać silnik.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#9 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:18

Remont silnika ja w moim masseju zechce na wiosne ustawić zawory i naprawić wałek bo nie działa;)

#10 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:18

Remont silnika kolego lepiej oddać do zakłdu ja swojego 3p oddawałem do iławy i okazało się że jedna tuleja teraz juz nie pamiętam była mniejsza albo większa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:22

Remont silnika Ja oddam do Przasnysza robią głowice może i to zrobią jak nie to pewnie kurs na Ciechanów :)

Dodany obrazek

#12 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:24

Remont silnika Choćbyś zamontował i angielski komplet popełniasz dalej ten sam błąd co wielu.
Jeżeli trafisz na normalny zakład, to nie będą chcieli montować twoich tylko doradzą wstawienie surowych i rozwiercanie. Powód jest prosty. Po takim czasie eksploatacji nie ma bloku gdzie gniazda tulei są idealnie okrągłe. Tuleja zostanie wprasowana ale odkształci się co wpłynie na jej współpracę z pierścieniami i tłokiem.
Po krótkim czasie silnik zacznie brać olej i będziesz zastanawiał się dlaczego tak szybko.
Nie bądź frajer zrób to jak należy.

#13 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:33

Remont silnika Cenna wskazówka i masz rację . A potem do tych rozwierconych tłoki mogę już kupić np. te angielskie czy jakieś tam i będą w pełni pasowały tak jak by o były "fabryczne" tuleje ? :)

Dodany obrazek

#14 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:42

Remont silnika Nie rozwiercane tylko honowane czyli szlifowane na wymiar i tłoki pasują bez problemów tak jak by to były fabryczne tuleje.

#15 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 20:49

Remont silnika Wielkie dzięki Panowie ;) Człowiek w nieświadomości mógł by zrobić niezłą głupotę a w efekcie jeszcze naraził bym się może na kolejne wydatki za jakiś czas :) Trzeba w takim razie w tym kierunku patrzeć .

Dodany obrazek

#16 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:50

Remont silnika u mnie w małym masseju też się zbiliża do remontu i też będe sam robił tylko do tulei znajomego mechanika zawołam i może jakos tanim kosztem to sie zrobi;)

#17 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:51

Remont silnika Ja tam się nie bawię sam w wyciskanie czy montaż nowych daję do zakładu i sprawdzają wszystko robią kosztorys albo robimy albo nie i za diagnozę nic nie płace jak zdecyduje że kupie inny silnik. A co do tulei to musisz zapytać czy to jest do obróbki czy gotowe. A wał masz w porządku? bo jak się bawić w remont to chyba na całego bo po co 2 razy robić jak okaże się że wał do szlifu bo ciśnienie słabe a jeśli ni to chociaż rozważ montaż nowych panewek bo na pewno są już czerwone

@pisklaczu lepiej raz a dobrze niż tanim kosztem bo później piszą po forach że ledwo co remont zrobiony a nie chodzi czy bierze olej, jedynie że do żyda idzie to inna sprawa

Edytowany przez waldek315, 17 grudzień 2013 - 21:54.

#18 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:59

Remont silnika nie ma co się bawić samemu w te tuleje bo są bardzo cienkie i może pęknąć albo krzywo się nabije i też już po tulei dać parę groszy i niech nabiją.a co do superolu no i co z tego że chodziły ale silnik po takim oleju jest w środku cały czarny i pare mm syfu do tego doliczyć jakość dzisiejszych części to 5 lat i masz silnik do remontu

Edytowany przez rolniku360, 17 grudzień 2013 - 22:01.

#19 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:14

Remont silnika Wał jest ok :) Panewki pewnie też wymienię :) Jest tak jak myślałem - zaczynam od jednej rzeczy kończę na wielu ;) Ale coś za coś zrobię teraz będę miał przynajmniej z nim spokój ;) Olej zaleję Turdus , C-360 też na nim u mnie chodzi i jest ok :) Jak robić to robić ... zobaczymy wiosną efekt. A jak z docieraniem ? Mam instrukcje różne różniste i po polsku od serii 36xx pisze że można od razu w robotę - ale to jest mowa o ciągniku branym od dilera a za pewne w fabryce jakieś tam docieranie było ? Nigdy nie miałem styczności z tym i byłbym wdzięczny gdybyście i w tym temacie coś podpowiedzieli :)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:25

Remont silnika na początku z lekkim obciążeniem ważne żeby silnik miał swoją temperaturę roboczą po 20 mth można lecieć w pole oczywiście że należy wcześniej niż zalecano wymienić olej i ważne żeby nie dawać gazu do dechy tylko spokojnie na 1/2 gwizdka a niższym biegiem i tak nie robisz kapitalnego silnika więc nic nie powinno się stać. Sąsiadowi jak zrobili silnik w ciężarówce to 1 cały dzień chodził na wolnych obrotach i nieraz prze gazował a na następny dzień pojechał na budowę