Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5681 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 06 listopad 2010 - 17:59

W sprawie PROW Tak 3 stycznia mleczarze i 2 tyg później dla reszty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 19:33
  •  

#5682 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 18:19

W sprawie PROW Nie chyba tylko na pewno, na ARiMR są na ten temat już jakies informacje...

#5683 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 18:42

W sprawie PROW jeśli gospodarstwa mleczne są promowane w wyniku decyzji pana ministra rolnictwa to uważam że wszystikm pozostałym rolnikom wypada podziękować za taką promocje panom z PSL w tegorocznych wyborach samorządowych i w przyszłorocznych do sejmu !

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5684 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 18:46

W sprawie PROW a dlaczego młodzi rolnicy mają wyższe zwroty? dlaczego gospodarstwa leżące na obszarach ONW czy NATURA2000 maja wyższe zwroty? to nie sprawiedliwe przecież

#5685 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 18:52

W sprawie PROW

Ciekawe jak to będzie.Czy jak ktoś ma mućki to składa w pierwszym naborze a w drugim dla INNYCH to już krowiarze nie będą?Jeśli tak to jeszcze w sumie może być .

Ktoś się nad tym zastanawiał? Czy np. jak jest 100%kwoty to krowiarze składają na 30% w pierwszym naborze, a reszta składa na te 70% w drugim naborze? Bo jeśli krowiarze będą mogli składać w obu naborach, to nieciekawie.

#5686 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 18:59

W sprawie PROW krowiarze krowiarze krowiarze.... ciagle tylko jedno...akurat oni potrzebują chyba więcej maszyn. w średnim gospodarstwie nastawionym na produkcję mleka 2 ciagniki nie wystarczy np... Jaką kwotę dopłat bezpośrednich ma rolnik który ma 80 krówek i 60 ha a jaką rolnik prowadzący produkcję wyłącznie roślinną na powierzchni 250 ha. Posieje skosi zaorze i po robocie... A krowiarze pracują cały okragły rok... :P

#5687 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:01

W sprawie PROW Kolego @marulekk, skup się! :P Nabór jest ogłoszony na 2 stycznia dla mleczarzy i dwa tygodnie później dla reszty.

Ja właśnie chcę się dowiedzieć, czy wystarczy kasy w zachodniopmorskim.

To są pliki z rozszerzeniem .xls więc Exel to otworzy (którakolwiek jego wersja)

#5688 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:03

W sprawie PROW poczytaj parę postów wyżej...

#5689 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 06 listopad 2010 - 19:04

W sprawie PROW ciekawe czy przy stadzie 150 loch w cyklu zamkniętym , jest mniej pracy niż przy krowach. Miałem się już nie odzywać na temat krów , ale to było silniejsze :P

#5690 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 06 listopad 2010 - 19:04

W sprawie PROW Tą wielkość przyznawanych maszyn mozna trochę obejść wiem z doświadczenia. Robi się tak , w ofercie umieszcza maszynę jaką nam agencja na pewno przyjmie ale w opcji full wypas i dobrej marki gdy podpisze się juz umowę i zamawia się sprzęt to w tedy wybiera się uboższą opcję lub gorszą markę ale większy model który nas interesuje najważniejsze żeby kwoty nie przekroczyć przyznanego zwrotu i nie przesadzić z wielkoscią maszyny(spokojnie ciągnik o 10-15% mocy większy moze przyjść - dla niektórych to mało ale powyżej 100 koni to juz jest różnica większa).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5691 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:06

W sprawie PROW

trochę poczytałem wypowiedzi i popieram martini89,to jest wkurzające że są równi i równiejsi,na ten przykład ja po raz pierwszy sie bede starał o pomoc a mleczarze np.składają drugi wniosek,pytam sie czemu mają mieć pierwszenstwo?,widocznie lobby mleczarskie jest bardzo silne,

to trzeba bylo predzej korzystac a nie teraz beczec, ze zabraknie kasy :P jesli bedziesz mial duzo ESU to mozliwe ze sie zalapiesz o ile w Twoim wojewodztwie jest jeszcze kasa. ja tez skladam pierwszy raz wniosek i jesli sie nie zalapie to bede mogl tak jak ty ponarzekac, ale na tych niemleczarzy, ktorzy brali maszyny za cala sume na raz (300 tys zl zwrotu) a byli tacy bo mowili o tym w Agrobiznesie i wiekszosc to tacy co sieja tylko pszenice i rzepak i troche burakow. na 100 ha kupi sobie 2 albo 3 duze ciagniki do tego duzy kombajn i juz kasa wykorzystana. dzieki temu ze ma albo wtyki albo znajomosci w ARiMR bez zadnych preblemow dostal maszyny ktore w zupelnosci wystarczyly by na nawet 300 ha :P i co tu jest bardziej sprawiedliwe?? to ze mleczarz kupi sobie maly ciagnik, paszowoz, jakas maszyne do siana i dostanie te 150 tys zl zwrotu czy wlasnie ten co kupi wielkie maszyny na maly areal i zabierze od razu cala pule?? porownajmy sobie, ja np. chce kupic ciagnik do 100 KM na ok. 45 ha swojego i zapewne z trudem go dostane, a taki co obsiewa tylko pola zbozem i nic wiecej nie ma na taki areal pewnie by dostal ciagnik ponad 150 KM. u mnie by bylo ciezko z plugiem obrotowym 4 skibowym a ten drugi dostanie go spokojnie. nie widze tutaj zadnej sprawiedliwosci.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5692 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:11

W sprawie PROW No wiesz Henius91 nie wszyscy maja 300 ha, bo tak się jakoś ułożyło i nie wszyscy żyją tylko z pola. spójrz na to z innej strony..

#5693 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:12

W sprawie PROW @luki15146, w zasadzie to są jakieś tam bardzo luźne przypuszczenia... Może słyszeliście jakąś wypowiedź ministra albo kogoś innego w sprawie tych "newralgicznych" województw?
Zejdźcie z tych krowiarzy. Każdy musi pracować, tylko każdy w inne formie... Zaznaczam dla jasności, że ja nie jestem krowiarzem.

#5694 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:18

W sprawie PROW To wszystko jest nie poważne tak jak powiedział kolega martini89 że ciekawe czy rolnicy co mają maciory i wszystko w cyklu zamkniętym to się mniej na pracują powinny być dla wszystkich równe warunki a nie ze ktoś ma krowy to jest poszkodowany żal a że swińtuchy są po 3,5 zł i rolnicy dokładają do tego to tego nikt nie widzi wszyscy powinni być równo traktowani to moje zdanie i większości na tym forum ...

#5695 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 listopad 2010 - 19:20

W sprawie PROW Chcąc wmiare godnie życ to z tych 30paru ha staram sie jak moge aby coś osiągnac, bo żebym tylko przejadł kase z doplat to bym przepadł jak cała moja wioska, chowam bydło i co to kogoś tak boli??
wyobrażam sobie jak to bedzie wyglądało przed samym naborem już skoro wszyscy tak sie juz nastawili na "krowiarzy".
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#5696 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:23

W sprawie PROW skoro tak dokładacie to po co to dalej trzymacie?

#5697 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:23

W sprawie PROW nabór rusza 3 stycznia dla mleczarzy a dla reszty 2 tygodnie pózniej

#5698 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:29

W sprawie PROW luki15146 , nic nie wspomniałem o cenie , tylko o tym że mając ktoś mając 150 loch w cyklu zamkniętym się niej napracuje??

#5699 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:31

W sprawie PROW Właśnie, że byłoby na odwrót. Bo jeśli masz produkcję zwierzęcą, to to daje Ci +10-15KM. A ja mam takie pytanie. czy jeśli bysmy brali maszyny do współki, ten drugi rolnik to mleczarz poniżej 40 lat, a my niemleczarze i tata ma +40 to kiedy wniosek trzeba będzie składać i jaki zwrot przyznają?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5700 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 19:32

W sprawie PROW mozecie mi polecic kogos z woj. lubelskiego, a najlepiej z Lublina lub okolic dobrze znajacego sie na pisaniu wnioskow na MGR.