Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5581 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 03 listopad 2010 - 23:07

W sprawie PROW Tytoń wozić.
Bo z roku na rok coraz więcej, na przyczepkę już się nie mieści, a do skupu kilkadziesiąt km. Osobówka nie pociągnie mi 2,5t przyczepy.
A poza sezonem skupów też się znajdzie zajęcie dla doki, czy pick-upa. Kilkanaście lat temu polonez TRUCK był standardem na wsi, dzisiaj trzeba szukać alternatywy. :(
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 02:10
  •  

#5582 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 08:04

W sprawie PROW Wczoraj w TVP Warszawa, w programie dla rolników wystapił min. rolnictwa.
Powiedział, że w listopadzie ruszy nabór dla mleczarzy, a dwa tygodnie później, w okolicy Mikołaja nastąpi nabór dla pozostałych chętnych.
W tym roku niestety nie planuje przesunięć środków pomiędzy województwami.

#5583 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 11:57

W sprawie PROW

już wcześniej pytałem, ale odpowiedzi nie było. :(
Potrzebuję PICK-UP`a albo DOKĘ, ważne aby 4x4 i można było załadować przestrzenny towar. Czy jest to możliwe w MGR, a może są osoby którym się udało samochód wziąźć?

cieszę się, iż znowu ktoś podejmuje ten temat, bo już chyba po raz kolejny nie uregulowano tej kwestii, pomimo że samochód dostawczy (bez względu na jego formę) doskonale wpisuje się w definicję kosztu kwalifikowalnego wskazaną w rozporządzeniu to zarówno ARiMR jak również MinRol twierdzi, iż pojazd nie jest maszyną rolniczą wg PKWiU oraz dostrzega związek między tymi przesłankami powodujący konieczność niezakwalifikowania go jako kosztu kwalifikowalnego w modernizacji, mojemu znajomemu z powodu samochodu odmówiono przyznania wsparcia i nawet "światowej klasy" prawnik Marcin Leśny uznał sprawę za przegraną

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5584 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2010 - 14:14

W sprawie PROW a wie moze ktos co to jest ten nabor dla mleczarzy?? na czym to ma niby polegac??

#5585 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 04 listopad 2010 - 15:27

W sprawie PROW

cieszę się, iż znowu ktoś podejmuje ten temat, bo już chyba po raz kolejny nie uregulowano tej kwestii, pomimo że samochód dostawczy (bez względu na jego formę) doskonale wpisuje się w definicję kosztu kwalifikowalnego wskazaną w rozporządzeniu to zarówno ARiMR jak również MinRol twierdzi, iż pojazd nie jest maszyną rolniczą wg PKWiU oraz dostrzega związek między tymi przesłankami powodujący konieczność niezakwalifikowania go jako kosztu kwalifikowalnego w modernizacji, mojemu znajomemu z powodu samochodu odmówiono przyznania wsparcia i nawet "światowej klasy" prawnik Marcin Leśny uznał sprawę za przegraną

No cóż, wynika z tego, że lepiej sobie głowy nie zawracać, przynajmniej przy MGR. A szkoda bo większość potrzebuje mieć auto na potrzeby prowadzenia swojego gospodarstwa. :unsure:
Dzięki za odpowiedź.
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#5586 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 15:29

W sprawie PROW

a wie moze ktos co to jest ten nabor dla mleczarzy?? na czym to ma niby polegac??

już wiadome że nabór dla mleczarzy od 3 stycznia a dla pozostałych 2 tygodnie później czyli 17, przeciągają to strasznie i ja nie rozumiem dlaczego z mleczarzy robią święte krowy i im dają najpierw, to nie jest fair...

http://www.minrol.go...encja-prasowa12

#5587 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 15:31

W sprawie PROW a jak było przy pierwszych naborach, ile to mleczarze musieli spełnić dodatkowych wymagań aby dostać dofinansowanie

#5588 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 15:53

W sprawie PROW Odnośnie mleczarzy to tez nie rozumiem tego czemu oni maja mieć dodatkowe punkty wiadomo muszą się więcej napracować przy krowach niż ja przy świniach ale nadal nie rozumiem czemu oni maja być pierwsi i lepiej punktowani. I z moich obserwacji wynika ze o mleczarzy bardziej dbają jak mleko za tanie to nawet w Brukseli wrzawa a jak ja świnie swego czasu po 2.5 zł sprzedawałem to nikogo to nie obchodziło!

#5589 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 16:27

W sprawie PROW Ja mam pytanko jak 2 strony wcześni pytałem czy mam szanse na 2ciągniki 1 ok 100 km drugi 60-70km ,ale mam tylko 23 ha swojej ziemi (mam 2 ciągniki alr to stare i 1 bym sprzedał drugim coś by się zrobiło) ale dzisiaj słyszałem od kolegi za można zrobić tak ze jeden ciągnik np. ten większy wezmę normalnie bez żadnego osprzętu a do tego mniejszego ładowacz czołowy i tak bym tak brał i ponoć dzięki temu ładowaczowi mógł bym dostać drugi czy to prawda co o tym sądzicie robił ktoś z was taki coś???? Jakie są szanse ze to zda egzamin????

#5590 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 16:54

W sprawie PROW dzis rodzice byli u doradcy ODR i powiedzial ze w tym roku slabo widzi ten nabor. mowil cos tam ze pierw musza uchwalic jakas ustawe czy cos a dopiero po tym 2 tygodnie pozniej oglaszaja nabor, tak podobno min. rolnictwa mowil. najpredzej pewnie pod koniec roku, ale raczej tak jak pisze @chrobi123 nabor odbedzie sie w styczniu.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5591 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:00

W sprawie PROW Na stronie ARiMR jest info w sprawie naboru. Rozpocznie się 3 stycznia 2011

#5592 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:14

W sprawie PROW no i wszystko jasne. koniec tych nieprawdziwych informacji ze nabor bedzie w listopadzie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#5593 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 04 listopad 2010 - 17:17

W sprawie PROW przede wszystkim powiedz czy masz hodowle bo jesli nie to nie masz co marzyc:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#5594 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:33

W sprawie PROW michalk no właśnie mam hodowlę bydła mlecznego 24 dojne wszystkiego 43 sztuki i mam już 2 ciągniki mtz 80 ursus c330m i te ojciec by sprzedał ja by dostał nowe.

#5595 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 04 listopad 2010 - 17:39

W sprawie PROW Fory dla mleczarzy daje nie Polska ale Unia, nie pytajcie mnie bo nie wiem czemu
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#5596 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:43

W sprawie PROW wwiec masz szanse na dostanie dwoch tak mi sie wydaje to zalezy jak rozpatrza. swoja droga to szkoda kurde ze nie bedzie naboru w tym roku tylko dopiero w styczniu...;(

#5597 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 18:16

W sprawie PROW I tak dobrze ze będzie zimą a nie wiosna albo latem w same żniwa:)

#5598 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 18:20

W sprawie PROW co prawda to prawda ale szkoda wielka bo juz mi tu oferty woza a tu nici:(

#5599 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 18:50

W sprawie PROW Witam.
Interesuje mnie wsparcie w ramach Różnicowania..., jednakże przygotowując już wniosek znalazłem gdzieś info, iż muszę być ubezpieczony (mój ojciec) w KRUS przez rok (nie wszędzie taka informacja widnieje). Mój ojciec jest ubezpieczony w KRUSie od bodajże 1980 roku. Jednak 2 lata (z nudów oraz w sensie dorobienia paru groszy) poszedł do pracy gdzie przez rok musiał rozliczać się w ZUSie. Od kwietnia 2010 roku zwolnił się i przeszedł na KRUS.
Ogólnie rzecz biorąc przez tyle lat opłacał składki KRUS. Podobno musi być ciągłość, czyli przykładowo musi być ubezpieczony w KRUSie teoretycznie ok 12- 13 miesięcy do złożenia wniosku.
Czy może ktoś potwierdzić te straszne informacje ??? Czy ma ktoś pomysł na obejście tego kroku ??? Jutro będę dzwonił do ARiMR może też coś poradzą... Czy był ktoś w takiej sytuacji i ją rozwiązał ??? Czy urzędnicy ARiMR w tym dyrektor mogą zgodzić się na to po przedstawieniu zaświadczenia które wskazałoby ile lat wstecz był ubezpieczony w KRUSie ??? Proszę o pomoc.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5600 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 18:55

W sprawie PROW A czy nie masz w domu nikogo kto jest ubezpieczony dłużej niż 12 miesiący?