Skocz do zawartości

Zdjęcie

W sprawie PROW

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
6188 odpowiedzi na ten temat

#5261 Share Robero32

Robero32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 20:14

W sprawie PROW

Będą mogły (a nawet powinny), bo kasa na modernizację jeszcze jest.

Mogę wiedzieć skod dc231 masz takie informacje,bo mi człowiek z Agencji na wystawie w Sielinku to było w czerwcu powiedział że Wielkopolska można zapomniec o modernizacji na ten rok.Czyżby od tego czasu znalazły się pieniądze?:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W sprawie PROW Dzisiaj, 15:14
  •  

#5262 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 29 sierpień 2010 - 17:21

W sprawie PROW Panowie,a jaka jest minimalna kwota dofinansowania na modernizację bo chcę kupić pług obracalny grudziądzki za 25 000 zł brutto i nie wiem czy dało by radę.Jeszcze jedno :czy na 20ha taki pług był by pozytywnie załatwiony,bo może dla Agencji będzie za duży na ten areał?.

#5263 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 17:55

W sprawie PROW ale jaki?? 3,4 a moze 5 skibowy?? znajomy na ok. 40 ha bral plug i wpisal ze chce 4 skibowy obrotowy, to agencja kazala poprawic na mniejszy bo taki byl za duzy, to wpisal 3+1 i agencja przyznala, nie wiem jaka w tym roznica ale lepiej tak robic... na Twoj areal to 3 skibowy powinni Ci przyznac. a co do kwoty to chyba nie ma minimalnej sumy...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5264 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 18:00

W sprawie PROW kwota minimalna to 20 tys.

#5265 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 18:44

W sprawie PROW Na minimum 20 tyś zwrotu musisz kupić maszyny, czyli za cenę 40 tyś netto kupujesz i dopiero otrzymasz zwrot połowy maszyny, maszyn.
Jeżeli chcesz wziąć tylko ten pług to nawet nie składaj wniosku bo i tak nie przyznają ci dofinansowania, bo kwota zwrotu będzie za mała.
Chłop ze wsi

#5266 Share anas120

anas120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 19:19

W sprawie PROW wystarczy 20 000 netto kosztów kwalifikowanych. Pronar82a jak nie wiesz to nie pisz głupot

#5267 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 20:46

W sprawie PROW Zapomniałem dodać że to ma być pług 3-skibowy,i w moim przypadku było by to 50% zwrotu.Tylko czy ta kwota zwrotu ma wynośić minimum 20 tyś netto ,czy całe koszty kwalifikowane mają być minimum 20 tyś netto.Potrzebuje tylko ten pług więc nie chcę dobierać więcej maszyn!.

#5268 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 21:07

W sprawie PROW Kwota zwrotu ma wynosić 20 tyś netto czyli za 40 tyś netto musisz kupić maszyny bo inaczej nie zostanie przyznana ci pomoc
Chłop ze wsi

#5269 Share anas120

anas120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 21:10

W sprawie PROW całe koszty kwalifikowane muszą być minimum 20 tys netto czyli pług za 25 tys brutto może być

"Do realizacji mogą być przyjęte operacje, których wysokość kosztów kwalifikowalnych wynosi powyżej 20 000 zł. Jeżeli w trakcie weryfikacji wniosku koszty kwalifikowalne zostaną zmniejszone poniżej 20 000 zł nastąpi odmowa przyznania pomocy." Instrukcja wypełniania wniosku s.28

Pronar82a jeszcze musisz trochę poczytać B)

#5270 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 11:24

W sprawie PROW Marek najlepiej bedzie jak kupisz Kvernelanda za 50 tys zl B) a tak na serio to moze wez bardziej wypasiony UG moze XLS 3+... a jaki ciagnik ma go ciagnac?? bo jesli chcesz brac na PROW to chyba lepie wziac lepszy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5271 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 30 sierpień 2010 - 11:32

W sprawie PROW A czy jesli we wniosku o modernizacje wpisze ze chcaiłbym Zetora Proxima 85 POWER + Kombiaka 3.7m to beda marudzic ze na 10 ha to za duzo??
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#5272 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 11:42

W sprawie PROW No na te 10 ha to na pewno nie dostaniesz takiego ciągnika i takiego agregatu, gdyż na jeden ha przypada 3.5 - 4 km Co daje 10* 3.5 = 35 km lub 40 km, także ciągnika o mocy 80 koni nie dostaniesz
Chłop ze wsi

#5273 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 11:48

W sprawie PROW Ale jak mam C330 i C360 to moga przyznac, bo chyba wiec ma tez jakies znaczenie... Pozatym, moge napisac jakies zobowiazanie ze bede jezdzil na uslugi albo wynajme pole na "papierek" zeby liczylo mi sie do powierzchni gospodarstwa, bo w sumie mam 20ha tylko dzierzawy ustne B)

#5274 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:15

W sprawie PROW jesli masz PROW modernizacje gospodarstwa rolnego i robisz usługi to zerwa umowe i dostaniesz kare kasa i % do zwrotu.
skoro masz dzierzawy to zrób z nimi porządek - spisz umowy i już wtedy na 30ha nie będzie najmniejeszego kłopotu jesli chodzi o ciągnik - boje sie ze z agregatem może byc gorzej bo 3.7 to juz duzy klamot jest i moze to byc za duzo jak na 30ha

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5275 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:22

W sprawie PROW

Marek najlepiej bedzie jak kupisz Kvernelanda za 50 tys zl B) a tak na serio to moze wez bardziej wypasiony UG moze XLS 3+... a jaki ciagnik ma go ciagnac?? bo jesli chcesz brac na PROW to chyba lepie wziac lepszy...

To ma być pług do Ursusa 5314 (71KM),tak więc musi być w miarę lekki ,no i wybrałem serię M Unii, może jeszczę zainteresuje się Potingerem Servo 25 bo też wydaje się odpowiedni do tego ciągnika, ale cena już będzie większa.Kverneland lub Lemken to by była bajeczna orka ,ale ta cena bez kredytu nie do zapłacenia ,a po złych doświadczeniach z przeszłości z Kredytem nie bardzo mi się to uśmiecha???.

#5276 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 15:08

W sprawie PROW

jesli masz PROW modernizacje gospodarstwa rolnego i robisz usługi to zerwa umowe i dostaniesz kare kasa i % do zwrotu.
skoro masz dzierzawy to zrób z nimi porządek - spisz umowy i już wtedy na 30ha nie będzie najmniejeszego kłopotu jesli chodzi o ciągnik - boje sie ze z agregatem może byc gorzej bo 3.7 to juz duzy klamot jest i moze to byc za duzo jak na 30ha

Czyli powinni przyznac tak? tylko ze takich dzierzaw na piaper uzbieram tylko 20 ha wiec trzeba szukac ziemi...

#5277 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 16:41

W sprawie PROW

jesli masz PROW modernizacje gospodarstwa rolnego i robisz usługi to zerwa umowe i dostaniesz kare kasa i % do zwrotu.

A masz jakiś przepis na to?? (za zerwanie umowy) Albo przynajmniej jakiś znany przypadek? Wiem, że przy różnicowaniu może być problem, gdy jesteśmy na Vacie, a usługi robimy bez faktury i jeżeli ktoś nas podkabluje do US to lipa, ale żeby takie numery z modernizacją były to nie słyszałem.

#5278 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 17:13

W sprawie PROW

No na te 10 ha to na pewno nie dostaniesz takiego ciągnika i takiego agregatu, gdyż na jeden ha przypada 3.5 - 4 km Co daje 10* 3.5 = 35 km lub 40 km, także ciągnika o mocy 80 koni nie dostaniesz

to sa tylko puste obliczenia. nie trzeba daleko siegac po przyklady bo na AF jest duzo takich co maja po te 15-20 ha i maja na MGR ciagniki o mocy 110 KM wziete... a przeciez wedlug obliczen na 20 ha maksymalnie 80 KM moze byc. duzo jest zetorow forterra 11441 na takich malych gospodarstwach.

#5279 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 sierpień 2010 - 17:42

W sprawie PROW

A masz jakiś przepis na to?? (za zerwanie umowy) Albo przynajmniej jakiś znany przypadek? Wiem, że przy różnicowaniu może być problem, gdy jesteśmy na Vacie, a usługi robimy bez faktury i jeżeli ktoś nas podkabluje do US to lipa, ale żeby takie numery z modernizacją były to nie słyszałem.

kilka osob mi mówiło - rozmawiałem z gosciem z ODRu co miał mi wniosek pisać i mówił ze Kombajn na PROW i usługi to tylko do czasu az zyczliwy sasiad co mu nie wykosisz nie podkabluje do agencji.
U nas na dolnym śląsku kilka osob oddawało kase i było przykro.
poszukam tego w papierach gdzie to jest napisane ze trzeba oddac

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5280 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 17:50

W sprawie PROW Jeszcze jest taka sprawa ze obrabiam to dwoma juz wiekowymi ciagnikami wiec powinni pojsc na to, nie mniej jednak musze pozalatwiac sprawy z dzerzawami bo zawsze to wiecej doplat w kieszeni...