Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowanie akumulatorów połączonych równolegle

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 16:16

Ładowanie akumulatorów połączonych równolegle Witam. Nurtuje mnie takie pytanie. Jak ładujecie swoje akumulatory. U mnie w 6180 są dwa połączone równolegle tj. napiecie instalcacji 12V. Teraz gdy trochę przymroziło ledwo ciągną. Chcę je podładować nie wyciągając ich. Jak i gdzie mam się wpiąć prostownikiem żeby naładować dwa akumulatory równomiernie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowanie akumulatorów połączonych równolegle Dzisiaj, 20:17
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 16:41

Ładowanie akumulatorów połączonych równolegle Jesli masz połączone równolegle to ładujesz je tak jaby to był jeden akumulator 12V. Gruby przewód przy rozruszniku (+) i masa(-) jesli w ciągniku jest wyłącznik masy, to musi być włączony.

#3 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 grudzień 2013 - 17:16

Ładowanie akumulatorów połączonych równolegle Jak masz da po 6V to ładujesz dwa jednocześnie napięciem 12V.Jeżeli masz rozruch na 24V i prostownik na 12V to ładujesz każdy osobno.Oczywiście z wcześniejszym sprawdzeniem poziomu elektrolitu w celach.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 19:39

Ładowanie akumulatorów połączonych równolegle W moim MF jest 2x12V. Połączone są tak że idzie + do + a minusy na ramę (połączenie równoległe) Myślałem już nad takim sposobem: + jest na jednym przwodzie więc przy klemach w rozizolowanym miejscu wpinam plus z prostownika a minus z prostownika podaję na ramę - myślę że też powinno być dobrze ?? To bardzo podobnie jak opisał zorzyk2

#5 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2013 - 19:49

Ładowanie akumulatorów połączonych równolegle Dokładnie tak (-)do ramy a (+) do klemy z plusem i będzie gitara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 20:08

Ładowanie akumulatorów połączonych równolegle Wielkie dzięki. Bałem się żeby czegoś nie poprzepalać. Swoją drogą to akumulatory jakie są zamontowane mają logo MF i nie wiem czy kiedykolwiek były wymieniane :)
Szukając informacji o sposobie ładowania dwóch akumulatorów natrafiełem na ciekawy sposób. Mianowicie z wykorzystaniem zapalniczki ?? Ciekawe bo jeśli bespiecznik byłby na tyle duży że by wytrzymał to całkiem fajne rozwiązanie :)

#7 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 07 styczeń 2016 - 16:54

Ładowanie akumulatorów połączonych równolegle Takie pytanko, mozna ladowac akumulatory bez wyjmowania, zaden sterownik nie bedzie sie buntowal ? MF 6150, tak jak u autora 2x12v polaczone plusami, a minusy do do budy.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#8 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 22:29

Ja ładuje bez odpinania. Plus na plus a minus na masę jednego z akumulatorów.

A tak na marginesie to dalej mam te same akumulatory tylko trzeba co jakiś czas naładować. Latem jest bez problemu ale jak jest chłodniej to już nie dają rady

#9 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 23:43

Takie pytanko, mozna ladowac akumulatory bez wyjmowania, zaden sterownik nie bedzie sie buntowal ? MF 6150, tak jak u autora 2x12v polaczone plusami, a minusy do do budy.

Ładować można tylko nie można odpalać prostownikiem z rozruchem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 08 styczeń 2016 - 09:35

Dzięki za rozjaśnienie :) Ogólnie z aku nie miałem problemów ale w okresie zimowym ciągnik stoi więc wolę podpytać.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-