Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Wspomaganie.

592 odpowiedzi na ten temat

#41 Share oli007

oli007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 grudzień 2006 - 18:48

[Ursus C-360] Wspomaganie. Kolego moge prosić też fotki twojego dzieła??:) Bardzo by mi sie przydały bo będe teraz też coś z tym kombinował.. Mam pytanie zarówno orbitrol jak i siłownik są od bizona czy siłownik trzeba dopasować??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Wspomaganie. Dzisiaj, 11:53
  •  

#42 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 grudzień 2006 - 18:59

[Ursus C-360] Wspomaganie. Nie przerabiałem go. Mam gotowy fabrycznie ciągnik ursus c- 362, ze wspomaganiem. Który ma silnik tak jak c- 360. Różniący się tym co wyżej opisałem.Ostrówek też  ma takie same wspomaganie, oprócz siłownika, kiedyś w jednym oglądałem. Orbitrol pasuje od ostrówka, a siłownik trzeba dopasować, bo od bizona może być za mały. A fotki postaram się przesłać jutro, moge jeszcze też przesłać nr katalogowe(seryjne) części.

#43 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów

Napisany 16 grudzień 2006 - 21:21

[Ursus C-360] Wspomaganie. Do wydajności orbitrola trzeba dobrać wydajność pompy i wielkość siłownika tak by wyszło 3 obroty kierownicą i lekko się kręciło bez grzania oleju
Tak to wygląda u mnie w C330
pompa
orbitrol
kierownica
pompa i siłownik
Teraz mam jeszcze alternator
Podobnie można zrobić w każdym sprzęcie.

#44 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 17 grudzień 2006 - 22:50

[Ursus C-360] Wspomaganie. no mrze i trzeba dobrać ja wiem ze wszystko to co siedzi u kumpla w c 360  od wspomagania ma włozone od lamborghini lampo albo same roller bo to wszystko ma załatwione z fabryki SDF polska bo mieszkam niedaleko i on tez i chodzi mu to ładnie tyle ze kierownica od malucha a pompa to od wału silnika pod chłodnica poprowadzony wałek i pod filtrem powietrza pompa siedzi i po co kompinowac z jakimiś dekiel kami  i sam mysle zeby wstawić takie wspomaganie zagadał bym z kumplem który pracuje w SDF i by mi wynusł po troszku  całe czesci za małą kase  bo kumpla to wyniosło 300 zł  po znajomosci  a jak bym chciał kupić to na same weze tyle bym wydał

#45 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 02 styczeń 2007 - 16:11

[Ursus C-360] Wspomaganie. malutki mozesz mi tez przesłac fotki mój mail pomidory.kalisz@wp.pl
Widzieliscie te fotki ursusa ze wspomaganiem w wynalazkach i udoskonaleniach ciekawe od czego jest tam pompa ale sądząc po cenie od ostrówka.

#46 Share ursusik123

ursusik123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 styczeń 2007 - 13:22

[Ursus C-360] Wspomaganie. co sadzicie o wspomaganiu takim jak u zetora?? pompa siłownik i czujnik. czy jak to sie nazywa. nie chciał bym wymieniać kopułki bo co dopiero była
remontowana. a orbitol jest chyba drodi

#47 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 styczeń 2007 - 13:38

[Ursus C-360] Wspomaganie. co do orbitrola to jak robiliśmy w 60 wspomaganie to kosztował ok 500zł czy jakoś tak

#48 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 19 styczeń 2007 - 20:47

[Ursus C-360] Wspomaganie. założ jakies wspomaganie od forszaja niby sa najlepsze do 360 sam chce załozyc tylko ze jeszcze nigdzie nie trafiłem na oferte sprzedazy

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#49 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 styczeń 2007 - 16:26

[Ursus C-360] Wspomaganie. Fajna rzecz z takim wspomaganiem, zastanawiam się tylko czy przy moim 355 tez da radę, ale chyba tak bo w końcu to wcześniejsza wersja 60-tki. A mógł byś mi przesłać fotki tego wspomagania? marcin_kost1@poczta.onet.pl z góry wielkie dzięki!!!!
. . .

#50 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 04 luty 2007 - 13:53

[Ursus C-360] Wspomaganie. Mam jedno pytanie czy takie wspomaganie przy zgaszonym silniku jakos funkcjonuje, tzn. czy koła sie skręcają bo wg. mnie to chyba nie. I co jezeli przyjdzie nam ściągac ciągnik bo silnik padł, skoro zostały wyeliminowane wszelkie mechaniczne połaczenia z kierownica. Moge sie mylic wiec prosze o wyjaśnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 luty 2007 - 13:59

[Ursus C-360] Wspomaganie. przy zgaszonym silniku takie wspomaganie tez działa tylko ciężko i nie wolno go zbyt długo używać bo może orbitrol paść

#52 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 04 luty 2007 - 14:10

[Ursus C-360] Wspomaganie. A jak to jest rozwiązane w 7211 zetorze tam - moge sie mylic - sa tez drżżki czyli układ hydrauliczno mechaniczny.

#53 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 luty 2007 - 14:15

[Ursus C-360] Wspomaganie. w 7211 jest tylko wspomaganie i siłownik tylko "pomaga" w skręcani u mnie w c355 jest układ w pełni hydrauliczny i ja uważam że takie rozwiązanie jest lepsze

#54 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 19 kwiecień 2007 - 17:51

[Ursus C-360] Wspomaganie. powiem szczerze ze sam załozyłem ten temat i wszystkie propozycje są dobre tylko maja jeden minus są drogie i nie zawsze działaja tak jak powinny (nie pokrywaja sie obroty kier od l do p i od p do l itp.) znalazłem tansze rozwiazanie ale nie wiem czy dobre mój sasiad zajmuje sie handlem warzywami i zrobił sobie busa z trzech ze złomu były to masterki i mam pytanie czy w c-360 dała by rade taka kolumna jak jest w tej renówie i czy bedzie to praktyczne

Ps
mój ursus pracuje z turem !

#55 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 22:34

[Ursus C-360] Wspomaganie. no ja też myślałem nad założeniem przekładni wspomagania od samochodu (mercedes 124) ale tymczasowo zrezygnowałen ^_^ narazie dorabiam tura do widlaka :wacko:

#56 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 19:12

[Ursus C-360] Wspomaganie. a czy nikt inny nie ma zamontowanej takiej przekładni?

#57 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 kwiecień 2007 - 22:02

[Ursus C-360] Wspomaganie. Ja myślę że kolumna od auta morze nie wytrzymać,bo to jednak nieco większy ciężar no i pompa też jest potrzebna.

Ps:jak kolumna zacznie ciec to już jej się nie da uszczelnić,a siłownik wiadomo,nowe uszczelniacze i po sprawie.

#58 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 03 maj 2007 - 16:56

[Ursus C-360] Wspomaganie. a mógł by ktos powiedziec jaki orbitol i siłownik jest najlepszy do c-360

i mam jeszcze jedno ptanie czy jezeli odkrecr te sruby które sa zaznaczone na fotce i przykrece tam blache to do tej blachy bede mógł załozyc pompe

http://www.fotosik.p...5242977e5e.html

p.s jak by ktos mógł poprawic moje błedy to z gory dzieki

#59 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 20 październik 2007 - 21:35

[Ursus C-360] Wspomaganie. dobrym rozwiązaniem było by sprzedanie ursusa C-360 a za pieniądze z niego kupić C-362 de luxe wersję exportową. wspomaganie jest w nim super gałka biegów na skrzyni jak np w frucie 255 i jeszcze ładny wygląd a cena podobna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos