Polecane posty

qazi    60

przy zgaszonym silniku takie wspomaganie tez działa tylko ciężko i nie wolno go zbyt długo używać bo może orbitrol paść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

A jak to jest rozwiązane w 7211 zetorze tam - moge sie mylic - sa tez drżżki czyli układ hydrauliczno mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

w 7211 jest tylko wspomaganie i siłownik tylko "pomaga" w skręcani u mnie w c355 jest układ w pełni hydrauliczny i ja uważam że takie rozwiązanie jest lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

powiem szczerze ze sam załozyłem ten temat i wszystkie propozycje są dobre tylko maja jeden minus są drogie i nie zawsze działaja tak jak powinny (nie pokrywaja sie obroty kier od l do p i od p do l itp.) znalazłem tansze rozwiazanie ale nie wiem czy dobre mój sasiad zajmuje sie handlem warzywami i zrobił sobie busa z trzech ze złomu były to masterki i mam pytanie czy w c-360 dała by rade taka kolumna jak jest w tej renówie i czy bedzie to praktyczne

 

Ps

mój ursus pracuje z turem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

no ja też myślałem nad założeniem przekładni wspomagania od samochodu (mercedes 124) ale tymczasowo zrezygnowałen ^_^ narazie dorabiam tura do widlaka :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja myślę że kolumna od auta morze nie wytrzymać,bo to jednak nieco większy ciężar no i pompa też jest potrzebna.

 

 

 

Ps:jak kolumna zacznie ciec to już jej się nie da uszczelnić,a siłownik wiadomo,nowe uszczelniacze i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

a mógł by ktos powiedziec jaki orbitol i siłownik jest najlepszy do c-360

 

i mam jeszcze jedno ptanie czy jezeli odkrecr te sruby które sa zaznaczone na fotce i przykrece tam blache to do tej blachy bede mógł załozyc pompe

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b1ebb5242977e5e.html

 

 

p.s jak by ktos mógł poprawic moje błedy to z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

dobrym rozwiązaniem było by sprzedanie ursusa C-360 a za pieniądze z niego kupić C-362 de luxe wersję exportową. wspomaganie jest w nim super gałka biegów na skrzyni jak np w frucie 255 i jeszcze ładny wygląd a cena podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Jak szybko skreca to pewnie zy ma orbitrol.. tzn. mala chlonność czyli 40 lub 60 a powinno byc 100 ;-)

 

A tak nawiasem w Bialymstoku (30km mam do tego miasta) jest zaklad prywatny który zajmuje się produkcją takiego wspomagania do C 360. Bez orbitrola w grudniu żądali 1500zl z:

- pompa (identyczna jak od T 25 od hydrauliki podnośnika),

- ramka do mocowania pompy ze zbiornikiem na olej przy filtrze powietrza,

- silownik (skok 21,5cm),

- kolumna kierownicza do zamontowania lewego wąsu (montowany jest tam silownik zamiast drążka),

- przewody hydrauliczne.

Zdjęcie (z orbitrolem) wrzucilem na dzial *Wynalazki i Udoskonalenia*


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin19906    0

Witam. Mógłby mi ktos wysłac te zdjęcia ze wspomaganiem c-360. Bo planuje zrobic coś takiego bo przy turze troche cięzko sie kręci kierownią> Mój adres email to marmit@op.pl. Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepcio15    0

wiesz jak jest w ostrówku przeciez tam jest taki sam silnik a wspomaganie jest podlączone do przodu silnika załatw to podlącz i problem rozwiązany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

mam problem potrzebuje siłownik o skoku od 21-22 cm i nie wiem czy da sie od czegos dopasowac ???

Dlatego mam do was prosbe moglibyscie zmierzyc siłowniki jakie posiadacie w swoich gospodarstwach moze znajdzie sie jakas maszyna z takim siłownikiem :D

 

P.S.

Jest to dosyc pilna sprawa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jedno czy dwustronny???25cm ma siłownik od podnoszenia motowideł w bizonie


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

dwustronny bo on ma byc do wspomagania do ursusa c-360 i tam jest potrzebny dokładnie 21,5 cm i niegdzie nie moge takiego znalezc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Jeżeli to wspomaganie to orbitrol to śmiało możesz wstawić trochę dłuższy, po prostu jak skręt dojdzie do ogranicznika to się włączy zawór bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

każdy orbitrol ma wbudowany zawór bezpieczeństwa także nie ma takiej możliwości żeby coś uszkodzić, ale dla pewności napisz od czego masz ten orbitrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

to wspomaganie jest mojego kuzyna który nie ma konta na AF bo niestety nie wierzy ze to jest dobry portal ;(

orbitol - mtz 82 Cu 100 albo 150

pompa renault master

i siłownika nie ma tzn jest ale ma 15 cm skoku i jest za mały a nie kuzyn nie chce nic obcinać i spawać w układzie kierowniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Orbitrol MTZ na 100% ma zawór bezpieczeństwa więc zakładaj siłownik trochę dłuższy, tylko szukaj takiego z odpowiednimi końcówkami. Poszukaj na szrotach od jakiegoś kombajnu albo ciągnika, tylko jak to jest ten większy orbitrol to siłownik też musi mieć odpowiednią pojemność bo jak wstawisz za wąski to ciągnik będzie się źle prowadził.

Napisz jeszcze jaką wydajność ma pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no tego to ci nie powiem a możesz mi dac swój nr gg to pogadamy bo widze ze masz troche informacji na ten temat mój to 9116940

 

 

P.S.

prosze innych uzytkowników pomórzcie mi moze jednak znajdzie sie cos o skoku 21cm (a jaki skok ma siłownik od wspomagania od bizona ???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Możesz śmiało kupować o dłuższym skoku, nawet łatwiej będzie go dopasować. Ważne by był dwustronny, np taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

u nas jest od 914 od podnośnika i jest dobrze, ograniczników nie ma i przez to promień skrętu jest mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no tak ale ty masz przy swojej c-355 os od c-385 a ja mam orbinalną płaską i tam zabardzo nie moge sciąc ograniczników :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
    • Przez kacperok200
      Witam posiadam ciągnik landini 6560
      Mam takie pytanie czy podczas kręcenia kierownicą przy zgaszonym silniku (ciągnik z wspomaganiem) kierownica powinna chodzić lekko czy ciężko. A jeżeli chodzi lekko lub ciężko  to jaki może być problem.
      Licze na pomoc.
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam założone wspomaganie do zetora 6211 z Agricol na orbitrol i od samego początku widać że owy orbitrol przepuszcza olej bo ciągnik lekko trzeba kontrować podczas jazdy i zaczyna mnie to drażnić. Podczas siewu i orki jest podobnie trzeba go kontrolować. Końcówki drążków są nowe, na belce brak luzów. Czytałem że można włożyć dławik by ograniczyć przepływ oleju ale czy nie ograniczy to też wspomagania - jego siły, proszę o poradę czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradzić ?
    • Gość
      Przez Gość
      Mam do Was pytanie o RENAULT 110-54 kupionego kilka lat temu. Od początku wspomaganie nie działało zbyt lekko, ale ostatnio gdy założyłem tura i ciągnik zagrzeje się to na postoju nie można zakręcić kierownicą. Co kolejno zrobiłem:
      - sprawdziłem zwrotnice i łożyska w nich- są OK,
      - dałem do regeneracji siłowniki (2 szt.),
      - wymieniłem pompę na nową,
      - wymieniłem orbitrol
      i co... i nic , no może troszeczkę, ale to za mało aby normalnie kierować tym ciągnikiem z belą, a jak się zgrzeję to wogóle tragedia.
      Co może być przyczyną - jest tam chyba jeszcze po drodze zawór ciśnieniowy - jak go sprawdzić?
      Jeden mechanik mówił mi, że te Renault tak maja i skręca się nimi ciężko. Wy też tak macie w swoich?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj