Skocz do zawartości

Legat997

Members
 • Zawartość

  784
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

25 Excellent

O Legat997

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Evrywhere
 • Zainteresowania
  Desperatos Hydraulikos
  Powered by Kubota & Verva
  Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Ostatnio na profilu byli

9732 wyświetleń profilu
 1. Mikrus 7T

  To co to za model, że C 360-3p nie dźwignie ?? Mikrus 7 waży 650kg.. U mnie tem sam ciągnik podnosi całą maszyne (Mikrus 102) bez problemu. Waga 500kg czasami C330 daje rade.
 2. Mikrus 7t

  Jako użytkownik Mikrusa mniejszego modelu, to powiem Ci że Troll nie ma startu do tej maszyny.
 3. Kubota ALDO

  Byłem tam 2 lata wstecz, mają sporo maszyn i ten market..sporo pozycji.
 4. Autosan przyczepa

  @MF675ursus - tak, nie zdaczyło się, by ktoś teraz nie widział świateł, ale nocą..jest niczym w Las Vegas ;) @tytanowyJanusz - tak, chociaż gdzie niegdzie w newralicznych punktach pojawiają się kropeczki rudej, @kitowiak - osoby nie od razu wyprzedzają, tylko przez moment jadą za przyczepą, oglądają, czytają i palą kapcia :-)
 5. Sieczkarnia z320

  Super, że jest odzew na moje pytanie, bardziej nakreśli obraz całej maszyny od osób, które pracują na tej maszynie, niż zapewnienia sprzedającego. To już dużo wnosi do sprawy. Bo waham się miedzy Z320 (silnik Andoria 6CT107 /138kM) a Z350..tylko tam silnik SW 680/220kM..niczym Godzilla w porównaniu z tą mniejszą maszyną.  Jak się prezentuje spalanie w tych dwóch maszynach na 1ha kukurydzy (2,5...3m wysokości)?? Raczej skłaniam się ku tej mniejszej (obie są w tej samej kwocie, mniejsze gabaryty), bo chce zapiąć jeszcze kosiarkę dyskową czołową i mieć samobieżny zielonkowy kombajn, nie tylko do kuku, bo lepiej będzie wykorzystana, a ciągnik bedzię do innej pracy. Pozdrawiam.
 6. Sieczkarnie produkcji FMŻ

  Chodzi Ci o taki kamień pomaranczowo-czerwony w postaci walca fi 30mm i wysokości 15 cm? bo coś takiego pokazywał mi właściciel, jak oglądałem Z320, zapakowane w oryginał(!) papier z PRL-u, mówił że to jest kamień do ostrzenia noży w wspomnianej maszynie..
 7. Autosan przyczepa

  Widok z tyłu przyczepy, światła ledowe zastosowałem takie.. [url="https://www.youtube.com/watch?v=4tpyq7Ma6ac"]https://www.youtube.com/watch?v=4tpyq7Ma6ac[/url]
 8. MF 255 i Sieczkarnia z320

  Jak ta maszyna się sprawuje?
 9. Sieczkarnia z320

  A ja mogę taką mieć (Z320) kompletną z 3-ma hederami za symboliczne pieniądze, tylko że maszyna troche stała (20lat pod dachem, suchy garaż). Warto mieć coś takiego w gospodarstwie?
 10. Case JX80 + New Holland BR6090

  7 noży i prasa od 80kM wzwyż i Ty twierdzisz że radzi sobie bardzo dobrze?  Mów mi tak jeszcze,  Chyba, że masz polne łąki i zajechać trzeba z górki z pełną belą.. i na dodatek hałaśliwa jak Sipma.   Można spróbować na 540E wtedy będzie robota szła jeszcze szybciej.
 11. Langren RS-600

  Ja wstawiłem do swego rozsiewacza zawór dławąco-zwrotny, i łagodnie zamyka. Tarcze wyregulowane prostopadle i sieje na 15m.  
 12. Rozsiewacz Langren

  Sieje tym modelem już dwa lata.  
 13. Langren RS-800

  Sieje saletrzak zgodnie z dawką, saletra, moćznik z tabeli nie pokrywa się z nastawami, im grubszy nawóz tym trzeba delikatnie więcej otwierać. w saletrze przymykam i sieje tak jak z tabelki.   Mam już dwa lata takowy sprzet, rdzewieją delikatnie łby śrub talerzy, zbiornik z nadstawkami, z kwasówki, rama mocna, delikatnie sączy się saletra spod mieszadła (obrotowe, na górze mimośród delikatnie mieszający nie obracający się dookoła), blokada nastawy dawki nawozu lubiła sie osuwać (śruba M8 z pokretłem), nawierciłem kilka otworów do dawek i w te miejsca zagłębienia wchodzi śruba i trzyma,  Waży 190kg.
 14. Pronar PDK 220

  Samasz aktualnie ma nowe zabezpieczenie w dyskach w postaci kołka ścinanego, więc w razie blokady dysku (co raczej nie występuje, ale lepiej niż szukać okruszków zębów), ścina wpust zabezpieczający. Tak jak w Kuhnie.
 15. Pronar PDT300

  Cena startuje od 19000zł netto wzwyż zależnie od dilera i promocji, lub farta w ogłoszeniach. Akurat na przekór ten model jest tańszy od PDT 260 na który jest duży popyt, i wyższa cena. Centralne zawieszenie jest tutaj dużym atutem.   Gratulacje nowego nabytku ;)
×