adrian1978

Kalibracja opryskiwacza z komputerem

Polecane posty

szopen    29

W aragu jest tak ze na manualu ustawiasz ciśnienie na 5 przy pryskajacej całej lancy,

Następnie zamykasz jeden odcinek i pokrętłem regulujesz do pięciu. Potem następne,itd.

U mnie się "dotarły" i jaj zamknąlem 3 odciniki ciśnienie spadalo do 2. Nie wiedziałem co się dzieje.

A dlaczego na a nie na 4?.

Ustawiasz na takie jakim zamierzasz pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuszyna    0

Mam problem kupiłem użuwany Pilmet rex 1221 z komputerem unia spray h+, Może ktoś podpowie jak go skalibrować końcówki mam założone ceramiczne albuzy anty znoszeniowe 0,25 i chce pryskac 200 l/h. 
Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2
Napisano (edytowany)

Witam mam problem z komputerem , wyglada to tak jak by pozimie caly sie rozkalibrowal , manualie chodzi ok. Belka miala 27 metrow , po zimie pokazal z24 metry , predkośc pokazuje co 1 kilometr pelny . Np jak jade 6,4 czy nawet 6,9 kilometra to komputer pokazuje ze jade 7na godzine .a jak juz jade traktorem 7,1 to na kapie wskakuje ze jade juz 8 na godzine ,. Jak go z kalibrowac ? Co do belki doszlem zrobilem z powrotem 27m ale z predkoscia nie moge dojść, i wyglada to tak ze na automacie nie moge rowno wypryskac bo komp sobie caly czas o jeden kilometr przerzuca . I zle wychodzi plyn 

Edytowano przez suchy1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

Ok wysle moze zdjecie to jest opryskiwacz delvano belgijski

IMG_20180419_093441.jpg

A to sa numery za komputera i numer przeplywki wysylam

IMG_20180420_125236.jpg

IMG_20180420_124738.jpg

IMG_20180420_130742.jpg

IMG_20180420_125224.jpg

Ktos cos wie ? Bo ja juz nie ogarniam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki.

Kupiłem Lemkena Eurotrain 3500 24m, komputer spray control s z switch boxem. Obecnie mam 4 sekcje po 6metrów chce to rozbudować do 8 sekcji po 3m lub maksymalnej ilości czyli 9 sekcji.

Pytanie brzmi czy komputer spray control s trzeba jakoś przeprogramowywać poprzez programator czy może s palca wejdzie ilość sekcji i pozniej ilosc rozpylaczy?

Switch boxa rozbiorę i dołożę do niego przełaczniki by miec ich 9 sztuk. oraz dokupię elektrozawory araga.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez abs100
      Panowie, stoję przed kupnem opryskiwacza ciaganego, będzie współpracować z ursusem 3512 tak żeby miał 2 tys litrów i belka min 20m. Polecicie coś dobrego do 30 tyś. Coś z zagranicy. Proszę jak można odrazu o opinię. pozdrawiam.
    • Przez slawek_82
      Witam. mam problem z rewersem a dokładnie z jazda w przód do tyłu ładnie i płynnie rusza a do przodu mocno szarpie. Czy kalibracja skrzyni może coś pomóc i jak się dokładnie przeprowadza w tym modelu ciągnika ?
    • Przez fendt856
      Witam dziś podczepiłem pług 4 skibowy obrotowy waga około 1400kg I jak to podnosiłem to podnośnik tak szarpał  I bardzo mnie to zdziwiło ponieważ od pięciu lat pracuje głównie z lekkimi maszynami kosiarka zgrabiarka I taki problem nie występuje I zmartwiło mnie to bo tak nie powinno być I pytanie kto miał by całą procedurę kalibracji😀
    • Przez dario1601
      koledzy potrzebne mi sa wartosci kalibracyjne szkrzyni 18 na 6 . kupuje taki ciagnik i chcial bym porownac w jakim stanie sa sprzegla
    • Przez RoWi
      Witam,
      Ciągnik posiadam od niedawna i niestety pojawił się chyba poważny problem - komputer przestał wyświetlać informacje, po prostu nie daje oznak życia (ciemny ekran , bez śladów zasilania, podświetlenia, nie uruchomił się po krótkiej przerwie w pracy ciągnika). Ciągnik się uruchamia ale nie jestem pewien czy wogóle można korzystać z maszyny. Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki i nie ma przepalonych, okablowanie też wygląda na nieuszkodzone.
      Dysponuje ktoś schematami lub wiedzą którą chciałby się podzielić co należy sprawdzić w pierwszej kolejności?
      czy istnieje jakiś sposób sprawdzenia tego komputera (być może nie padł a problem leży w magistrali can lub w jakimś module) ?
      czy można korzystać z maszyny mimo braku rekacji tego komputera (brak błędów stałych)?
       
      miał ktoś z Was podobny problem?
       
      Bardzo proszę o pomoc
       
      załączam zdjęcie wymontowanego komputera

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj