RoWi

Arion 640 Cebis - problem z komputerem

Polecane posty

RoWi    4

Witam,

Ciągnik posiadam od niedawna i niestety pojawił się chyba poważny problem - komputer przestał wyświetlać informacje, po prostu nie daje oznak życia (ciemny ekran , bez śladów zasilania, podświetlenia, nie uruchomił się po krótkiej przerwie w pracy ciągnika). Ciągnik się uruchamia ale nie jestem pewien czy wogóle można korzystać z maszyny. Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki i nie ma przepalonych, okablowanie też wygląda na nieuszkodzone.

Dysponuje ktoś schematami lub wiedzą którą chciałby się podzielić co należy sprawdzić w pierwszej kolejności?

czy istnieje jakiś sposób sprawdzenia tego komputera (być może nie padł a problem leży w magistrali can lub w jakimś module) ?

czy można korzystać z maszyny mimo braku rekacji tego komputera (brak błędów stałych)?

 

miał ktoś z Was podobny problem?

 

Bardzo proszę o pomoc

 

załączam zdjęcie wymontowanego komputera

20181203_231749.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoWi    4

sprawdziłem zasilanie i jest:

18pin masa

9pin +12v (stałe zasilanie)

8pin +12vc(po stacyjce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoWi    4

może doprecyzuję, zasilanie jest na kostce zasilającej mierzone przy odpiętym komputerze, myślę że jakby się rozjechało oprogramowanie to komp by dawał jakieś oznaki życia np, działałoby podświetlenie ekranu i klawisze manipulacyjne a póki co nic nie działa.

chyba że masz pewność że brak oprogramowania daje własnie taki skutek (brak podświetlenia , czarny ekran), bo żeby programować trzeba mieć pewność że komp jest sprawny elektrycznie- na razie takiej pewności nie mam

póki co stawiam na problem z sekcją zasilania na płycie tego kompa lub problem z wyświetlaczem (tylko to podświetlenie mimo wszytko powinno działać na chłopski rozum gdyby z zasilaniem było wszystko ok).

 

dołączam zdjęcia płyty głównej - jak widać dosyć rozbudowana sekcja zasilania

 

 

20181206_224228.jpg

20181206_224315.jpg

Edytowano przez RoWi
dołączam zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

Brak oprogramowania będzie powodował czarny ekran, ale podświetlenie to nie jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Darekk310
      Witam
      Przy mocniejszym obciążeniu WOM to jest jak brona aktywna dostanie mocniejszego opory wyłącza wałek, kontrolka WOM zaczyna migać i wywala dwa błędy.
      id7685h, id7f02h
      Raz stało mi się to na prędkości 540 z 3 razy na 540 ECO. Czy wogule na ECO moge jeżdzic z broną aktywną?
    • Przez norek007
      Witam, potrzebuje dokładny  opis kalibracji   EHR  w Claasie Arion 640 Cebis.
       Chciałbym zapytać o te czy małe pokrętła(potencjometry) na panelu  EHR.
      Najważniejsze w jaki położeniu ustawić pokrętło od czułości podnoszenia  EHR.
      Czynności do kalibracji które powinno się wykonać o których wiem to:
      1. Główne pokrętło od wysokości opuszczania ustawić na 60-70%.
      2. Założyć ciężar na ramiona tylne około 200kg.
      3. 6 raz wcisnąć klawisz od amortyzacji tylnego podnośnika( w tym momencie zacznie się kalibracja)
      4. Po kalibracji wyłączyć zapłon  na około 10s.
      Teraz moje pytania do was:
      Czy te czynności które wypisałem  wyżej są prawidłowe i jak ustawić ten potencjometr od czułości pracy ehr (na panelu), czy w ogolę ma znaczenie ustawienie tego potencjometru.
      Pozdawiam!
       
       
       
    • Przez darsonspire
      Chcial bym sie cos dowiedziec o tej seri, mnie interesuje model 610 ale z mila checia zapoznam sie z opinniami na temat ogolnie tej seri 600. Jakie spalanie, awaryjnosc elektroniki i mechaniki jakie opcje warto dobrać przy zamowieniu i wogole poznam kazda opinnie posiadaczy. Dodam ze malo mnie interesuja teksty typu szwagra brat ma sasiada  ktorego kuzyn ma takiego i jest zadowolony lub nie
    • Przez pawelns88
      Witam proszę o pomoc ktory traktor z wyżej wymienionych wybrac? Wszystkie z amortyzacja osi i kabiny przednim tuzem i wom ceny case 328 claas 350 mf 362 i valtra 355 będę bardzo wdzieczny 
      Case puma skrzynia 19x6 50KPH opony przod 540 tyl 650 38 Firestone wom 540 540eco i 1000 ,Claas skrzynia 24/24 50 KPH540 540eco 1000eco 1000 opony 540 650 38 Trelleborg, Mf skrzynia dyna 6 24/24 50KPH 540 540eco 1000 1000eco opony 540 600 38 losowe, Valtra skrzynia 30/30 40KPH 540 1000 1000eco opony 540 650 Trelleborg silnik 7.4l 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj