Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup gospodarstwa

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 13 kwiecień 2016 - 17:36

Zakup gospodarstwa A Twoja pracuje w gospodarstwie czy na etacie?
Bo w gospodarstwie co dwie głowy to nie jedna. Jedno się przewróci to drugie go podnosi i na odwrót ;-)
Sam najlepiej znasz swoją sytuację,napewno nie kieruj się emocjami przed zakupem i gorączką ziemi :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup gospodarstwa Dzisiaj, 09:24
  •  

#22 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 18:44

Zakup gospodarstwa Narazie nie pracuje nigdzie bo dzieckiem się opiekuje, popytam jeszcze znajomych może coś podpowiedzą no i trzeba będzie się udać do sprzedawcy i cenę wynegocjować;)

#23 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 13 kwiecień 2016 - 18:56

Zakup gospodarstwa

A ta ziemia w dzierzawie jest od agencji czy od prywatnych i jaka ma stawke dzierzawy? bo 200 ha dzierzaw to juz sporo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:42

Zakup gospodarstwa Raczej ma to z prywatnych rąk przez telefon wiem tylko że ma tych 200ha w dzierżawie i 70ha na własność, teraz mam trochę natłok pracy i nie mam kiedy do niego podjechać by dowiedzieć się więcej, m

#25 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1491 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:03

Zakup gospodarstwa

na twoim miejscu nie pchałbym się w to... tym bardziej ,że po 1 , nie wiadomo czy na drugi rok będą dopłaty... czy po 2 w ciągu roku nie rozpadnie się UE i po 3 czy czegoś jeszcze nasz rząd nie wymyśli jakiś kwitków...   za te gospodarstwo na pewno ładnych parę milionów trzeba dać....  pomyśl kiedy to spłacisz i za jaki kawał czasu... do puki nie masz tej kuli u nogi to korzystaj z życia razem z narzeczona... :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 14 kwiecień 2016 - 07:12

Zakup gospodarstwa

Ajakie ma tam maszyny i czy je zostawi?

Najlepiej byloby sie dogadac ze wchodzisz na zniwa - i wtedy jest szansa dzialac a jesli chcesz od zera wystartowac z takim interesem moze bec ciezko

Dodatkowo czy hipoteka jest czysta?

#27 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 10:40

Zakup gospodarstwa Więc tak: Maszyny zostawia wszystkie(pług, talerzówka, agregat z siewinikiem, siewnik horscha, agregat do uprawy bezorkowej, wał posiewny, opryskiwacz, trzy ciągniki, kombajn, rozsiewacz nawozu, rozrzutnik, 6 przyczep) niektóre maszyny praktycznie nowe lub w idealnym stanie, suszarnia+wialnie do zboża i silosy na 800t. Hipoteka czysta, mówił że jak coś to po żniwach mogę wchodzić, więc nieciekawie, ziemia w większości 3, 4 i trochę 5. Co wy na to? A i najważniejsze, cena;) ponad 5mln;(

#28 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2137 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 11:07

Zakup gospodarstwa

a jak można kupić dzierżawy skąd wiesz że połowa osób nie będzie chciała ci dac w dzierzawe tylko dadzą komuś innemu jak budynki ok a i tak miałeś się budować czyli chyba jakas kasę masz odłożone to może warto się zastanowić nad budynkami i tymi 70ha jak są wokół budynków i uswiadom narzeczona ile to będzie kosztować poczekaj wejdzie nowa ustaw o obrocie ziemia to może i ceny spadną narazie zorientuj się ile właściciel ceni 

Kolejna sprawa bardzo wazna czy dostaniesz kredyt na zakup takiej nieruchomosci, masz już coś na siebie bo podhipotetę bedzie ciezko beda chcieli zabezpieczenie dodatkowe albo poreczenie 

Edytowany przez wojtal24, 14 kwiecień 2016 - 15:43.

ZETOR TEAM

#29 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 16:02

Zakup gospodarstwa

Z rozmowy wynikło że, te 200ha też jest jego ale nie chce się od razu wszystkiego pozbywać stąd dzierżawa na min. 5lat, zaproponował mi jeszcze że mogę, wziąć od niego samą ziemię i maszyny jakie były by mi potrzebne a on resztę by sprzedał i mógłby mieszkać dalej tam gdzie mieszka, szkoda tylko tego magazynu i silosów ale bądź co bądź ta oferta bardziej do mnie przemawia niż bulić za wszystko, myśle że, w 3mln z groszem bym się zmieścił;/

Co do finansowania wziął bym to z ojcem tylko że, on nie zabardzo to widzi.

Edytowany przez lolq1660, 14 kwiecień 2016 - 16:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2137 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 20:40

Zakup gospodarstwa

tylko ze z  tych 3 mln rocznie samych odsetek liczać tylko 2 % to jest 60tyś a nie wiem czy znajdziesz taki tani kredyt  

ZETOR TEAM