bojuc21

Zakup gospodarstwa

Polecane posty

timasz    55

Ajakie ma tam maszyny i czy je zostawi?

Najlepiej byloby sie dogadac ze wchodzisz na zniwa - i wtedy jest szansa dzialac a jesli chcesz od zera wystartowac z takim interesem moze bec ciezko

Dodatkowo czy hipoteka jest czysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Więc tak: Maszyny zostawia wszystkie(pług, talerzówka, agregat z siewinikiem, siewnik horscha, agregat do uprawy bezorkowej, wał posiewny, opryskiwacz, trzy ciągniki, kombajn, rozsiewacz nawozu, rozrzutnik, 6 przyczep) niektóre maszyny praktycznie nowe lub w idealnym stanie, suszarnia+wialnie do zboża i silosy na 800t. Hipoteka czysta, mówił że jak coś to po żniwach mogę wchodzić, więc nieciekawie, ziemia w większości 3, 4 i trochę 5. Co wy na to? A i najważniejsze, cena;) ponad 5mln;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

a jak można kupić dzierżawy skąd wiesz że połowa osób nie będzie chciała ci dac w dzierzawe tylko dadzą komuś innemu jak budynki ok a i tak miałeś się budować czyli chyba jakas kasę masz odłożone to może warto się zastanowić nad budynkami i tymi 70ha jak są wokół budynków i uswiadom narzeczona ile to będzie kosztować poczekaj wejdzie nowa ustaw o obrocie ziemia to może i ceny spadną narazie zorientuj się ile właściciel ceni 

Kolejna sprawa bardzo wazna czy dostaniesz kredyt na zakup takiej nieruchomosci, masz już coś na siebie bo podhipotetę bedzie ciezko beda chcieli zabezpieczenie dodatkowe albo poreczenie 

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Z rozmowy wynikło że, te 200ha też jest jego ale nie chce się od razu wszystkiego pozbywać stąd dzierżawa na min. 5lat, zaproponował mi jeszcze że mogę, wziąć od niego samą ziemię i maszyny jakie były by mi potrzebne a on resztę by sprzedał i mógłby mieszkać dalej tam gdzie mieszka, szkoda tylko tego magazynu i silosów ale bądź co bądź ta oferta bardziej do mnie przemawia niż bulić za wszystko, myśle że, w 3mln z groszem bym się zmieścił;/

Co do finansowania wziął bym to z ojcem tylko że, on nie zabardzo to widzi.

Edytowano przez lolq1660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

tylko ze z  tych 3 mln rocznie samych odsetek liczać tylko 2 % to jest 60tyś a nie wiem czy znajdziesz taki tani kredyt  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?
       
      Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj