Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault czy Mtz

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 17:00

Renault czy Mtz Jak dla mnie gabaryty i masa belarusa to zaleta, ja miałem na kołach z przodu standardowych a z tyłu 18.4-30 i ani razu nie musiałem zakładać obciążenia do tyłu ale no wiadomo jak się cofało tyłem pod górkę to 4x4 trzeba było wrzucić. A z tym remontem to wiesz, można zrobić za 20 tysięcy i za 5. Np. na alledrogo są orbitrole za 400zł a ja do mfa dałem chyba 1500zł bo z danfossa bo już się oduczyłem podróbek. Podróbki to można kupować do c-360 bo ci nie zależy bo wiadomo że prędzej czy później i tak to będzie trzeba wymienić. Moja rada jest jeszcze taka że lepiej kupić przeciętny ciągnik na którego remonty będzie cię stać niż kupić super extra wypasione coś a potem trzeba wymienić np. hydraulikę albo coś i nie będzie się chciało jeździć. Od razu sobie przepatrz co ile kosztuje zn części i przy oglądaniu sobie też patrz co trzeba by wymienić.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault czy Mtz Dzisiaj, 04:15
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 18:35

Renault czy Mtz Dokładnie o częściach trzeba myśleć. Pytanie... kolega ma na ciągnik 40-50 koła. Jaka będzie produkcja i czy ewentualna awaria za 3-5 tysiąca lub inny nieoczekiwany wydatek na konto ciągnika nie pochłonie półrocznego dochodu gospodarstwa? Bo jeśli tak to wole mtz-ta. Z tymi wymianami części co chwilę to lekka przesada. Jest dosłownie kilka elementów które mogą się zużywać raz na 3-5 lat. Reszta wytrzyma o wiele dłużej. Wom nie jest taki straszny jak się zrozumie zasadę jego działania. Pomijając regulację raz na jakiś czas która zajmuje niewiele czasu bez wymiany czegokolwiek wytrzymuje długo a dobrze ustawiony jest nie do zatrzymania.
KPK Kumurun Team

#23 Share xXPioner1999Xx

xXPioner1999Xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 19:41

Renault czy Mtz i to jest tak stary dobry mtz jest moim zdaniem lepszy ponieważ:
mniej awari
większa wydajność
i spalanie mniejsze
^^
no i co najważniejsze tańsza naprawa wcześniej wspomnianych awari,tańsze części i mniejszy wydatek część zaoszczędzonego funduszu można wydać na osprzęt (lub inne wydatki) a poza kupie wystarczy się cieszyć z niezawodności i dobrego wyboru:D
a jak to wszystko sumować-to daje :D

#24 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 19:54

Renault czy Mtz Teoretycznie masz rację, ale gdyby to się opłacało w praktyce to na taxi jeździły by nadal łady i polonezy, w transporcie jeździły by stary, jelcze i kamazy.... Na taxi jeszcze pełno merców W124, w transporcie śmigają stare scanie, man-y czy volva. Widziałem niedawno wał jumza z 90r, miał takie rysy że można paznokcie połamać, tuleje to samo a ciągnik od nowości w jednych rękach i wiele się nie narobił.... Ja mam renówkę z początku lat 80-tych , jak ją kupiłem w opłakanym stanie wizualnym ( na liczniku ponad 8tys mth) byłem nastawiony na remont, odkręciłem jeden korbowód i normalnie lustro, na głównych to samo, tuleje praktycznie zero progu. Silnik w środku wyglądał jak by niedawno fabrykę opuścił. Zrobiłem głowice bo stała kilka ostatnich lat (400zł za 3szt) i na dobrych olejach będzie chodzić jeszcze długie lata.

#25 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 19:59

Renault czy Mtz a te mosty stożkowe sa takie zle? jakie maja minusy?

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 20:04

Renault czy Mtz No tak. Ale nikt na taxi nie kupi merca za 50 koła i będzie woził brynoli z dyskoteki. Bo czyszczenie zarzyganej tapicerki pochłonie jego dwutygodniowy dorobek.
Nikt nie kupi reno magnum żeby trzy razy w roku zawieść kupkę zboża do skupu. A ilu jest takich co auta, fury kupili za majątek a teraz na lotosie jeżdżą i używane kapcie kupują bo nie stać na utrzymanie.
Twój tok myślenia jest słuszny gdy ktoś przegina w jedną stronę kupując na wyrost i nie mając na utrzymanie i w drugą kupując złoma a mając kupę roboty na której o wiele droższy sprzęt zarobi na amortyzację.
Nie polecam ani jednego ani drugiego ciągnika bo nie znam dokładnych potrzeb zainteresowanego. Podałem jedynie przykład.
Mosty stożkowe nie są takie złe ale wymagają więcej uwagi. Są bardziej delikatne, chociaż nie łatwe do zniszczenia. Bardziej odczuwają ewentualny brak oleju, zdarzają się części z wadami np. półosie.
Po prostu trzeba go pilnować.

Edytowany przez seweryn20, 26 sierpień 2013 - 20:06.

KPK Kumurun Team

#27 Share xXPioner1999Xx

xXPioner1999Xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 12:33

Renault czy Mtz @pawel885
no tak ale biorąc pod uwagę konieczność wykonania jakiejś naprawy lub zakupu części renówka może się okazać czarna dziurą która wchłonie wszystkie pięniądze gospodarstwa i okaże sie niewypałem a do mtz części nie są tak drogie i naprawa łatwiejsza...
Zgadzam również się z opinią @seweryn20

#28 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 13:21

Renault czy Mtz Szczerze to nie wytrzymał bym nerwowo z ruskiem, ciągle coś trzeba wyregulować, skasować luz, uszczelnić ( słowa użytkowników), to były dobre ciągniki kiedyś jak za grosze kupiłeś nową kompletną skrzynię, silnik czy przodek i nie bawiłeś się w naprawy - tak robił znajomy jak miał mtz 82 jako główny na 60ha w latach 80/90-tych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 14:00

Renault czy Mtz Z tą regulacją to trochę prawdy jest. U nas teren górzysty to trzeba podciągać hamulce, raz za czasu skasować luz na gałkach, raz na rok może dwa wom, i podnośnik na jeden tłok też wymaga uwagi. Reszta jak w każdym innym ciągniku. Silnik ustawiasz i zapominasz, sprzęgło w sumie też. Na pewno ma wady ale jeśli chcesz ciągnik w miarę mocny który w ciągu roku niewiele zarabia to jest to jakieś wyjście.
KPK Kumurun Team

#30 Share xXPioner1999Xx

xXPioner1999Xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 18:58

Renault czy Mtz Tak regulacja jest wadą mtz niewątpliwe :(
Ale nie jestem w stanie powiedzieć jakie są wady renówki, czy również tylko regulacja czy coś o wiele gorszego ^^
Mtz'ta miałem ale wymieniłem go na Proxime 75 :D

#31 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:25

Renault czy Mtz a glownie o jakie regulacje wam chodzi w mtz

#32 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2013 - 11:59

Renault czy Mtz Ja przez taki sam dylemat przechodziłem i szczerze nadal nie wiem czy dobrze wybrałem. Musisz się zastanowić, czy będziesz mógł sobie poradzić z ewentualnymi wydatkami.
Renault polecam, na razie nie zawodzi, ale zobaczymy co pokaże jesieniom, w orce.
Widzę że dysponujesz większymi funduszami, więc masz większe pole do popisu, za tą kasę kupisz i dobrą Renówkę jak i MTZ. proponuję wejść na http://www.konedata.net/ i prześledzić dane techniczne, porównać między sobą.Wybrać konkretny model i poszukiwać. Potem śledzić zmiany na Tablicy lub Allegro, selekcjonować. tak naprawdę to bardzo trudna kwestia, ciężko jest co kolwiek poradzić, napisz czego oczekujesz, jakie ziemie, ile tej ziemi, jaki masz sprzęt do tej pory. Bo tych informacji nie wyszukałem w tym temacie.
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#33 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 13:36

Renault czy Mtz a o pronarach co sadzicie? bo to prawie to samo co mtz a maja troche lepszy wygląd i komfort

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 15:08

Renault czy Mtz Popatrz jak to wygląda na forum...... o pronarze w ostatnim czasie pokazało się kilka postów, inne marki najwyraźniej borykają się z większą ilością problemów. W tym i belarus. Nie powiem do końca żeby to był odnośnik ale zawsze coś.

Edytowany przez seweryn20, 01 wrzesień 2013 - 15:09.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share mtz800

mtz800

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 19:18

Renault czy Mtz

czyli polecacie mtzy z lat 90 tych a ja znalazłem na allegro ladnego z 2005 r za niecale 50 ty zl

ja myślę że tak jak kolega wyżej na pisał że mtz z 90 lat by był najlepszy