mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

szymon09875    9753
53 minuty temu, soltys48 napisał:

Mniej, przyrosty ciut mniejsze ale spokojniejsze

No właśnie z kim bym nie rozmawial to kazdy ma inne zdanie, tez mi sie wydaje że przyrosty beda slabsze, ale czy nie zjedza więcej paszy na kg przyrostu? Zreszta mniejsza o to bo cena zakupu powinna to zrekompensowac. Obawiam sie tylko o zachowanie bykow jak beda obok jalowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

będziesz kiedy jechał zajedź ....

u mnie od dawien dawna jałówki były między bykami

i powiem Ci tyle,że na jałówce nigdy nie straciłem co innego na byku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

dobry

Pany potrzebuje porady, mam do kupienia odsadki LM wyglądają na mocne LM czyli można powiedzieć że czystorasowe, koszt zakupu jednej sztuki to koło 3500zł a chce kupić 8. Jak tak sb liczyłem to przy tej cenie młodego byka to przy sprzedaży wyjdzie mi podobnie jak przy mieszańcach ogólny zysk bo cene sprzedaży przyjmuje 8,5zł/kg netto. Moje pytanie czy przy 8 sztukach znajdę kogoś kto kupi mi to za 9zł? Płn-zach wlkp. mieszańce 250kg kupię za koło 2600zł przy sprzedaży minimum 7,50zł netto bym dostał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303

Będziesz je sprzedawał za około półtora roku. Mogą wtedy kosztować nawet i 9,5 ale 7,5 też... 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal165    0

Mlodym cielakom dobrze by bylo dawać troche siana chociaż do trzeciego miesiaca życia. Takie mał to dużo nie zjedzą a później bym im dawał do oporu kiszonkę z kukurydzy i trochę śruty rzepakowej. Najmniej pracochłonne moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44
Dnia 10.02.2020 o 19:58, soltys48 napisał:

Mniej, przyrosty ciut mniejsze ale spokojniejsze

Ciut?! Przepaść w mojej ocenie. Zeżrą praktycznie to co byk, a o wiele wolniej rosną i bardziej się otłuszczają. Miałem właśnie na ostatniej partii porównanie. Pierwsza grupa w wieku 21 -23 miesiące byki średnio 740 kg, jałówki 620; druga grupa wiek 17 - 19 miesięcy  byki średnio 620 kg, jałówki 540 kg. Dzienne pobranie paszy na sztukę niewiele mniejsze, ale w przeliczeniu na kg przyrostu znacząco większe. Co do spokoju to faktycznie spokojniejsze przynajmniej do momentu wystąpienia rui- wtedy niekoniecznie.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra14    0

Witam serdecznie, mam 18 hektarów pola, chlewnie która mogę przekształcić w oborę. Czy jest możliwość zysku na hodowli byków mięsnych w takim przypadku? Słyszałam że byki opłaca się hodować od 20 sztuk... Proszę o rady i zrozumienie. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fawelo    133

Sandra14. A możesz opisać coś więcej o polach ile ornego, ile łąk, jakim sprzętem dysponujesz? I czy masz jakieś doświadczenie przy bydle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12345678900    6
Dnia 1.02.2023 o 13:35, Sandra14 napisał:

Witam serdecznie, mam 18 hektarów pola, chlewnie która mogę przekształcić w oborę. Czy jest możliwość zysku na hodowli byków mięsnych w takim przypadku? Słyszałam że byki opłaca się hodować od 20 sztuk... Proszę o rady i zrozumienie. Pozdrawiam 

Pewnej jest możliwy zysk, ale głównie zależy dużo od żeczy. Czy masz swoje maszyny, jaką klasy ziemi itp, najlepiej usiąść przenalizowac kartką i długopisem. 

Przy 20 byków to tylko na życie, a jeszcze trzeba rozwijać gospodarkę. 

Może trochę pomogłem🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyeelt    0

Dzień dobry 

Chciałbym zacząć z bydłem mięsnym hereford.

Mam 18 ha większość na razie w pakiecie rolno-środowiskowym.

100% łąki kl 3, 3 ha mocno zdziczałe - może zimą wykarczuję.

Większość łąk ogrodzona.

Doradzono mi na początek 5 mamek 1 byka i sprzedaż odsadków.

Chów ekstensywny, wiata na zimę. Na zimę kupiłbym sianokiszonkę. 

Nie mam żadnego sprzętu. 

 

Oczywiście wszyscy mówią, że lepiej zostać na programie, ale jakoś pasują krowy na te łąki.

Myślicie, że jest sens w to wchodzić?

Oczywiście żyję z czego innego, ale głupio żeby ziemia nie pracowała, co nie oznacza, że chcę do tego dokładać oprócz inwestycji.

Edytowano przez kyeelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj