ZETOREXX85

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem?

Polecane posty

Matey    895

brac go z sieczkarnia czy bez bo mi jest potrzebna słoma,musze miec dużo gnoju...

 

zależy czy kombajnem będziesz na usługach kosił, jeśli tak to sieczkarnia jest wskazana, jak tylko na użytek własny to możesz sieczkarnie odpuścić

 

Nie wiem jak w Bizonie ale w naszej 512 (która jest z kabiną) dostanie się do silnika to chwila moment, wystarczy przejść rurą wysypu, podejrzewam że w Bizonie też w razie czego można tamtedy przebiec


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92
Napisano (edytowany)

Spokojnie w bizonie z kabiną po rurze wysypu do silnika się dostaniesz. :rolleyes:A co do kabiny to już w życiu nie kupię bez albo zaraz założę .W swoim posiadam od 3 lat i jestem zadowolony choć wiadomo że gorąco ale tego kurzu człowiek się nie na wdycha. A na klimę trochę kasy trzeba naszykować a tu góra 10 dni i po żniwach :(

 

.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Co za bajki opowiadasz, usługi to czysty zysk, umnie 250 zl godz, 11 l ropy po 5.5=65zl, 180 czystego zysku , gdzie lepiej zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Tak, tak czystego zysku, paliwo a gdzie reszta. Amortyzacja, części oleje smary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Amortyzacja to jak kupujesz na zarobek, a jak kupujesz sobie to lepiej niech kosi niż ma stać. Narazie się nie psuje, a jak tam padnie łożysko za 25 zl to jaki to koszt. Olej to godzina koszenia, filtr mała flaszka, smar za 5zl to jakie to koszta. Ja tam tnę kto tylko chce, a po żniwach kupka kaski leży. Dlamnie najprostrzy i najszybszy zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

a,sieczkarnie to jaką se wziąć słyszłem że są rózne typy ręczna,magnetyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Jak już wydajesz raz pieniądze to kup sobie z kabiną i z tą sieczkarnią elektryczną! Ta jest lepsza ponieważ nie zdejmujesz pasów od niej i nie opuszczasz jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

na usługach kosić no nie wiem.Wiecej strace na paliwie niż zarobie na usługach

 

post sezonu :)

 

Wybacz, ale masz 40 lat a zadajesz pytania na poziomie 16latka z miasta. Sam powinieneś wiedzieć jak często będziesz sieczkarnie ściągał, jak bardzo często to bierz na elektromagnes, jak sporadycznie to bierz zwykła, zaoszczędzisz pieniądze. Po drugie nie rozumiem Twojego myślenia, na usługi nie bo więcej paliwa pójdzie niż zarobie, zbieram całą słome bo jest mi potrzebna, to kupie sobie sieczkarnie, kompletnie to nieekonomiczne, ale jak to mówia nie mój cyrk, nie moje małpy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Amortyzacja to jak kupujesz na zarobek, a jak kupujesz sobie to lepiej niech kosi niż ma stać. Narazie się nie psuje, a jak tam padnie łożysko za 25 zl to jaki to koszt. Olej to godzina koszenia, filtr mała flaszka, smar za 5zl to jakie to koszta. Ja tam tnę kto tylko chce, a po żniwach kupka kaski leży. Dlamnie najprostrzy i najszybszy zysk.

Ja też dawniej jeźdźiłem po zarobkach, obecnie nie starcza mi czasu, ale to już nie taka kasa jak kiedyś. Jeśli chodzi o zarobki to lepiej zostaw to dla siebie, że zarabiasz i zostaje ci kupka kaski bo w mojej okolicy 2 lata temu znajomy był świadkiem przeciwko kombajniście za którego chciał się zabrac urząd skarbowy. Gośc cudem się wywinął od sporej grzywny. Tak więc kasą zarobioną w ten sposób lepiej się nie chwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333
Napisano (edytowany)

mój sąsiad ma claasa mercatora 60,drugi ma bizona z056,nastepny też bizona,wiec każdy kosi dla siebie

 

wezme bez sieczkarni i juz

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

I bardzo dobra decyzja, jak będziesz widział zapotrzebowanie na sieczkarnie to wtedy ją możesz kupić, a teraz za pieniądze które chciałeś przeznaczyć na sieczkarnie kupiłbym kabinę


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Pięć lat jeździłem bez kabiny w tym roku kupiłem kabinę używaną 2 letnią - nie będę podawał producenta, nie chcę robić reklamy - i tak.

Kabinę mam z zielonymi szybami - podobno mniej nagrzewa się w środku.

W kabinie z tyłu mam dwa okienka - takie szerokie a płaskie - jedno jest jeszcze w konstrukcji ramy kabiny a drugie nad nim w tylnej ścianie dachu. To w dachu okienko szerokie jest na ok 1m i 15 cm wysokie. Zamiast szyby założyłem gęstą siatkę, be po jedno słyszeć kombajn (jego pracę) a po drugie by powietrze miało gdzie od kabiny wlatywać - a po co??? - ano po to, bo z kabiny silnik zasysa powietrze przez filtr. Czyli z filtra rura nie idzie do tego kominka przy tylnej drabince, tylko idzie do kabiny i ładnie powinno wyciągać ciepłe powietrze (patent podpatrzony u sąsiada)

Na pewno szyby się kurzą - tego nie przeskoczymy, ale sprawę powinna załatwić szczotka lub szmata. Natomiast kurz od kabiny się odbije i nie pójdzie na ciebie lub płuca, oczy...- zdrowie też jest istotne...

 

Tak więc polecam z kabiną jak najbardziej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kolego jeśli możesz porób zdjęcia jak masz rozwiązane zasysanie powietrza z kabiny do silnika i jakie rury kształtki tam zastosowałeś??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jeśli nie potrzebujesz słomy to kup bez sieczkarni bo z sieczkarnią kombajn dużo bardziej dostaje w d*pkę. a jeśli chcesz jeździć po usługach to dokupisz sobie sieczkarnie. Ale co jak co to kupuj z kabina. Ja nie wyobrażam sobie żniwowania bez kabiny ten cały kurz leci wprost na ciebie. I nieprawdą jest to że nie słychać w kabinie bizonowskiej jak kombajn chodzi. Widocznie Ci co to napisali w życiu w kabinie w bizonie nie siedzieli. A jak szukasz bizonka dobrego to zgłoś się do mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Z,kabiną ja mam i jest super wiatraki i się siecze. Mój sąsiad ma bez kabiny to jak sieczemy rzepaki to on wygląda jak murzyn cAły czarny ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez warchest
      witam pękł mi blok w bizon rekord i mam takie pytanie gdzie regenerują silniki i jak to cenowo wyglada , a gdzie mozna kupic sam blok ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj