Skocz do zawartości

Zdjęcie

Napęd 4x4

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 08:58

Napęd 4x4 witam
krótko napisze: czy przy uwrociach wyłączacie napęd czy nie? mam td 5020 i serwisanci mi mówili żeby na nawrotach wyłaczać napęd, jak się wyprostuje to znów włączać. A jak wy robicie?

Edytowany przez pic2ek, 20 marzec 2013 - 08:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Napęd 4x4 Dzisiaj, 18:15
  •  

#2 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:43

Napęd 4x4 Albo oni są głupi albo ja - kto by się pie...ł i wyłączał w koło napęd. To przy ciągnikach z napędem na wajchę by się zamordował, z reszta robiąc ciągnikiem cały dzień prędzej czy później i tak się zapomnisz. Może im chodzi o blokadę mostu - ją trzeba wyłączyć ale są ciągniki które ją wyłączają przy dużym skręcie.

#3 Share rolnik971204

rolnik971204

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 10:02

Napęd 4x4 Nigdy nie słyszałem, żeby wyłączać napęd na uwrociach. Albo im się pomyliło z blokadą mechanizmu różnicowego, albo są tępi jak tabaka w rogu. :(

#4 Share krzysiekp55

krzysiekp55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, IT

Napisany 20 marzec 2013 - 10:25

Napęd 4x4 bez włączonego napędu gorzej się nawraca ponieważ przednie koła nie zaciągają przodu, a tylne wypychają ciągnik na wprost. raczej chodziło o blokadę mostu. ;)
ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 10:34

Napęd 4x4 No powiem wam, że nie chodziło o blokadę. no przynajmniej ja się dopytywałem o napęd a im się może pomyliło z blokadą.
baaaaa powiedziało mi to 2 różnych serwisantów w różnych okresach czasu :wacko: Ale dzięki wam za odpowiedzi :)

"bez włączonego napędu gorzej się nawraca ponieważ przednie koła nie zaciągają przodu,"

no tak ale przy włączonym napędzie chodzi jedno koło z przodu i jedno z tyłu, i ciągnie to które ma lżej. A dopiero przy blokadzie chodzą wszystkie 4 koła. A bez włączonego napędu chodzi tylko 1 z tyłu. Chyba tak to wygląda prawda?

Edytowany przez pic2ek, 20 marzec 2013 - 12:23.

#6 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:36

Napęd 4x4 w żadnym ciągniku napędu na czas skrętu nie trzeba wyłączać. Napewno pomylili z blokadą mechanizmu różnicowego którą trzeba koniecznie wyłączać na skrętach

#7 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:38

Napęd 4x4 Im dokładnie chodziło o przedni napęd, pewnie ci to powiedzieli serwisanci z NH, kolega ma Tm160 i ma automat który mu wyłącza przedni napęd przy skręcie kierownicą, zapobiega to niby zniszczeniu krzyżaków.
A w życiu to do bani jest bo jak jedzie w grząskim terenie za mocno skręci i wyłączy mu napęd i siedzi :( ale on mam automat wyłączony i jakoś jeździ.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:07