sieciun15

Problem w Warfamie Z- 543

Polecane posty

sieciun15    17

Witajcie! Mam taki problem że bardzo często urywa mi śruby od zabezpieczenia podbieracza jak z tym walczyć? bo kupowania śrub mam już dosyć prasa jest nowa kupiona w 2012 roku a wiosne najcześciej dzieje sie tak na Słomie a najgorzej to na Przezycie...

Jak z tym walczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

mniejszy pokos słomy lub zwałek z siana i nie za szybka jazda jeżeli jedziesz i podbierak nie nadążą to zapycha się i śruba sie urywa wiem bo mam taką samą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ja też mam taką prasę wałki grabi się spore często nie nadąża zbierać ale jeszcze nigdy mi nie urwało tych śrub tylko się luzują. Może lepiej kupić tych parę śrub niż co innego miałoby się urwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Kup sobie sróby utwardzane i nakretki samokontrujace i dobrze skrec bo najgorzej jak luz jest:) i nie szalej bo jak potezna słoma to wiadomo nie przerobi to prasa raczej o słabej wydajnosci nie poszaleje mam juz druga taka:) i smaruj łozyska podbieraka te małe w okienku jak Ci sie rozleca tez moga byc powodem urywania srób:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemson    0

Kolego, mam też taka samą prasę juz pare ładnych lat.

Jedyną słuszną radę jaką mogę Ci dać to

1) podbieracz troche w górę na kółkach

2) Kupić śruby 10,9 a nie 8,8 ( miałem na srubach 8,8 i też miałem awarie zrywania srub)

3) dbać o Łańcuchy i podbieracz i troche wolniej !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

sprzedaj prasę tak jak ja to zrobiłem :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sieciun15    17

Kup sobie sróby utwardzane i nakretki samokontrujace i dobrze skrec bo najgorzej jak luz jest:) i nie szalej bo jak potezna słoma to wiadomo nie przerobi to prasa raczej o słabej wydajnosci nie poszaleje mam juz druga taka:) i smaruj łozyska podbieraka te małe w okienku jak Ci sie rozleca tez moga byc powodem urywania srób:)

Ma centralne smarowanie i oleju nie brakuje nie wiem czy tak szybko sie jedzi 914 na 2 na żółwiu....

 

sprzedaj prasę tak jak ja to zrobiłem :)

Nowa prasa i mam ją sprzedać? W łeb sie jeb*ij!

 

Kolego, mam też taka samą prasę juz pare ładnych lat.

Jedyną słuszną radę jaką mogę Ci dać to

1) podbieracz troche w górę na kółkach

2) Kupić śruby 10,9 a nie 8,8 ( miałem na srubach 8,8 i też miałem awarie zrywania srub)

3) dbać o Łańcuchy i podbieracz i troche wolniej !! :)

 

Do słomy jest podwyższany pobierak. Tak sruby też wieksze kupilem ale to nic nie dało. Wszystko jest smarowane przez układ centralnego smarowania . Łancuchy dobrze naciągniete . Szybko chyba nie jeżdże w Ursusie 914 Na 2 szosowej i żółwiu.

 

 

obrażanie innych użytkowników +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly2011    4

Nie wszystkie łożyska są smarowane przez układ centralnego smarowania <_<

Lepiej tam zajżyj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

chyba zartujesz centralne smarowanie he he tez to mam ale to zaledwie połowe rzeczy smaruje w tej prasie.,.. Lewa boczna osłona podbieraka odkrec ja tam masz okienko i 4 łozyska musisz miec specjalna smarowniczke zeby je nasmarowac i dodatkowo napchaj tam smaru w okienko mi juz kilka razy rozleciały sie tam łozyska::) jak masz kamienie na polach tez moze urywac wiec jak kolega wyzej napisał podbierak wyzej na kółkach ustaw do słomy zeby zminimalizowac obciazenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

 

Nowa prasa i mam ją sprzedać? W łeb sie jeb*ij!

 

 

obrażać to sobie możesz siebie publicznie. trzeba było to zrobić co mi kazałeś za nim ją kupiłeś. kupuj dalej śruby bo i tak będzie je zrywać i tak


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    647

ja kupiłem śruby utwardzane i mi sie nie zrywają ;) a i nie można przesadzać z predkoscią ;)

Edytowano przez Pawel328

Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adim44    0

Zrywania śrub jak i łańcucha w podbieraku ciężko uniknąć w tej prasie, lecz podniesienie wyżej podbieraka przy belowaniu skutkuje tym że częstotliwość tej oto awarii znacznie maleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Jak tu ma śrub nie zrywać, jak on jeździ na 2 szosowej ? Co jak co ale w prasie to przesada...

Swoją 80tką z prasą jeździłem na 2 terenowej, jak cieńszy wałek to się 3 włączało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Ja dokonałem zmian i mam teraz śruby 10 i jak na razie święty spokój . Często się zrywały te 8 i otwory były wyrobione rozwiercenie to był jedyny sposób . Podbieracz ma jeszcze jedno zabezpieczenie więc ta zmiana jest bezpieczna dla prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1998    30

Ja mam Warfamę od 2006 roku i nie pamiętam, aby w podbieraczu mi śruba jakaś pękła. Jedynie to jak grubszy wałek to puściła śruba na przekaźniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

A ja miałem to samo. Zrobiłem nowe tulejki (mam nadzieje, że wiecie, że są tam tulejki) śruba zwykła 6. Jedyne co trzeba sprawdzać i dbać to łańcuch od podbieracza i jeden i drugi nie może mieć żadnych luzów, musi być dobrze naprężony. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Ja posiadam tą prasę od 10 lat i nie mogę na nią narzekać. W ciągu roku robie setki belek, a w tym to chyba przewiduje, że powyżej 1000 zrobie :D A jeżeli chodzi podbierak to śruby 8.8 albo 10.9 wolniej jechać i dbać o smarowanie. Na początku jak nie byłem wprawiony to też mi sie zrywały ale teraz to bezproblemowo działa. Czasami sie zapycha ale to głównie na słomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer74    1

Witam. Załóż śruby 10 i będzie git, miałem ten sam problem. a co do prędkości to ja jeżdże U 912 2 szosową i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem że po owinięciu belki siątką i jej wypuszczeniu nóż sie nie blokuje tylko zamyka sie bo tak krzywka która steruje zapadką staje za wcześnie wie ktoś może jak to wyregulować albo co z tym zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Panowie, po co zakładać 10? lepiej od razu zaspawać! Nie uważacie, że 6 są po to, że gdy jak coś zatamuje podbierak to zerwie się śruba a nie jakaś cześć podbieraka? Myślcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ma. Z boku. Trzeba zdjąć osłonę boczną i odkręcić taką blaszkę zaślepke. Tam będą takie nietypowe kalamitki wklęsłe. Potrzebna jest specjalna koncówka do smarownicy. Przyznam się bez bicia że jeszcze tego nie smarowałem. Wogóle  ile jest punktów do smarowania ręcznego w tej prasie? Ja znalazłem oprócz tych na podbieraczu bodajże 6 czy 7 kalamitek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje szybkiej pomocy prasa feraboli ff20 mam problem ze zwijaniem beli przepuszcza słomę między wałkiem a łańcuchem komory  dodam ze komora sie nie uchyla ciśnienie na zegarze trzyma dzieje sie tak dopiero jak mam ok 50% wypełnianą komore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez K1ROVEZ
      Witam po przerwie.
       
      Jako że otrzymałem zamówiony przeze mnie owijacz siatką i jest on generalnie "w proszku" mam prośbę do tych użytkowników Warfamy którzy mają zamontowany ten podzespół fabrycznie (albo własnoręcznie również...), aby jeżeli to możliwe ktoś był tak dobry i zrobił kilka bliższych zdjęć tego urządzenia i umieścił je tu w galerii, albo na jakimś hostingu, ewentualnie przesłał mi na mail, bowiem producent niestety nie raczył dołączyć instrukcji montażu.
      Nie żebym sobie bez tego nie poradził, ale nie ukrywam, że byłoby to pomocne gdybym mógł podpatrzeć na zdjęciach co i jak, bo katalog cześci w tym przypadku raczej słabo rozjaśnia temat.
       
      Całą galerię przejrzałem, ale zdęcia ogólnego pleneru z prasą w roli głownej są niestety mało przydatne.
       
      A może jest tu ktoś kto już przerabiał temat "owijanie siatką - zrób to sam" i może powiedzieć co nieco na temat układania tych puzzli w 3D.
       
      Prasa rocznik 2008 - pomarańczowa, plastikowa.
       
      Gdyby ktoś zechciał się podjąć to z góry dziękuję.
    • Przez Maniek24240
      Mam takie pytanie co do prasowania, a dokładniej jak uprasować ładną beleczkę. Jaką predkością jeździć, jak owijacie belota słomy i siana, a głównie mi chodzi o prasowanie sznurkiem, bo jak prasuję słomę to gdy owinę jednym sznurkiem belka się rozlatuje i później bez chwytaka to się jej nie zbierze, nie wiem dlaczego sznurki są luźne, czy można ten sznurek puścić jakoś ciaśniej i czy za jednym owinięciem można jakoś owijać słomę po zmianach w prasie. Podczas owijania podwójnego zbyt długo kręci się belka i szkoda aż prasy żeby tyle się wytłukła.
    • Przez darekmaster90
      Witam, zakładam nowy temat. Czy orientuje się ktoś gdzie można kupić nowy mechanizm obwiązywania siatką i możecie podać jakieś namiary? Będę wdzięczny za odpowiedzi.
    • Przez Yoda
      Mam już regulacje do końca wykręconą i łańcuch jest tak luźny że jak jest pusta prasa to puka łańcuch o rame. Można go skrócić czy tylko wymiana na nowy?
    • Przez kaj
      Rozrzutnik 3.5t w bdb stanie. Bez wkładu finansowego odrazu można nim pracować. Tel: 25 631 44 82
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj