Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpalaniem.

1423 odpowiedzi na ten temat

#541 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 19:58

Problem z odpalaniem. Chyba, że jest coś za ciasno spasowane, ale to już dawno by się pewnie zatarł.
Przełóż rozrusznik i sprawdź czy będzie tak samo. Pewnie pisało Ci to już kilkunastu...:)

Jeżeli zapali ciepły na hol, i będzie chodził np 30 min to tłoki nie mogą puchnąć. Bo by się zatarł.

Obstawiam jakąś błahą sprawę...niedopatrzenie jakieś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpalaniem. Dzisiaj, 21:59
  •  

#542 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 20:01

Problem z odpalaniem. seweryn20 nie cytowałem Ciebie :), Ty raczej byś tego nie napisał jak sądzę.

#543 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 10:05

Problem z odpalaniem. Rozrusznik jest dobry już go testowałem;). Na holu zapali po przeciągnięciu 2 metrów i chodzi normalnie dalej można śmigać.

#544 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 20:27

Problem z odpalaniem. Także nic nie jest za ciasno spasowane. Silnik spasowany dobrze.

Musiałbym to zobaczyć...na pewno zapłon jest ok? Bo coś mi się wierzyć nie chce. Sprzęgiełko może do bani jest, źle obrobione. Jakiś czas temu miałem pompę od zetora w której po regeneracji nie dało się ustawić zapłonu. Jak na rurce mi zaczęło podawać paliwo i ustawiłem zgodnie z podawaniem paliwa, to miałem dużo za wczesny zapłon. Także ustawiłem na słuch i na kolor spalin. Ciągnik chodził dobrze.

p.s. Przestaw zapłon, cofnij i zobacz co się będzie działo. Cofnij do tyłu na maxa, czyli do siebie pociągnij pompę. Patrz co się będzie działo, jak zapłon będzie zbyt wczesny to wyczujesz wibracje silnika, będzie po prostu trzęsło. Silnik bardzo trzęsie jak masz zapłon za wczesny. Szczególnie to jest odczuwalne w zetorach.

Przestawiaj pompę, lekko dokręć i odpal, jak odpali normalnie ciepły to był źle zapłon ustawiony. Podaliśmy Ci wiele rozwiązań co sprawdzić i co zrobić, jak je zrobiłeś to już powinno być wszystko sprawne. Musiałeś coś przeoczyć lub czegoś nie zrobić jak należy. Zrób wreszcie tak jak mówię i pewnie będzie ok, skoro wszystko inne jest sprawdzone.

#545 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 04:06

Problem z odpalaniem. Pewnie sekcje w pompie są do bani.
Zregeneruj pompę u dobrego fachowca i będzie palić.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#546 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 04:29

Problem z odpalaniem. Lepiej niech sprawdzi kąt wtrysku jak pisze masato. Pompa raczej powinna być dobra na jej pracę temp. silnika nie za bardzo ma wpływ.
KPK Kumurun Team

#547 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 06:41

Problem z odpalaniem. może też się zacierać wał na panewkach głównych :)

#548 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 22:41

Problem z odpalaniem. Ja pier**le ile razy będzie w koło to powtarzane...jak się może zacierać na panewkach skoro na zaciąg silnik chodzi godzinę i jest wszystko dobrze. Tylko nie chce odpalać. Zbyt wczesny kąt wtrysku i tyle.
Jakby pompa była słaba to by kręcił, ale nie zapalał, a nie kręci tylko trzyma silnik zbyt wczesna detonacja.

Ile razy można w koło powtarzać fakty.

p.s.
Ogólnie temperatura silnika i paliwa w pompie ma duży wpływ na prace pomp. Może w c 360 nie jest to takie zauważalne, ale np w ciągnikach siodłowych pompy rzędowe czasem zawodzą. Gdy są zimne to silnik pali dobrze, jak się rozgrzeje wszystko to nagle nie chce odpalić i kuleje silnik.
Łatwo to sprawdzić polewając pompę wtryskową zimną wodą, pompa stygnie i nagle silnik odpala dobrze i chodzi też dobrze. Także sekcje przepuszczają paliwo zbyt rozrzedzone :D

Jednak w tym przypadku silnik odbija, nie ma siły, aby rozrusznik przerzucił, także stawiam na zapłon.

#549 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 21:49

Problem z odpalaniem. Tylko kolega pit17 nie dodał, że akumulatory mają już 7 lat o czym pisał w tym temacie
http://www.agrofoto....ieply-nie-pali/

i zapewne są już do wymiany, gdyby był za wczesny zapłon to przede wszystkim zimny by nie chciał odpalać

#550 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 22:14

Problem z odpalaniem. Jak ustawisz za wczesny zapłon to silnik właśnie zimny odpali bez problemu, a ciepły będzie miał problemy. Po rozgrzaniu pojawią się problemy. A dlaczego tak jest to poszukaj sobie lub się domyśl.

Jakbyś czytał poprzedni temat, to wiedziałbyś, że też tam pisałem także w koło macieju to samo. Niby sprawdzone były aku, kable, klemy, rozrusznik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 19:44

Problem z odpalaniem. Dziś sprawdziłem pompę paliwową no i się okazało, że na jednej z sekcji pękła sprężyna. Czyli pewnie przez to nie pali ciepły...No i tu prośba o adresy sprawdzonych firm z woj. mazowieckiego regenerujących pompy. Z góry dzięki

#552 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 21:28

Problem z odpalaniem. Mam problem z c360.Jak jest zimny to ma ''ciężko" palić.Jest świeżo po remoncie kapitalnym.Jak zapali to kopci na biało i źle wchodzi w obroty.Jak się rozgrzeje to wszystko cacy, bez problemu pali,super wchodzi w obroty.Co to może być?? Po remoncie ma zrobione dopiero 80 mh.

#553 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 21:45

Problem z odpalaniem. Miałem to samo. Po wymianie rozpylaczy (lały) przestał dymić i trochę lepiej pali na zimno. Pompa jeszcze przed regemeracją.

#554 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 13 listopad 2010 - 21:47

Problem z odpalaniem. Ja też tak mam dlatego nie męcze rozrusznika i akumulatorów tylko zdejmuje tę gume z filtra i ogrzewam palnikiem powietrze w kolektorze ssącym i odpala od razu nawet przy teperaturze - 20

#555 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 13 listopad 2010 - 21:54

Problem z odpalaniem. :D przyczyną oprócz wtrysków jest za ciut za późny zapłon ;[
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#556 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 21:59

Problem z odpalaniem. Możliwe że źle zawory zostały ustawione??Bo niemożliwe żeby lały wtryski bo były wymieniane przy remoncie kapitalnym i zrobione jest tylko na nich 80 mh

#557 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 13 listopad 2010 - 22:12

Problem z odpalaniem. Jeśli uważasz że wtryski są dobre, to może wersja kolegi wyżej o za późnym wtrysku, ja też tak uważam że coś jest źle ustawione.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#558 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 22:19

Problem z odpalaniem. Możliwe.Spróbuje ustawić je jeszcze raz.

#559 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 07:50

Problem z odpalaniem. Tak jak pisze zenas sprawdz ustawienie kąta wtrysku, na zawory też mógł byś kontrolnie spojrzeć.
Jak pompa jest po remoncie to też może być przyczyna póki nie zacznie lżej chodzić. Znajomy miał ten problem w zetorze. pompa ciężko chodziła po regeneracji i nie włączała dawki rozruchowej. Po jakimś czasie samo się uspokoiło.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 09:26

Problem z odpalaniem. Kiedy regenerowałeś pompę wtryskową?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv