Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z ON letniego przy ujemnej temperaturze szybciej wytrąci się parafina i zablokuje przewody paliwowe i/lub filtr niż ma to miejsce w przypabku paliwa zimowego. Przypuszczam, że przy ujemnej temperatuże słabo odpala ciągnik i z tąd to pytae, jeśli pojawia sie biały dym przy próbie rozruchu to paliwo silnik dostaje, problem może być z akumulatorami, na mrozie spada ich pojemność i słabo kręcą i jest trudniej uruchomić silnik, niesprawne swiece żarowe/płomieniowe jeśli takowe wystepują lub układ wtryskowy niesprawny, ewentualnie słaba kompresja na cylindrach.

Opublikowano

Tej zimy pierwszy raz wystąpiły problemy z rozruchem. Podczas kręcenia pojawia się biały dym, układ wtryskowy oprócz pompy jest sprawdzony i sprawny. Ciągnik jak już załapie, wkręci się na powiedzmy 1400obr to wystarczy delikatnie ująć gazu i gaśnie. Kąt wtrysku, zawory ustawione. Ciśnienie sprężania bez rewelacji ale 27-28 pokazało na wszystkich 4 cylindrach. Paliwo nie schodzi wszystkie podkładki i zaworek nowy. Tamtej zimy przy -15 odpalał bez problemu, teraz -5 już stanowi wyzwanie.

Opublikowano

Osobiście w C 330 miałem sytuacje, że przy spadku temperatury w okolice 0 stopni nie odpalał(pompa i wtryski zostały zrobione i problem znikł), jak jest opisane wyżej pompa wtryskowa niebyła sprawdzana, rok temu mógł zapalać a teraz jest za niskie ciśnienie wytważane przez pompę wtryskową i nie rozpyli odpowiednio paliwa. Można się od biedy poratować doraźnie założeniem grzałki płynu chłodzącego montowanej na przewód od chłodnicy ale to tylko przedłużanie męki tego silnika.

Opublikowano

Mam problem z C-360przy odpalaniu po nocy. Kręci dobrze,ale musi dość długo kręcić, wygląda tak jakby mu paliwa brakowało. Jak już zapali to zgaśnie i następnym razem jest już dobrze. Pompa zrobiona wtryski też, zaworek zwrotny w pompie nowy, filtry nowe. Czy możliwe że pompka ręczna jest wadliwa i po nocy schodzi paliwo? Choć po przepompowaniu pompką po nocy przy drugim razie leci już paliwo do zbiornika?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez antonio86
      Witam!
      Wiem ,że był już taki temat odnośnie c-330, ale mysle ,ze c-360 to inna bajka(jak się myle to prosze usunąć temat)
      Otóż chce zalac układ chłodniczy płynem-głównym powodem jest to,ze mam zamiar założyc nagrzewnice w kabinie,a woda nigdy cała nie wyleci z nagrzewnicy i na mrozie ja rozwali.
      Mam taki dylemat, otóż remont silnika był 13 lat temu i boje sie czy płyn nie rozpusci kamienie i niedostanie się do oleju(słyszałem o przypadkach,że były wrzery i płyn rozpuscił kamień i wleciał do oleju ,jakie wy macie doświadczenia z zamianą wody na płyn???
    • Przez WorguleFarm
      Witam, mam pytanie a mianowicie gdzie są kalamitki do smarowania w Ursusie C-360 
      Znalazłem ich 8 ale może wiecie gdzie są jeszcze ?
       
      Znalazłem:
      -przy przednich kołach po 2 na każde koło = 4
      -na "przodzie ciągnika pod spodem"           = 2
      -na pompie wodnej                                      = 1
      -na pedale sprzęgła                                     =1
       
      Gdzie jeszcze mogą być ?
    • Przez Pszemq
      Witam.Niestety moja os wraz ze wspornikiem nie nadaja sie juz do uzytkowania tak więc prosze składac propozycje.
      Oczywiscie nie szukam nowych części jakby były lekkie luzy to nie przeszkadza mi to.Cena tez się liczy bo nie mam zamiaru pakować w ten ciągnik kupę kasy.Pozdrawiam
    • Przez PiotrSadło
      Witam  najpierw mam po zerwaniu sie nitów(chyba) zaczął się psuć 4 bieg i klinuje się 
      podobno wyrwane nity w skrzyni biegów od czego mam zacząć ? 
      Jak zabrać się za to i jaki był by koszt ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v