Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland LM 430

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gacu

Gacu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:07

New Holland LM 430 Witam od niedawna posiadam ładowarkę new holland chciałbym was zapytac o:

1.Na jakiej zasadzie działa sprzegło elektryczne (ten włącznik umieszczony w dźwigni zmiany biegów) czy jest ono jakoś powiązane z dźwignią rewersu przy kierownicy badź pedałem hamulca?

2.Do czego służy włącznik z przekreślonym trybem na żółtym tle?

3. Do czego służą elektrozawory umieszczone pod kabiną obok zbiornika spryskiwaczy?

4.Czy ktos z was posiada jakieś informacje/instrukcje o tym modelu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland LM 430 Dzisiaj, 02:30
  •  

#2 Share manitoumechanik

manitoumechanik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 00:04

New Holland LM 430 1 wciskając ten przycisk powodujesz zatrzymanie sie maszyny dokladnie to samo jakbys wyrzucił na luz rerwersem czyli odcinasz na ekektrozaworze skrzyni ciśnienie ,,

2 włącznik z przekreślonym trybem na żółtym tle?--jesli działa to za jego pomocą przenoszę sposob wysprzeglania z pedału hamulca do joistika albo na odwrót ,,czyli ustawiasz czy w pedale hamulca chcesz miec sam hamulec czy tez w poczatkowej fazie wcisniecia chesz jeszce aby wysprzeglało jazdę ale wowczas jednak szarpie i wszyscy jezdza w ustawieniu w peadle sam hamulec a mozliwosc wysprzeglenia w joistiku..

3. elektrozawory umieszczone pod kabiną obok zbiornika spryskiwaczy?-- hmm a ile ich tam jest cztery czy dwa? jesli 4 to sluza do streowania wysuwem teleskopu i praca osprzetu czyli sterowaniem wtyczek na teleskopie oczywiscie nie bezposrednio bo steruja one tylko pracą rozdzielacza ,,

4. /instrukcje o tym modelu? hm instrukcja to problem mam ja w głowie niezeskanuje niestety.. ale co trzeba pytaj

#3 Share Gacu

Gacu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 10:29

New Holland LM 430 Chciałbym jeszcze zapytac co moze byc przyczyną tego że koła sie wolno skrecają , tzn. nawet na wysokich obrotach nie mozna szybko obracac kierownicą.czy ma to zwiazek z tym , że po uruchomieniu silnika muszę ruszyc kierownicą albo wcisnąc pedał hamulca żeby hydraulika (np.podnoszenie,wysów ramienia) działały, zaś po kilku sekundach pracy na biegu jałowym dzieje sie to samo tzn. hydraulika blokuje się i ponownie muszę ruszyc kierownicą aby działała.

Ostatnie moje pytanko to rodzaj,typ olejów które idą do: skrzyni , piast kół , oraz hydrauliki.

Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

#4 Share manitoumechanik

manitoumechanik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 23:04

New Holland LM 430 [ wspomaganie to działa lepiej na ciepłym oleju ? czy caly czas słabo chodzi ,,czy tez np,,jak pracujesz hydraulika to chodzi dobrze --spracyzuj ,,, a to ze musisz ruszyc kierownicą aby ruszac kierownica aby chodziła hydraulika to mas zpusty akumulator gazowy panie kolego ,,,

: skrzyni- olej ATF DEXTRON 2 , piast kół ,-- 85W-90 PRZEKŁADNIOWY oraz hydrauliki.-najlepej HYDRAULICZNY HV-46 ale piszesz paisty kól mas zna mysli zwolnice ? bo jesli chodzi o mechanizm roznicowy to inny olej musisz pamietac o hamulcach w kąpieli olejowej ,,

#5 Share Gacu

Gacu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 07:59

New Holland LM 430 Na zimnym nie można wcale ruszyc kierownicą zas gdy olej sie rozgrzeje to skręcają ale wolno, tzn krecąc kierownicą czuc opór .Pisząc piasty miałem na mysli zwolnice.Jeszcze chciałem zapytac o czujnik położenia kół - tez w przedniej osi w siłowniku od skrętu.Na jakiej zasadzie on działa? to jest czujnik kontaktronowy , a w siłowniku jest magnes? Wymontowałem go , sprawdziłem , ale nie zwiera on żadnych styków , nawet gdy znajduje sie w polu magnetycznym

Edytowany przez Gacu, 26 styczeń 2013 - 14:06.

#6 Share dominik125

dominik125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:59

New Holland LM 430 witam masz go na joysticku czy na zwykłym rozdzielaczu. do czego służy przycisk na dźwigni podnoszenia i opuszczania?

#7 Share piotrus1805

piotrus1805

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 09:09

New Holland LM 430 Witam posiadam ładowarke lm 430 od 3 lat wszystko było ok ale teraz zaczął leciec olej miedzy silnikiem a skrzynia dodam ze jest olej ze skrzyni wymieniłem pompe na nowa ciscienie jest wporzadku a dalej leci olej na wolnych obrotach jest ok tak do 1500 a powyżej leci jak by ktos korek odkrecił orientuje sie może ktos jaka może byc tego przyczyna ?? serwis tez nie wie co to może byc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wojtuscsw1991

wojtuscsw1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 21:14

New Holland LM 430 Witam. Posiadam ładowarke teleskopową New Holland lm 410. mam problem. gdy ruszam ładowarka z miejsca to szarpie zamiast płynnie ruszać. Podczas zmiany kierunku jazdy jest to samo. zamiast płynnie sie zatrzymac i ruszyc w tyl lub przod to szarpie. Co to moze byc???? Skrzynia jest mechaniczna 4x4 z elektrohydraulicznym rewersem(Powerschuttle)
Prosze o odpowiedź. Dzieki :)

Edytowany przez wojtuscsw1991, 16 kwiecień 2014 - 21:16.

#9 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2014 - 00:05

New Holland LM 430 Pewnie musisz skalibrować sprzęgło

Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#10 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 11:05

New Holland LM 430 w jaki sposób kalibruje się sprzęgło ?

#11 Share cztawin

cztawin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 20:17

New Holland LM 430

Witam co myślicie o ładowarce teleskopowej new holland lm 425 :rolleyes:

#12 Share wojtuscsw1991

wojtuscsw1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 11:54

New Holland LM 430

Sprzet nie do zdarcia :) ja mam 410 i jestem zadowolony. oczywiscie zalezy ile bedzie miala pracy oraz do czewgo mialaby byc wykorzystywana 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share taczka11

taczka11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 19:39

New Holland LM 430

Witam posiadam na zbyciu filtry hydrauliki i hydrostatu do ładowarki LM 5040 pisać na PW