Farmer2222

Case Maxxum 115,125, Puma 125-opinie

Polecane posty

Farmer2222    0

Witam, co sądzicie o ciągnikach Case Maxxum 115 i 125 oraz o case Puma 125? Czy warto kupować Maxxumy z multicontrolerem.Wiem, że Puma ma w standardzie multicontroler, zatem co lepiej Maxxum 115,125+multicontroler czy Puma 125?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

to zależy jakie chcesz sterowanie elektroniczne czy bardziej ufasz w większości mechanicznemu, w prawdzie jest mała różnica ale multicontroller to jednak wygoda w obsłudze i mniejsze zmęczenie podczas długich prac a jego moc zależy od maszyn z jakimi będzie współpracował


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Komfort komfortem, ale dobrze się to sprawuje np w orce, uprawie czy prasie, bo łatwo jest przełączyć bieg i lepiej dopasować do warunków to samo z transportem. Jestem posiadaczem maxxuma 110 z multicontrolerem i Szczerze polecam.

w jednym temacie pytałeś o firmę steyr - to to samo co Case i produkowane w tej samej fabryce w Austrii.

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

na właśnie to jest to samo tylko różni się trochę wykonaniem no i oczywiście wyglądem ale przy pracy nie ma różnicy


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Mam zamiar kupić maxxuma 115 który będzie chodził głównie przy turze i dwóch dyskówkach choć raczej będzie wykorzystywany do większości prac i mam do wyboru mulitkontroler bez amortyzacji kabiny lub zwykłe wyposażenie z amortyzowana kabina w tej samej cenie i na co tu sie zdecydować? dajcie jakieś plusy i minusy tego wszystkiego, dodam ze opony 600.

Edytowano przez TheCinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

To może niech ktoś napisze jakieś wrażenia z użytkowania ciągnika z amortyzacja lub bez, czy trzęsie lub jakieś inne wady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

TheCinek@ zapytaj się http://www.agrofoto.pl/forum/user/21995-kamil93/ posiada dwa maxxumy jeden z amortyzowaną osią i kabiną a drugi bez żadnej amortyzacji powinien ci powiedzieć coś na ten temat, jeździłem jako pasażer to nie ma porównanie w komforcie jazdy ale multicontroller to wygoda obsługi, sam mam jxu to jednak jest duża różnica

  • Like 1

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Tak przy okazji powiedzcie jak to jest ze skrzynią bo wersja MC ma 17/16 a my na wniosek mamy złożone też na 115 ze skrzynią 24/24 między innymi ze względu na ilość przełożeń no i podobno te skrzynie 17/16 strasznie wyją co o tym sądzicie no i jak się sprawują te skrzynie 24/24 bo jakoś nie spotykam użytkowników tych skrzyń?

PS. Proszę nie pisać że Multicontrol jest lepsza bo wygoda i takie tam bo tego to ja się od dilera nasłuchałem i jakoś nie przekonuje mnie ta elektronika na dłuższą metę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

24x24 jest najprostrzą skrzynią oferowaną w maxxumie, ma tylko 2 półbiegi a skrzynia 16x16 (17x16 ) ma 4 półbiegi także taka różnica głównie, jest też różnica w hydraulice bo przy skrzynie 24x24 mamy 80l/min a przy 16x16 jest już 113l/min, skrzynia 24x24 prostrza mninej elektrozamorów do sterowania może mniej wygodna w użytkowaniu ale to zależy co komu potrzebne,

mamy maxxuma z taką skrzynia i jak na nasze potrzeby jest wystarczająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Dzięki a jeśli chodzi o głośność pracy tej skrzyni szczególnie pod obciążeniem? I z tą hydrauliką to się nie mogę do końca zgodzić bo jak mnie pamięć nie myli to na ofercie mieliśmy wpisane 115l/min :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

W maxxumie ze skrzynią 16x16 nic nie wyje. Kto wam takich bajek na opowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

http://www.caseih.co...cientPower.aspx

co do wydaku pompy

 

co do wycia to te ciągniki mają taki dzwięk jaki mają za sprawą hydrauliki bo trochę jej jest w tym ciągniku 113 + 47 czyli łaczny wydatek to 160l min + rozbudowana skrzynia i taki dźwięk

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj