Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubój rytualny

847 odpowiedzi na ten temat

#681 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 18:36

Ubój rytualny

Dokładnie będzie tak jak kalar napisał. ja jeszcze bym zrozumiał jakby tylko na tym stracił rolnik ale przecież tu całe nasze biedniutkie, zadłużone państwo straci miliardy rocznie.no ale jak się patrzy jakich mamy posłów np. w klubie palikota to co się dziwić...kaczor też pokazał klasę...ciekawi mnie tylko jedno co będą sprzedawać jak już prawie wszystko sprzedane.. stocznie, cukrownie chyba wezmą się za handel ludzmi

brak uboju dobił nas hodowców

Nie pisz posta dużą czcionką, poza tym Twój post nic nie wnosi do tematu

Edytowany przez bycza, 28 lipiec 2013 - 20:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubój rytualny Dzisiaj, 23:13
  •  

#682 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 lipiec 2013 - 18:41

Ubój rytualny

A co mnie obchodzi,że jeden z drugim traci? Ja sprzedaję kilka byków w roku i mam dywersyfikację bo mam i świnie i zboże i ziemniaki i buraki i rzepak, więc przeżyję, pazerni na kasę postawili wszystko na jedną kartę i dlatego drą mo..y bo ta pazerność ich zgubiła.Pamiętam jak kilka lat temu przekonywałem takiego jednego - nie bierz pół miliona na oborę nie nastawiaj się tylko na jedno, bo jak to klęknie to jesteś w rynsztoku. Nie posłuchał, wziął, a dzisiaj s..a pod siebie ze strachu, że zniosą kwoty mleczne. Czy kogokolwiek interesuje,że babcia w mieście nie ma na lekarstwa? Wszystkim to zwisa, więc mi zwisa ile stracisz, jakżeś pazerny, to trać.Postawiłeś wszystko na jedno to twój problem. Mamy demokrację, większość zdecydowała, a jak chcecie zmienić przepisy, to musicie mieć większość. Na razie PSL ma 2% poparcia. Demokrację mamy, haloooo!

Przegiąłeś, + 10% i ban na 7 dni.

mądrze napisane. Nie rozumiem procentów a tym bardziej bana.

a to do następnych co komentowali tego posta. Specjalizować to się można z minimum 100 mamkami albo jeszcze większą ilością opasów. A nawet 1000 hektarowe gospodarstwa tylko roślinne nie sieją jednej rośliny. Ale te gospodarstwa w większości już prowadziły dużą produkcję zanim awansowaliśmy do uni. Najbardziej płaczą ci co w tę unię uwierzyli

#683 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 21:26

Ubój rytualny

Dokładnie będzie tak jak kalar napisał. ja jeszcze bym zrozumiał jakby tylko na tym stracił rolnik ale przecież tu całe nasze biedniutkie, zadłużone państwo straci miliardy rocznie.no ale jak się patrzy jakich mamy posłów np. w klubie palikota to co się dziwić...kaczor też pokazał klasę...ciekawi mnie tylko jedno co będą sprzedawać jak już prawie wszystko sprzedane.. stocznie, cukrownie chyba wezmą się za handel ludzmi

Wezmą się za podnoszenie podatków i wymyślanie nowych podatków co już robią.

#684 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:03

Ubój rytualny Nieumożliwienie wprowadzenia takiego uboju to była tylko i wyłącznie decyzja polityczna a nie gospodarcza. Ruch Palikota jest przeciwny jakiejkolwiek religii a taki ubój jest podyktowany obrzędami religijnymi, SLD i PIS były przeciwne bo 70% Polaków jest przeciwko. Ubojnie obniżając ceny chcą głosami rolników zemścić się na tych posłach, którzy byli przeciwni. Tym dwóm partiom zależy na przejęciu władzy stąd tak głosowały.
http://www.ierigz.wa...olny/1373464053
str. 48 warto poczytać o wołowinie; przytocze tylko 2 akapity:
W Polsce ceny tusz wołowych, wyrażone w EUR,
zmalały w ciągu miesiąca o ponad 2% (do 293,7
EUR/100kg) i były niższe o ok. 5% (o 15,6 EUR/100
kg) w porównaniu do 24 tygodnia 2012 r. W Polsce
ceny skupu bydła maleją z miesiąca na miesiąc wraz
z mocniejszym złotym i powolnym spadkiem cen wołowiny
w UE.

Cena zbytu rostbefu, mimo niewielkiego spadku,
w maju br., była prawie o 3% wyższa niż przed rokiem
(26,02 zł/kg). Poziom cen zbytu zależy od cen w eksporcie
mięsa wołowego, które były wyższe niż przed
rokiem. W miesiącach styczeń–kwiecień br. średnia
cena wołowiny chłodzonej w eksporcie wzrosła o ok.
7% (do 3,38 EUR/kg), a wołowiny mrożonej o ok. 12%
(do 3,58 EUR/kg). Eksport mięsa wołowego wynosił
81,5 tys. ton i był zbliżony do poziomu z analogicznego
okresu 2012 r., a jego wartość wzrosła o ok.
8% (do 278,1 mln EUR). Ceny przetworów wołowych
wzrosły o ok. 14% (do 3,95 EUR/kg) i mimo spadku
sprzedaży, wpływy były o ok. 10% większe niż w ciągu
czterech miesięcy 2012 r.

#685 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 16:31

Ubój rytualny Ucieszyłam się, że przeczytamy b. interesujący artykuł, ale gazeta zrobiła się interesowna i chce kasę za artykuł.Mozna za opłatą przeczytać w E-wydanie lub w Piano. Artykułu trzeba szukać w zakładce magazyn

#686 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 02 sierpień 2013 - 11:25

Ubój rytualny 70% Polaków jest przeciwnych ubojowi rytualnemu bo w tym kierunku propagandę robią tylko pseudo ekolodzy puszczając te swoje filmiki albo wyreżyserowane albo z najgorszych ubojni i opisując je po swojemu. Niestety polscy rolnicy nie mają swojego lobby (PSL zajmuje się tylko targowaniem się o stołki na stanowiskach a to oni powinni być tym lobby) które potrafiłoby stworzyć taką antykampanię i pokazać np film w którym w białej, czystej, wyłożonej glazurą rzeźni rytualnej facet w bialutkim fartuszku podcina tętnicę spokojnemu, czystemu, zadbanemu zwierzęciu które bez ryczenia i szarpania się wykrwawia się, zamyka oczy i przestaje oddychać. Do tego jeszcze czyste liczby ile Polska straci na zakazie takiego uboju i już mielibyście (wy rolnicy - bo ja to chłopak z miasta od urodzenia :P ) myślę że większość Polaków po swojej stronie. Niestety wyszło tak że oskarżyciel krzyczał na cały kraj a adwokata brakło...
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#687 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 13:06

Ubój rytualny Dzisiaj przypadkowo obejrzałem agro-flesh w TVR. Mówili o tym, że ubuj rytualny w Polsce tak na prawdę jest legalny. Odkrył to jakiś związek wyznaniowy muzułmański. Prawo unijne nie zabrania uboju i gdy je wprowadzano w styczniu Polska nie zgłosiła sprzeciwu. Tym samym obowiązuje nas unijne prawo. Wg prawników nasz ustawa o ochronie zwierząt ma drugorzędne znaczenie a ubój rytualny był tak na prawdę bezprawnie zakazany. Co wy o tym sądzicie i czy wiecie coś więcej o sytuacji?

#688 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 wrzesień 2013 - 13:58

Ubój rytualny potwierdzam , słuchałem-sprawa oprze się o Trybunał

Edytowany przez kozulek2, 15 wrzesień 2013 - 13:59.

#689 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 17 październik 2013 - 18:01

Ubój rytualny http://wiadomosci.on...-korzysta/gfpjb i co...?

#690 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:08

Ubój rytualny a jak sprawa wyglada z ubojem rytualnym w krajach starej unii ? w takiej francji niemczech włoszech itd ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:32

Ubój rytualny A jak ma wyglądać? Zacierają ręce bo przez idiotów z Polski mają gdzie pchać wołowine. Całą Europa sie z nas śmieje od dawna zresztą bo tylko my potrafimy sami siebie wykańczać

#692 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 22 październik 2013 - 18:42

Ubój rytualny aha, czyli w normie :) tak jak zawsze

#693 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:38

Ubój rytualny Zacytuję kwartalnik "Agroizba"-
"Według byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza pieniądze na sfinansowanie akcji, mającej zachęcić Polaków do wprowadzenia zakazu uboju rytualnego zebrano w Niemczech. Na ten cel miało zostać przeznaczone milion euro, ale ostatecznie cała akcja miała kosztować tylko 200 tysięcy euro.
Mieli przez dwa lata urabiać polskie społeczeństwo do wprowadzenia zakazu uboju, ale okazało się że zrobili to w pół roku i że wydali tylko 200 tys euro. Jeszcze zaoszczędzili, bo w Polsce to przeszło bardzo szybko- mówi Marcinkiewicz, który jednak nie potrafi odpowiedzieć na pytanie kim byli ludzie zbierający pieniądze i organizujący całą akcję. - Ale firmy zewnętrzne na tym zarobiły- stwierdza jedynie były premier.
Marcinkiewicz ma pretensję do polskich służb że te nie zapanowały nad sytuacją i nie wiedzą o całej akcji. - Nikt nie zabezpieczył nas przed tego typu działaniami- ubolewa były premier." arb, Radio Zet.

Według mnie zbyt mało szczegółów i zbyt ogólnikowo, ale coś w tym jest. Co o tym myślicie?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 28 styczeń 2014 - 22:43.

#694 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:43

Ubój rytualny Może nie 200 tyś, może nie w Niemczech zbierali, ale zakaz został uchwalony w imię czyichś interesów kosztem polskiego przemysłu mięsnego. Jeśli ktoś myśli że ci co zasiadają w Sejmie działają w imię dobra Rzeczypospolitej to czas najwyższy zdjąć klapki z oczu. Ustawy są pisane i uchwalane pod czyjeś konkretne interesy.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#695 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:45

Ubój rytualny Żeby to chociaż były interesy firm rodem z Polski... ech

#696 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:46

Ubój rytualny To się nazywa Czarny Public Relations, załatwili rolników teraz biorą się już za myśliwych https://www.facebook...325356154277382
Organizatorem tego jest ziomek z Suwałk i jego stowarzyszenie https://pl-pl.facebo...100004582450860

Edytowany przez darek1972, 23 styczeń 2014 - 19:51.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#697 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:05

Ubój rytualny Musi chyba ponownie powstać jakieś Polskie podziemie, aby działalność takich ludzi skutecznie likwidować... Bo jakoś trzeba zadbać i swoje interesy. Jak widzimy przykład uboju, Niemcy troszczą się o swoje, nie to co nasi.

#698 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:10

Ubój rytualny Tak to jest w Polsce Ktoś zrobi nagonkę w mediach i politycy się boją przeciwstawić bo sondaże spadną. Zero myślenia o dobro narodu tylko mają w głowie swoje stołki. Ale taka to już jest ta nasza Polska Demokracja. Ja mam tylko nadzieję że teraz w lutym pójdą po rozum do głowy i zagłosują za ubojem rytualnym

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#699 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:28

Ubój rytualny żeby politycy kierowali się dobrem społeczeństwa to jakiekolwiek mieszanie ze strony Niemców czy Ruskich by nam nie groziło, a tak parlamentarzyści są wpływowi wobec mas-mediów i grup loobujących ten interes. Bo niewątpliwie ktoś miał w tym duży interes, i możliwość zarobienia dużej kasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 23 styczeń 2014 - 22:03

Ubój rytualny Polska to porypany kraj delikatnie mówiąc przeciw ubojowi rytualnym zakaz wędzenia wędlin luldzie przeciw myśliwym.Tak najlepiej wziąć wszystkie zwierzęta pod ochronę niech popoier*olą ludziom całe uprawy bobry też szkodzą ludziom budując tamy ale nikt ich nie ruszy.Ten kraj to jedna wielka paranoja i z każdym rokiem jest coraz gorzej.Ludzie idą do paki za jazde po pijanemu na rowerze mordercy dostają zawiasy pedofile wychodzą na wolnośc.Ten kraj to jest porażka :(

Edytowany przez jonek98, 23 styczeń 2014 - 22:04.