michal71096

Ubój rytualny

Polecane posty

krab1976    13
ponawiam pytanie. to po jaki grzyb przy tym majstrowac. komu ma być dobrze jak to wejdzie kosztem rolnikow. marek to skoro jesteś taki wybitny ekonomista to powiedz tym 3 Do 30% hodowców że mają robić coś innego bo ich biznes się nie opłaci. to co maja robić? jak życ Marku?
A doplatowy hodowca to przepraszam jest jakiś gorszy? wiesz ile teraz rolnikow obraziłaś? wszystkich mamy około 1.4 mln a ma gospodarstwa tylko dla dopłat może z 30%. przeproś szybciutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie ma w Polsce  gospodarstw które  hodują  bydło tylko i wyłącznie pod  obój  Rytualny  więc  pytanie  idiotyczne  zadajesz. :)   Sokołów  do  wołowiny hallal  dopłaca  20gr/kg.   Co to za obraza  nazwaniem kogoś  kto  uprawia  hoduje to do czego  są  dopłaty  ,,Rolnikiem Dopłatowcem,,  jak to prawda  co to za obraza??? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
50 minut temu, marekfarmer napisał:

a w 2013-14 roku  Poco  przy tym chodziłeś  ???     chyba że jesteś  jednym z nowych ,, do płatowych  hodowców,, :) 

powiedz mi kto ci płaci za pisanie tych głupot ? bo jezeli robisz to za darmo to działasz na własną zgube ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krab1976    13
Ty naprawdę nie masz nic wspólnego z rolnictwem. jesteś jakimś tam trollem? człowieku obora to nie mieszkanie tam nie ma pokoi. jak wstawiam byki to sprzedaje je temu kto płaci najwięcej a najwięcej płacą za eksport na ubój rytualny. A nie jeden temu a drugi innemu. Tak naprawdę jak nie zapytasz to nie wiesz gdzie jadą ale jak zapytasz to wszystkie lepsze na ubój rytualny bo płacą lepiej a wybrakowane na konserwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
2 godziny temu, ozzborn napisał:

powiedz mi kto ci płaci za pisanie tych głupot ? bo jezeli robisz to za darmo to działasz na własną zgube ....

Nie nikt mi nie płaci.

Zadałem ci proste  pytanie  na której  jak  widać  nie potrafisz  odpowiedzieć  zadam je po raz kolejny

a w 2013-14 roku  Poco  przy tym chodziłeś  ???     chyba że jesteś  jednym z nowych ,, do płatowych  hodowców,, :)

krab1976

A która  to  rzeźnia  wysyła  Muzułmanina  do  klasyfikacji bydła  u Rolnika ????.   Ja nie muszę pytać  gdzie  moje byki  jadą  bo wypisuje tak zwaną żywieniówkę  i tam jest  jasno napisane gdzie to  jedzie do jakiej rzeźni  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krab1976    13
bo z czegoś muszę żyć. raz lepiej raz gorzej ale wolę jak lepiej i nie lubię tych którzy chcą mi robić gorzej. więc ponawiam pytanie co maja robić Ci którym chcesz utrudnić życie? z czego zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

czeka nas praca,,ale nie każdy lubi inna niż ta co wykonuje... pracowników wszędzie teraz potrzeba,,wiec rząd chlopow wypedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
39 minut temu, marekfarmer napisał:

Nie nikt mi nie płaci.

Zadałem ci proste  pytanie  na której  jak  widać  nie potrafisz  odpowiedzieć  zadam je po raz kolejny

a w 2013-14 roku  Poco  przy tym chodziłeś  ???     chyba że jesteś  jednym z nowych ,, do płatowych  hodowców,, :)

 

w 2014 roku sprzedawałem byki po 6.5-7 plus vat, jeżeli teraz znowu cena spadnie do tego poziomu to likwiduje to w pi...du, nie bede robił za kupe gnoju

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Zydzi tez tylko rytualny. W golinie siedza prawie caly rok z krotkimi przerwami a tam bija 1000 szt na dobe. A te 30% jako rytualne to chyba wyssane z palca bo 3/4 wolowiny odzie na eksport a wiekszosc z tego to na ubuj rytualny. Na kraj ida glownie stare krowy na burgery w sieciowkach.

a co do zmiany produkcji to nie jest tak od razu zmienic bo bydlak rosnie 2 lata to nie swiniak ze wstawiasz chlaki i za 3 miechy wypad.

A po drugie to drob i duze naprawde ubojnie jak i fermy dostana po d*pie jak to wprowadza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krab1976    13
Brawo mikrus i ozzborn. może jeszcze nie wszystko stracone. jak zaczniemy krzyczeć to może się zatrzymają a jak będziemy siedzieć cicho to i nas ubija. rozmawiam z sąsiadami a oni nic nie wiedzą wszystko za plecami aby rolnicy dowiedzieli się ostatni. skandal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
53 minuty temu, krab1976 napisał:

bo z czegoś muszę żyć. raz lepiej raz gorzej ale wolę jak lepiej i nie lubię tych którzy chcą mi robić gorzej. więc ponawiam pytanie co maja robić Ci którym chcesz utrudnić życie? z czego zyc

Ja nie chce ci utrudniać życia.    Nigdzie nie napisałem na tym forum że  popieram zakaz uboju rytualnego w Polsce.  Jestem za Zakazem uboju bydła w obrotowych klatkach w bestialski sposób.

Zapytam  jeszcze  raz    A która  to  rzeźnia  wysyła  Muzułmanina  do  klasyfikacji bydła  u Rolnika ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

byk, dzik, pies itd ważniejszy niż człowiek......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krab1976    13
o co chodzi z tym wysyłaniem muzułmanów? żadna rzeźnia nie wysyła ale po co. klasyfikacja moich partii jest na zakładzie jade i rozmawiam nikt poza kierowca i handlowcem do mnie nie przyjeżdża żaden muzułmanin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primorac    37

 

2 godziny temu, marekfarmer napisał:

Ja nie chce ci utrudniać życia.    Nigdzie nie napisałem na tym forum że  popieram zakaz uboju rytualnego w Polsce.  Jestem za Zakazem uboju bydła w obrotowych klatkach w bestialski sposób.

Zapytam  jeszcze  raz    A która  to  rzeźnia  wysyła  Muzułmanina  do  klasyfikacji bydła  u Rolnika ????

Hipokryzja siega granic. To tak samo jak z futerkowymi, jak nie u nas to na wschodzie i wschod sie bedzie bogacil a nie my. Ale za to my bedziemy  poprawni politycznie. 

Bydlo stoi na łańcuchu  w stanowisku 1.2x2m (orientacyjnie) przez cale swoje zycie a Ty przejmujesz sie jak spędzi ostatnie 2 min zycia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jezeli ktos mysli ze zwierze przy ogluszaniunmniej cierpi niz w klatce to ale malo wie. W klatce wiadomo wyglada okropnie ale smierc jest natychmiastowa bo raz ze jest przeciety rdzen kregowy a dwa ze jest przecinana glowna zyla i brak doplywu krwi do mozgu. Smierc jest natychmiastowa a odruchy to juz tylko i wylacznie jeszcze nerwy rzucaja cialem (jak ktos potraktowal kiedys kure siekiera i odcial leb to niekiedy kura chciala jeszcze biegac bo to odruchy nerwowe ale juz bez swiadomosci)  a tzw ogluszanie ibstrzal w łeb i nagla smierc.....bujdy na resorach...czasami po kilka strzalow zwierzak dostaje i kona kilka minut bo przewaznie pierwszy strzal chybiony lub nie do konca ubija zwierzaka i trzeba go dobic.

po drugie zabijajac w klatce mamy pewnosc ze zwierzak po prostu sie wykrwawi bo mimo przeciecia rdzenia i utraty calkowitej swiadomosci to serce pompuje jeszcze jalis czas krew ktora splywa przez podciete żyły i mieso jestvw tedy lepsze.

Kolejny przyklad na swiniaku. Zabijcie swiniaka pradem a zabijcie "klasycznie" ze spuszczeniem krwi i porownajcie jakosc miesa....

Jedno jest pewne- zyd gowna do geby nie wezmie a w rytualnym ubiciu zwierzaka chodzi i wylacznie o jak najlepsza jakosc miesa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Zakaz uboju rytualnego nie wejdzie - tak twierdzi mój weterynarz. Robią dużo hałasu, a na końcu sprawa ucichnie.

Śmierć przez ogłuszenie=dziura w mózgu. Mózg jest martwy, więc zwierze nie ma świadomości. Serce jeszcze chwile pompuje, mięso się rzuca, ale to tylko warzywo już...

 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tylko wez dobrze traf i zrob dziurę w dobrym miejscu. Slyszalem od jednego jak to "bezbolesnie" zwierzak umiera dobijany ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jak celuje w d... a nie w czoło to później tak jest:D Zdarza się najlepszym:)


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widziałem jak byk się wkurwił na samochodzie,podyktował kierowcę,przycisnęli go podkładem do podłogi to dostał 7 strzałów w łeb zanim zkonał.

ale to pojedyńcze przypadki takie są 

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
10 godzin temu, Primorac napisał:

 

Hipokryzja siega granic. To tak samo jak z futerkowymi, jak nie u nas to na wschodzie i wschod sie bedzie bogacil a nie my. Ale za to my bedziemy  poprawni politycznie. 

Bydlo stoi na łańcuchu  w stanowisku 1.2x2m (orientacyjnie) przez cale swoje zycie a Ty przejmujesz sie jak spędzi ostatnie 2 min zycia. 

Widać  nie masz pojęcia  co to ubój  rytualny na potrzeby halal

W obrotowych klatkach zabijają bydło w bestialski sposób  i popiera  zakaz używania tych  klatek. Co nie oznacza zakazu uboju rytualnego.

Tak  przejmuje się jak spędza ostatnie 2 minuty życia  zwierze  przy którym  chodziłem i dbałem 2 lata.  Może dla ciebie  jest to  bez  znaczenia  ale dla mnie ma to  znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

nie popadajmy w skrajności, jeszcze trochę i zwierzęta będą miały większe prawa niż ludzie. To są zwierzęta i oczywiście szacunek im się należy również, ale wg mnie ubój rytualny powinien zostać podtrzymany, ponieważ wprowadzenie jego zakazu na pewno wywoła tąpnięcia na rynku bydła a to jest nam w ogóle nie potrzebne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Już tak jest, ostatnio głośno o jakimś gościu co pobił psa, list gończy chyba na wszystkich portalach udostępniany, nienawiść w komentarzach osiągnęła punkt zenitalny - groźby śmierci itp .... A pedofilów i morderców jakoś nie widać w mediach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

A NA PROTESTY to jechalibyście????????????????  maja być 7 marca.na krajowej 12..pocztajcie w PORADNIKU ROLNICZYM

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie   a ty  jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krab1976    13
od nas z gminy proboja coś działać i spółdzielnia mleczarska też coś zbierają podpisy pod ubojem rytualnym. opublikowali listę posłów PiS którzy poparli ubój rytualny. ale były jaja za tydzień przyjechali do mleczarni i mówili że pomyłka że podpisali się przez pomyłkę ale chłopi niektórzy im dali mało co.sie nie poplakali. A jak u was z doplatami. dostałem decyzję że kasa w czerwcu bo nie ma kto sprawdzać ludzi brak w biurach. u was też ta samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj